Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rączki przednich drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Ja postanowiłem spróbować nałożyć Plastilak bez zdzierania starej gumy.

Efekt oceniam pozytywnie, bo wcześniej przebijał czarny plastik, ale w miejscach gdzie były ubytki są widoczne nierówności.

 

post-58106-0-72922800-1389545626_thumb.jpg post-58106-0-72596500-1389545644_thumb.jpg post-58106-0-57530800-1389545872_thumb.jpg post-58106-0-13694300-1389545899_thumb.jpg

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe rozwiązanie odradzam zdecydowanie z jednej strony ze wzgledu na efekt rys/wgłebien ktore widac pod spodem. A z drugiej strony-ja jak malowalem konsole to zostawilem malutki kawaleczek tej gumy bo niechcial zejsc na samej górze. Po lecie porobiły sie bąbelki tylko w tym miejscu (guma sie odparzyla i odeszla) i musze jeszcze poprawic ten kawalek czyli malowac raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po długim namyśle postanowiłem nabyć wspomniany Plasti Lak. Demontaż uchwytu to pestka, gorzej ze ździeraniem starej gumy - delikatne skrobanie w gorącej wodzie i potem lekkie przecieranie najdelikatniejszym papierem ściernym z możliwych. Po pierwszym tygodniu po nałożeniu efekt oceniam pozytywnie. Oto jak prezentuje się lewy uchwyt po zabiegu:

I jak wyglądają u Ciebie czerwone rączki po paru miesiącach użytkowania, nie poprzecierały się? Za mną chodzi, żeby pokryć mój błyszczący biały lakier na konsoli środkowej - białym PlastLakiem (żeby tym razem było matowo) no i rączki, ale boje się że się zetrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

I jak wyglądają u Ciebie czerwone rączki po paru miesiącach użytkowania, nie poprzecierały się? Za mną chodzi, żeby pokryć mój błyszczący biały lakier na konsoli środkowej - białym PlastLakiem (żeby tym razem było matowo) no i rączki, ale boje się że się zetrze.

Przepraszam za brak odpowiedzi przez długi czas - dopiero zajrzałem do tego tematu :P

Jeśli chodzi o PlastiLak, to sprawa ma się różnie: uchwyt z mojej strony trzyma się elegancko (jedno może małe pęknięcie przy brzegu, które rozwiązało jedno psiknięcie). Uchwyt ze strony pasażera już trochę gorzej, bo z tamtej strony nikomu nie zależy, żeby się nie popsuło i chwytają na "dziko" ;)

Ogólnie jak się nie szarpie to może być.

Jeśli jednak ktoś ma bardziej "agresywny" styl zamykania drzwi, to raczej poleciłbym farbę w spray'u ;)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie zastanawiam się nad plastilak/plastidip. Jak z trwałością tego specyfiku na rączkach drzwi? Bo w końcu chciałbym to zrobić porządnie... wcześniej folia, a z uwagi na to ze element dość obły, odchodzi mi troche i beznadziejnie to wygląda;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wydaje mi się, że trwałość powłoki plastilak/plastidip do zastosowania na rączkę jest niewystarczjąca. Z opisu kolegi Radx wynika to wprost :/ Nie ukrywam, że sam zamierzam odrestaurować rączki. W grę wchodzi obszycie ich skórą ( taką jak mam kierownicę i gałkę zmiany biegów ) lub folią termokurczyliwą czarny mat. Np taką http://allegro.pl/czarny-mat-blysk-folia-okleina-termokurczliwa-05mb-i4282338594.html. Kwota nieduża więc myślę, że warto zaryzykować. Odnośnie pozbywania się gumy to tapicer, u którego obszywałem kierownicę powiedział, że najlepiej schodzi ona w najzwyklejszej wodzie z mydłem. Zastrzegał aby nie używać rozpuszczalników bo "zrobią się wżery".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pozbywania się gumy to tapicer, u którego obszywałem kierownicę powiedział, że najlepiej schodzi ona w najzwyklejszej wodzie z mydłem

To daj mu tą rączke i niech ją tak zmyje jak taki mądry :)

 

Dodano: 03 cze 2014 - 23:14

A ja tylko powiem ze juz półtora roku jak malowałem i jest OK.

Zdarłem do plastiku, podkład, lakier w sprayu do blachy motipa, lakier bezbarwny. Dodam ze warto nałożyć szpachlówke w sprayu która wyrównuje ładnie powiechnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że jak mi to powiedział to w duchu się uśmiechnąłem :) Nie mniej spróbuję tej metody w najbliższym czasie gdyż zamówiłem folię do oklejenia. Jak nie spodoba mi się efekt to polakieruję w czarny mat. I tutaj pytanie do Ciebie Tommi. Nie lepiej malować lakierem samochodowym (dobranym u lakiernika ) niż sprayem a'la Castorama ?

Edytowane przez SeloD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommi- tak wiem wiem. Po prostu zastanawiam się czy nie dobrym rozwiązaniem byłby zakup u lakiernika. Mam możliwość skorzystania z kompresora i pistoletu. Gumę spróbuję usunąć, jak radzicie, acetonem i okleję folią ( już zamówiona ). Dodatkowo postaram się zmajstrować manual krok po kroku. Jeśli wyjdzie brzydko wtedy lakierka, a jeśli i wtedy będzie "kaszana" to oddam do obszycia skórą :P . W końcu wyjdzie ładnie.

Mi zabrała rączkę narzeczona gdy wymieniałem moduł szyb. Po 10 min oddała czyściutką. Kobiecy tipsik/paznokieć + zmywacz do paznokci + waciki do demakijażu. Drugą od razu też jej dałem ;-)

Mam nadzieję, że kolega się nie obrazi ale poproszę numer do Twojej lubej :D ( żarcik ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!