Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

co myślicie o wycięciu katalizatora ?/


marcinsid88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.'

Kumpel wyciął sobie katalizator i stwierdził że przybyło mu mocy , a napewno lepiej mu nachodzi na obroty.

 

Moje pytanie : Czy Osiągi poprawiłyby się jeżeli wyciął bym katalizator w Renault Megane 1.9 DTI

 

może ktoś ma auto po takim zabiegu i może wypowiedzieć się jak się zachowuje autko ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec ma senika w dieslu i ma wycięty kat. Mocy przybyło niezauważalnie, za to zauważalnie wzrosło zużycie paliwka + 2l/100km. Niby ma wstawiony tłumiczek w to miejsce, ale i tak jest głośniej :/

Problemów na przeglądzie nie było, bo to Polska przecież...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzroslo zuzycie paliwka + 2l/100km

:shock:

Ja u siebie nic takiego nie zauważyłem, wywaliłem wkład, puszka została fabryczna. Auto trochę lepiej wkręca się na obroty, ale nie spodziewajcie się przyrostu rzędu kilku % <ok>

W dieslu opłaca się wywalić katalizator, natomiast w benzynie już nie za bardzo bo różnica w hałasie jest większa, a poprawy brak. Do tego dochodzą sondy lambda itp.

Co do przeglądu, od 2005 roku ani Scenic mamy, ani moja Coupeta nie miały sondy w wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dieslu opłaca się wywalić katalizator

No nie powiedziałbym.

 

Tak jak wspomniałem wyżej, zdecydowanie nie opłaca się wykopcić 2litrów paliwka więcej za przyrost mocy porównywalny do 0 :-P

 

Na pewno ewentualny wzrost zużycia paliwa będzie uzależniony od jednostki napędowej.

 

Doświadczalnie wiem, że wolnossące 1.9 z senika bez kata pali zauważalnie więcej, a czy z katem czy bez to i tak jest to muł (ale za to ciężki do zajechania <ok> ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

W dieslu opłaca się wywalić katalizator

 

No nie powiedziałbym.

Na pewno bardziej się opłaca wywalić w dieslu niż benzynie. Ja nie zauważyłem wzrostu zużycia paliwa, a już na pewno nie o dwa litry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dopiero niedawno zauważyłem ,że ja mam wycięty już katalizator <ok>

ale co do przyrostu mocy to chyba się mylicie :( ojciec ma lagune 1 z silnikiem 1.9 DTI niby 102 KM u mnie 98 KM w tym samym silniku a mój buja się dużo lepiej :( i mój to hatchback i jego hatchback. Tylko fakt faktem przynajmiej o te 0,5 - 1 litr pali więcej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!