Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomoc w znalezieniu bezpiecznika


Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem dziś przypadkowo małe zwarcie. Konkretnie to rozsypała mi się ładowarka do navi.

Wyjmując ją z zapalniczki metalowy trzpień został w środku. Próbowałem wyciągnąć go palcem i w tym momencie zgasło radio i przestała działać zapalniczka. O dziwo radio po naciśnięciu przycisku zaczęło znowu działać. Z tego co zaobserwowałem to nie działa: zapalniczka, wyświetlacz od climatronika, a co za tym idzie nawiew oraz spryskiwacze szyb.

I tu moje pytanie, z przejrzanych postów wnioskuję, że może to być któryś z bezpieczników w komorze silnika/w tej skrzynce/. W kabinie bezpiecznik od zapalniczki sprawny. Rozebrałem tą skrzynkę, ale tylko do połowy, drugą połówkę przykrywki za chiny nie wiem jak zdemontować. Widać bezpieczniki, ale dostęp trochę utrudniony. Pomogło by mi jakbym konkretnie wiedział, który bezpiecznik odpowiada za nie działające urządzenia. Może ktoś pomoże? Proszę tylko nie wskazywać szukajki, bo dwie bite godziny siedziałem i niczego konkretnego nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02 dzięki za linka. O demontażu skrzynki trochę jest, ale temat kończy się na dokładnie moim przypadku i nie ma rozwiązania. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kabinie ten, który odpowiada za zapalniczkę jest sprawny. Nawet wymieniłem na inny. To już nie wiem, ale jutro oblukam te bezpieczniki w kabinie jeszcze raz. Nel jesteś pewien, że to te w kabinie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od radia są dwa bezpieczniki:

20A-Bezpiecznik odłączenia odbiorników prądu:radio - element sterujący elektrycznymi lusterkami wstecznymi - alarm - tablica wskaźników - centralna konsola

15A-Radio - przekaźnik pomp spryskiwaczy reflektorów - zapalniczka w pierwszym

rzędzie - fotele ogrzewane - pompy spryskiwaczy szyb -przekaźnik podgrzewacza oleju napędowego - panel sterowania klimatyzacją - moduł kontrolny klimatyzacji - lusterko wsteczne elektrochromowe- alarm - centralny moduł połączeń

Oba bezpieczniki znajdują się w kabinie kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam wszystkim za info. Z PW od Skrzydło, który miał podobną przygodę ze zwarciem w zapalniczce, dowiedziałem się, że winny był bezpiecznik w kabinie. Po świętach będę szukał który to. Tym bardziej, że jestem 500 km od domu i czeka mnie trasa powrotna. Jeszcze raz dzięki :SMACZNEGO JAJA i MOKREGO DYNGUSA!

 

[ Dodano: 2010-04-05, 22:08 ]

Po przygodzie ze zwarciem w zapalniczce, wszystko sprawne. Wymieniony bezpiecznik w kabinie, oznaczony "radio", licząc od góry drugi, 15 A. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!