Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rączki przednich drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

Spróbowałem okleić rączki za pomocą foli termokurczliwej i przyznam szczerze, że nie jestem zadowolony z efektu. Abstrahuję już od moich drobnych niedoróbek ( na prawej rączce przypaliłem folię :P )ale w aucie wygląda to po prostu tandetnie.

post-40689-0-35231400-1402315364_thumb.jpg

 

Także cała operacja "psu w budę", a dodatkowo spadła mi śruba w środek drzwi oraz przypuszczalnie spinka trzymająca przełącznik sterowania szybami - zaznaczyłem na zdjęciu - czy tam nie powinno być spinki ( lata mi przełącznik )?

post-40689-0-70077000-1402315876_thumb.jpg

 

Zatem czeka mnie malowanie no chyba, że to co kolega Lelupi pisze ma sens.

W Meganie 2 po usunięciu gumy rozpuszczalnikiem, tworzywo z którego wykonane są uchwyty daje się dosyć łatwo wypolerować.

Polerowałem papierem wodnym od gradacji 500 do 2500 następnie pastą polerską do lakieru. Wszystko robiłem ręcznie.

Przy odrobinie wprawy można uzyskać efekt "lakieru fortepianowego". Można też, zależnie po którym papierze przerwiemy polerowanie, uzyskać efekt matu czy półmatu.

 

Postanowiłem zrobić w ten sam sposób. Efekt jest całkiem przyzwoity. Po przeszlifowaniu 280/400/500/1000/2500 otrzymałem taki oto rezultat

post-40689-0-94494500-1402911567_thumb.jpg

 

Następnie po polerce pastą lekkościerną G3 uwydatnił się ciemny kolor rączek. Co ciekawe, pomimo, że wyglądają jak mat lub pół mat gdy popatrzymy pod kątem mamy "efekt lustra"

post-40689-0-25703700-1402911675_thumb.jpg

 

Zastanawiam się jak będzie wyglądała kwestia trwałości takiego rozwiązania. W związku z tym pojeżdżę chwilę i jeśli powierzchnia nie będzie się ścierać to przeszlifuję resztę rączek sposobem j.w. Jeśli trwałość będzie niezadowalająca pomaluję je bezbarwnym.

 

A odnośnie zagubionej spinki to znalazła się - chodziło o nią:

post-40689-0-15255900-1402911993_thumb.jpg

Edytowane przez SeloD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zastanawiam się jak będzie wyglądała kwestia trwałości takiego rozwiązania. W związku z tym pojeżdżę chwilę i jeśli powierzchnia nie będzie się ścierać to przeszlifuję resztę rączek sposobem j.w. Jeśli trwałość będzie niezadowalająca pomaluję je bezbarwnym.

Pojawiły się jakieś ryski albo mat od UV? Warto zotawić tylko polerkę czy lepiej dać matową farbę do plastików?

Po roku słupki środkowe pomalowane u mnie matem firmy Kwasny wyglądają identycznie - tylko szlif 2000 i odtłuszczenie. Bez podkładu i bezbarwnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nic się nie pojawiło. Dodatkowo konserwowałem je tak jak całę resztę plastikowej tapicerki. W związku z powyższym nie będę już bawił się w lakierowanie :). Nie ma to sensu, chyba, że chcesz osiągnąć inny efekt wizualny ( kolor, chropowatość itd ). Ja jestem zadowolony z efektu.

Edytowane przez SeloD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

W końcu po przeczytaniu waszych porad postanowiłem sam zabrać się za odnowienie rączek. Ja chciałem zachować oryginalny kolor rączek. Poniżej mały opis jak ja to zrobiłem :)

1. Demontaż rączek nie jest taki łatwy i wspaniały jak by się wydawało :) Tutaj przyda się ta instrukcja

2. Po demontażu obowiązkowo zdejmujemy stary lakier bo zacznie puchnąć podczas malowania nowym lakierem. Ja użyłem sposobu ze zmywaczem do paznokci i rzeczywiście spisuje się wzorowo. Poniżej zdjęcie przed i po zdjęciu starej powłoki.

post-74404-0-04686200-1417296408_thumb.jpg post-74404-0-42827900-1417296433_thumb.jpg

 

