Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rączki przednich drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwość skorzystania z kompresora i pistoletu.

Lakier i dodatki kupisz w mieszalni po 100 g,jaki tylko kolor zapragniesz,za perłę ok.20zł,metalik 2zł mniej i z takiej masz 200g gotowego materiału,jak się ma wprawę to starczy na duży zderzak.Jak plastik gładziutki to zmatowić. Odtłuszczasz,prawidłowo daje się specjalny podkład pzp,ale można go pominąć, kilka warstw podkładu akrylowego z utwardzaczem ,warstwy cieniutkie z odstępami i najlepiej bez rozcieńczania bo może

z plastikiem zareagować,po 3-5 godzinach możesz przejechać papierkiem 1000 na wodę , malowanie po 24g. Jak powierzchnie chcesz błyszcząca to warstwy tradycyjnie,a jak ma być tak jak na srebrnych konsolach to do gotowej bazy dodajesz trochę utwardzacza, z 10-20% ,2 warstwy i już bez klaru.Ze spraja lakiery mają bardzo słabą wytrzymałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychu73 dziękuję Ci za sugestie. Myślę, że jak oklejanie nie da porządanego efektu to zrobię to dokładnie wg. Twoich instrukcji.

 

Wronka94- wg mnie jak odkleisz porządnie gumę ( bez papieru ściernego i ostrych przedmiotów ) to powierzchnia rączek może wyglądać poprawnie. Ja mimo wszystko spróbuję okleić ponieważ, jak pisałem wcześniej, koszt jest raczej niewielki więc warto to sprawdzić :) Przy okazji dziś przyszła folia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem we wcześniejszych postach że rozpuszczalnik/rozcieńczalnik nie pomoże tylko zniszczy plastik ... jest to nie prawdą :) wczoraj sam usuwałem tą powłokę gumowa i robiłem wszystko co sie da i zalecane było tutaj na forum. W końcu nie wytrzymałem i rozcieńczalnikiem do farb na szmatce posmarowałem całe rączki i tak po minucie powłoka zaczęła cała odchodzić oż stworzył sie z tej gumy balon wystarczyło tylko delikatnie usunąć gumę i w ciepłej wodzie domyć rączkę z plamek które zeszły bez problemu. Dziś malowanie wiec po wrzucę zdjęcia później ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Meganie 2 po usunięciu gumy rozpuszczalnikiem, tworzywo z którego wykonane są uchwyty daje się dosyć łatwo wypolerować.

Polerowałem papierem wodnym od gradacji 500 do 2500 następnie pastą polerską do lakieru. Wszystko robiłem ręcznie.

Przy odrobinie wprawy można uzyskać efekt "lakieru fortepianowego". Można też, zależnie po którym papierze przerwiemy polerowanie, uzyskać efekt matu czy półmatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rączki były szlifowane papierem ściernym oczywiście bardzo bardzo delikatnym aby nie pozostały szramy, były idealnie gładkie i śliske, potem odtłuszczanie, podkład, baza, clar. Powierzchnia jest błyszcząca i gładka, oczywiście bez żadnych zacieków. Oddawałem je do malowania znajomemu lakiernikowi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!