Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gniazdo połączeniowe pod fotelem kierowcy -


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów

Najpierw, ponieważ piszę tutaj po raz pierwszy chciałem się przywitać <czerwona> . Piszę pierwszy raz, ale czytam to forum już czas jakiś i znalazłem tu wiele cennych i pomocnych informacji.

Mój problem związany jest z opisywanymi już po "stałym" problemem Grand Scenica 1,9 dCi z 2004 - zaśniedziałami przewodami w gnieździe (punkcie połaczeniowym) pod schowkiem pod fotelem kierowcy. Objaw, który spowodował obejrzenie jak to gniazdo wygląda - nie działające podnoszenie tylnych szyb.

Rozłączanie wtyczki, psikanie Kontaktem nie pomagało. Rozłaczanie wtyczki powodowało zapalanie się Check Parking Brake, ale z tym sobie radziłem (dzięki własnie Forum) przez wyciągnięcie bezpiecznika 25A. P którymś ogladzie zauważyłem lużne kable w tej wiązce no i ponieważ nie mogłem sobie dać rady z uzyskaniem na tyle dobrego dostępu do tej wiązki, aby próbować je naprawić, auto trafiło do fachowca, który zajmuje się najczęsciej. Nie za bardzo sobie on jednak z tym poradził - zrobił "by-passy" zaśniedziałych, niełaczących kabli (istnieje możliwośc, że się pomylił w tym łaczeniu), szyby tylne zaczęły częściowo działać, częsciowo, bo np. tylne lewe opuszcza i podnosi przełacznikiem kierowcy, ale przełacznikem pasażera z tyłu tylko opuszcza. Co więcej stwierdziłem dzisiaj, całkiem przypadkiem, że dwuklik na karcie powoduje otwarcie tylnej prawej szyby!

Poza tym pali mi się kontrolka Check Parking Brake (hamulec postojowy działa normalnie) i poprzedni trick z wyjęciem bezpiecznika nie pomaga... :cry:

Czy któryś z Was ma schemat, wie, jak te kable w gnieżdzie pod fotelem kierowcy powinnny być połaczone? Czy może kolory tych kabli sa jakoś ustandardyzowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz o które złącze dokładnie chodzi. R2 czy R341.

 

Dziękuje za chęć pomocy <ok>

Chodzi o R2. Tylko, widzisz, kabelki były odłaczone, luźne i fachowiec te by-pass robił trochę na czuja i nie wiadomo czy udało mu się zgadnąć i właściwie połaczyć kable przychodzące do gniazda z tymi wychodzącymi z wtyczki.

Tak sobie myśle, że gdybyś Ty, albo ktoś inny z Forumowiczów całkiem przypadkiem ;-) wyjmował tę szufladę spod fotela i pstryknął zdjęcie owemu gniazdu, kablom to byłaby to wielka wskazówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję bardzo za schemat, może pomoże <ok>. A jak myślisz, występujące na nim oznaczenia - weźmy np. "VI" na pinie nr 15 złacza R2 to może być oznaczenie koloru kabla (VI jak "violet", czy jak tam fioletowy jest po francusku)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat całkiem przypadkiem wyjąłem szufladkę <ok> . I tak się złożyło, że miałem pod ręką aparat. Dojście tragiczne i nie mogłem zdjąć czarnej osłonki z górnej wtyczki by były widoczne kabelki. Może coś z tych zdjęć wyczytasz.

Oznaczenie kolorów: BA Biały JA żółty RG CzerwonyBE Niebieski MA Brązowy SA łososiowyBJ Beżowy NO Czarny VE ZielonyCY Kryształowy lub Biały OR PomarańczowyVI Fioletowy.