3. Następnie całość czyścimy papierem wodnym 400 i odtłuszczamy (ja użyłem benzyny ekstrakcyjnej i wszystko było ok)

4. Ja poszedłem ze zdemontowaną rączką do sklepu gdzie dobierają lakiery i otrzymałem lakier RENAULT R7653 do tego dokupiłem podkład do plastików i małą puszkę bezbarwnego. Poniżej potrzebny zestaw.

post-74404-0-76796900-1417297312_thumb.jpg

 

5. Malujemy dwie cienkie warstwy podkładem w odstępach ok 10min a po wyschnięciu znów matujemy tym razem papierem wodnym 1000.

post-74404-0-28544500-1417297323_thumb.jpg

 

6. Nakładamy dwie lub trzy cienkie warstwy bazy w podobnych odstępach.

post-74404-0-35399800-1417297909_thumb.jpg

 

7. Po wyschnięciu (ja malowałem na drugi dzień) matujemy lekko papierem wodnym 2000 ale ostrożnie aby nie przedrzeć się do podkładu, odtłuszczamy i malujemy bezbarwnym. Efekty po pomalowaniu i zamontowaniu poniżej :) Myślę że warto :D

post-74404-0-92386400-1417298285_thumb.jpg post-74404-0-31112200-1417298295_thumb.jpg post-74404-0-75143400-1417298302_thumb.jpg

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolego Jarecki25 - Bardzo sumpatycznie Ci wyszły te rączki. Mogłyby być ,wg. mojej opini, odrobinę ciemniejsze. Nie mniej i tak gratulacje :) Postaram się załączyć fotki moich ( bez lakieru ) jak tylko będę miał okazję zobić zdjęcie ( ładniejsza pogoda )

Edytowane przez SeloD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie trwalszy efekt byłby przy użyciu materiałów utwardzanych chemicznie ,czyli dwuskładnikowych, na goły plastik dobrze jest dać pzp ,następnie podkład akrylowy ale tylko jeśli potrzeba poprawić powierzchnie , bazę się kładzie tak aby nie szlifować a bezbarwny nakładamy po ok.pół godziny - baza jest wtedy dużo lepiej związana z bezbarwnym,bazy przed bezbarwnym nie potrzeba odtłuszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na szczęście nie tylko w Megankach takie cudo wymyślili. Jeżeli się nie mylę w Audi A4 pokrętła i przyciski na desce rozdzielczej są pokryte tymże właśnie "gumiakowym" tworzywem. Skutek? Po kilku latach przez przetarcia przebija się światło oświetlenia nawiewów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Matixs ja dzisiaj rozebrałem i oczyściłem te rączki z tej ohydnej gumy. W poniedziałek daje je do lakiernika celem lakierowania. Co do plasti dipa nie wiem, ale wole je profesjonalnie polakierować. Guma schodzi w miare ładnie poprzez wytarcie rozpuszczalnikiem chlorokauczukowym. Ja dziś tak zrobiłem. 2 rączki( 4 części) ok godzinki szorowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Odświeżę trochę temat bo też czeka mnie renowacja rączek. Próbował ktoś z Was malować je plasti dipem? Czy w ogóle się nie opłaca bo ta guma zejdzie i lepiej pomalować farbą?

Odpowiednik tego rozwiązania masz w tym wątku na str. 2 :). Zastosował je użytkownik Radx. Takie rozwiązanie jest wg. mojej opinii nietrwałe. Rączki są jednym z najczęściej dotykanych elementów wnętrza każdego auta. Wystarczy, że zadraśniesz mocniej i cała powłoka zejdzie.

Podczas moich perypetii z renowacją rączek doszedłem do wniosku, że są tylko dwa sensowne rozwiązania problemu j.w.

1. Szlifowanie do uzyskania zadowalających efektów ( mój przykład )

2. Szlifowanie + lakierowanie ( różne formy )

 

Ps. Pomijam kwestię kupna nowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To ja dodam może zdjęcie swojej rączki, którą okleiłem (na razie na próbę i niechlujnie ) folią karbonową. Po świętach mam wolne więc okleję całe rączki i panel środkowy :)

post-78330-0-99298300-1428008902_thumb.jpg

Edytowane przez Michnikov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!