Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zły odbiór radia a wzmacniacz antenowy


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Ja mam podobny problem, radio oryginalne tuner list wymieniłem już bat w radiu sprawdzałem styki jest lepiej, lecz poza miastem słychać ewidentnie szumy czasem nawet nie da sie słuchać obstawiam może podłączenie przewodu do anteny na dachu, ale jak sie tam dostać, ewentualnie jakieś fajny manual jak to wykręcić żeby zobaczyć podłączenie, rozumiem, iż od strony bagażnikapodsufitki. Dociskałem również przewód łączący się w słupku prawym przy klapie bagażnika. Smarowałem styki przy radiu jak i złączu w słupku "contactem" zwiększającym przewodność. Co dalej szukać? Cena w Zabrzu bacika oryginalnego w renault 38zł stwierdziłem, iż wole oryginał za 15zł więcej niż podróbkę za 20 i dalej miewać problemy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak..... jeździłem jakiś czas bez radia. Dziś pan w ASO w Wałbrzychu powiedział mi, że sam bat kosztuje ok 50 zł. Pojechałem zatem na szrot i tam wykręciłem ze Skody Felicii podobny bat jak miałem w mojej Reni. Gwint pasuje, parametry też, bo radio gra pięknie. Cena - 0zł, bo pan na szrocie nie miał mi wydać z 50. Chyba jednak w bacie oprócz gwintu i długości nie tkwią żadne inne wartości wpływające na kompatybilność z danym radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

Mnie z kolei padł wzmacniacz w stopce właśnie. Ominąłem go i działa na samej antenie ale kulawo.

Czy możecie polecić gdzie i jaki kupić dobry wzmacniacz który będzie tam pasował?

Radio mam niefabryczne.

Pozdrawiam,

Michał

 

Ps. Znalazłem na allegro coś takiego:

http://allegro.pl/wzmacniacz-sygnalu-antenowego-antena-megane-ii-i1844457965.html

http://allegro.pl/megane-iii-10r-hb-wzmacniacz-antenowy-antena-i1810216377.html

 

czy coś takiego będzie pasowało do Meg II?

Włożyłbym to w schowek za radiem np.

Edytowane przez miszel73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odświeżę temat.

Mam Megane II z 2004 i radio Tuner List.

kiedyś działało ok ale od ok. pół roku zauważyłem, że gorzej odbiera. Stacje szumią czasami nawet w mieście a kiedyś na pewno było OK.

Wyjmowałem radio i sprawdzałem styk (którego wcześniej nie ruszałem i problem wystąpił) ale nic się nie poprawiło.

Co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak było ze radio zaczynało coraz gorzej grac nawet w mieście trzeszczało.

Poczytałem ze pomaga zmiana samego bata wiec zakupiłem pierwszy lepszy, lecz niestety było jeszcze gorzej. Potem jeszcze sprawdziłem na innym i też bez zmian.

Męczyłem się tak z 3 miesiące aż kiedyś jeszcze raz podmieniłem bat ale tym razem od opla oryginalny i jak ręka odjął. Działa idealnie, żadnych szumów poza miastem. Nie wiem dlaczego tak jest ale czasem warto posprawdzać kilka batów i nie poddawać się przy pierwszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W takich sytuacjach można przeprowadzić bardzo prosty test.

Ustawić w radiu jakąś stacje, która powinna grać ładnie a szumi, następnie podejść do anteny i przyłożyć do niej rekę i powoli zjechać ręką w dół, jeśli w którymś momencie radio zacznie czysto grać to dość prawdopodobne, że uszkodzony jest bat anteny. Można również wykręcić antenę i dotknąć śruby, jeśli zacznie grać ładnie to albo uszkodzony jest bat albo nie ma dobrego styku na mocowaniu.

Podobny test można przeprowadzić by zdiagnozować uszkodzenie przewodu antenowego, najpierw sprawdzamy antenę i jeśli to nic nie pomogło, trzeba wyjąć radio i dotknąć miejsca gdzie podłącza się antenę, jeśli radio zaczyna grać to znaczy, że uszkodzony jest przewód antenowy.

To taki najprostszy test jaki można przeprowadzić.

Ja w taki sposób zlokalizowałem uszkodzenie bata anteny. Po wymianie gra pięknie.

Pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Potwierdzam proponowaną metodę sprawdzenia przez Piotr_Czak. U mnie też padł bacik i nawet wiem dlaczego. Na Euro 2012 na baciku przymocowałem naszą flagę, która mocno szarpała bacikiem i wkońcu uszkodził się :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy na gwincie w ktory wkreca sie bacik powinno byc napiecie ? (radio włączone, kabelek zasilajacy wzmacniacz podlaczony)

2.Czy pomiedzy tym gwintem a wtyczka od zasilania wzmacniacz wychodzaca z podstawy anteny powinno byc przejscie? Bo u mnie nie ma ani przejscia ,ani zadnego napiecia

3.Jak zdemontowac rączki z tyłu w podsufitce Przykrecone sa czy wcisniete?

Edytowane przez wertyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gwincie od anteny nie powinno być napiecia, to wejście do wzmacniacza antenowego. Zasilanie wzmacniacza antenowego w stopce podawane jest przez kabel ekranowany z radia. Podobna technika zasilania wzmacniaczy antenowych stosowana jest w popularnych antenach siatkowych telewizyjnych, gdzie płytka wzmacniacza jest w antenie, a zasilacz przy odbiorniku.

 

Aby, zdemontować rączki trzeba podważyć i wysunąć prostokątne zaślepki w rączce są wciskane.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka przy antenie nazywa się RAKU-2 czy jakoś inaczej?

post-11692-0-08100300-1373821193_thumb.jpg

Jaka jest średnica gwintu przy stopce?

Czy taka antena będzie pasować do MII ph I ? http://allegro.pl/antena-wzmacniacz-skoda-octavia-fabia-e72-i3365743476.html albo może by ktoś polecił jakiś inny zamiennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!