post-4670-1269260085_thumb.jpg

post-1-1269260085_thumb.jpg

post-1-1269260086_thumb.jpg

post-1-1269260087_thumb.jpg

post-1-1269260088_thumb.jpg

post-1-1269260089_thumb.jpg

post-1-1269260090_thumb.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Patrzcie, ludzie, jakie to przypadki pomocne się zdarzają ;-). Dziękuje bardzo, aniewa, za to, że pofatygowałeś się i pstryknąłeś te fotki. Wydrukuję je sobie i spróbuję powalczyć. Dzięki raz jeszcze.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam podobny problem

mianowicie zgnila mi wtyczka pod siedzeiniem kierowcy w scenicu 1,9 2003

objawy do brak otwierania szyb tylnych i swirowal mi reczny

polaczylem wiekszosc kabli ale zostalo mi 10szt

i nie wiem co z tym zrobic czy ktos ma jakis schemat albo wie gdize szukac?

w serwisie kretyni kaza zmieniac mi obie wiazki bo podobno tu jest tydzien roboty

prosze o pomoc

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy :-)

 

 

tak o to zlacze chodzi R2

ale to nie takie proste

niedziala mi tempomat, prawe światło przeciwmgielne, szyby w tylnych drzwiach.

zostalo mi 10 kabli mam kilkanascie schematow (visu ponad 5giga) i zeden nie pasuje

6 przewodow to na 100% tylne szyby sprawdzilem 3 przew jedna strona i 3 druga, zostaje mi tajemnicze 4przewody nie wiem do czego

ze nie wspomne o tym ze nie wiem gdzie to wpiac

 

co to clipa to mysle ze nic mi nie pomoze jezeli chodzi o szyby bo w clipie nie ma nic na temat szyb

jestem laikiem podchodze do tego tylko logicznie, glowna przyczyna naprawy tego zlacza jest wlasnie brak mozliwosci otwierania szyb tylnych

 

pojechalem podlaczylem clipa i zadnego bledu, szukalem jakiejs opcji w clipie i nic nie ma na temat szyb, swoja droga to dziwne

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak byś zrobił kilka dobrych zdjęć to może ktoś porówna ze swoim. Druga rzecz jest taka że w tych kostkach nie wszystkie przewody są podłączone.Kostka idąca od przodu ma więcej przewodów niż kostka idąca do tyłu.Sprawdź w kostkach czy naprzeciwko tych przewodów których nie wiesz gdzie podłączyć są końcówki przewodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedzialem ze nie dziala przeciwmgielne po prawej hihihi a mam tego scenica juz 4 lata, swoja droga tz dziwne bo jest tam żarówka

 

mam visu jakies 5 giga i nie bardzo czaje o co chodzi bo kolory mi sie nie zgadzaja

 

dzis zaówazylem ze nie dziala tempomat ale nie wiem czy ma to cos wspolnego ze zlaczem R2

 

zaóważyłem ze nie wszsytkie kable sa podlaczone i wykluczyłem w ten sposób 4szt

 

zdjec nie mam teraz ale mam swoja rozpiske

wtyczkazostaly mi kable:

18 szary z pasem

17 brązowy z pasem

16 fiolet z pasem

15 rózowy z pasem

14 szary z pasem

13 żółty z pasem

19 pomarańczowy z pasem

29 biały

30 2xzielnoy z pasem

37 żółty z pasem

 

na 99% nie podlaczone to

41 różowy z pasem

42 biały

45 biały

46 żółty

 

gniazdo przewody ktore mi odpadly i nie wiem z jakimi polaczyc to:

2x bialy

pomaranczowy z pasem

żółty z pasem

fioletowy z pasem

2x różowy z pasem

2x braz z pasem

zielony z pasem

 

doszedlem ze z tych 10 szyba lewa to

fiolet

braz

pomarancz

 

szyba prawa to

żółty

zielony

różowy

 

tylko nie mam pojecia gdzie to wsadzic

 

Dzieki wszystkim za pomoc.

Klawiaturę tez sobie przeczyść bo giną Ci również pl-literki. Nawet dość często. :-)

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedzialem ze nie dziala przeciwmgielne po prawej hihihi a mam tego scenica juz 4 lata, swoja droga tz dziwne bo jest tam żarówka

Niektórzy podłączają kabelek i mają oba światła p.mgielne. Jest gdzieś nawet opis na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!