Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Audio Connection Box i USB


Rekomendowane odpowiedzi

Instalacja jest oporowanie opisana

W radiu ustawiamy BOX1 i AUX1

Jak masz na szaro w radiu USB oznacza iż nie ma komunikacji radio z cbox - sprawdź na wtyczce podłączonej do cboxa napięcia - na CAN ( pin 1 i 2 )  około 2,5 V do masy, zasilanie wiadomo 12-14V , aktywacja multimediów ( pin 4 ) około 12V 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinas, pomierzylem napięcia zgodnie z Twoja instrukcja powyżej. Jest idealnie i wszystko się zgadza. Rozumiem, że jest pewność że wszystkie przewody podłączyłem prawidłowo? 

 

Sprawdziłem jeszcze raz przedłużke USB, jest przejście na każdym pilnie pomiędzy końcówkami a w porcie nadal nie ma napięcia i dlatego pendrive nie świeci. 

 

Zauważyłem ostatnio ze jak włączę radio, to muzyka leci, da się sterować i wszystko na nim robić ale na wyświetlaczu mam ciągle logo Renault przez 20sekund a potem widać na nim co robię na radiu. Wcześniej miałem taz że włączyłem radio, przez 2 sekundy był napis renault, potem przez sekundę 3d sound by arkamys a potem normalnie. Teraz mam małą zwieche na wyświetlaczu przy pierwszym wlaczeniu...  Stało się to z tydzień przed montażem CBOXa 

 

Masz jeszcze jakiś pomysł jak uruchomić CBOXa i czy problem wyżej ma jakiś z tym związek? 

Edytowane przez Coupe2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objaw 20s opóźnienia to brak komunikacji z c-box a w menu jest aktywny programowo.

Może być psikus z rozgiętym pinem we wtyczce od c-box i nie kontaktuje.

Podłączenie musi być takie:

Radio -> c-box

15  -> 3

12 -> 7

9  -> 2

13 -> 1

16 -> 4

Ewentualnie zamień miejscami cany czyli pin 1 i 2 w c-box.

Lub po prostu masz pecha i uwalone c-boxy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się szarej wtyczce co wchodzi do CBOXa i piny wyglądają OK. 

Tak jak pisałeś, zamieniłem miejscami pin 1 z 2, nic to nie dało... Brak prądu w przedłużce USB i ekran nadal zamrożony na 20s.

Po prostu nie przyjmuje do wiadomości ze udało mi się kupić 2x uszkodzony CBOX.. Gdzieś indziej lezy problem... 

Ktoś, coś może jeszcze podpowie? Moze zmostkowac przy wtyczce pin 1 i 2? Nie powinno się nic stać bo one dalej i tak są połączone 

 

Pożyczyłem od kolegi oryginalne gniazdo i oryginalną wiązkę ze zdjęć - nie ruszyło

Podmieniliśmy już 3 CBOXa - nie ruszyło

Podłączyliśmy CLIP, jest ustawione AUX1 i BOX1 - nie ruszyło

 

może trzeba wprowadzić VIN?

Dziwne.. jak mierzę napięcia na szarej kostce, to są takie jak podał Cinas więc wlutowałem się przy radiu prawidłowo.

Nadal brak prądu w przedłużce USB i ekran startowy zamrożony na 20s.

 

Gdzie leży problem? Ma ktoś jakiś pomysł?

49977d71bd6084308eb4e2f45bba8ecdf1a81d7410988f48d876db1b3115b809.jpg

wiazka_cbox.jpg

Edytowane przez Coupe2009
nowe fakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolega ma różne części z Megane, Clio, Twingo itd.. Niestety każde radio ma inne złącze niż moje.

 

Pozaginalismy lekko piny w CBOXie na wypadek jakby coś nie łączyło. Od nowa położylem wiązkę od radia do szarej kostki. Połączenia są OK. 

 

Nie ruszyło. Nadal mam zamrozony ekran na kilka sekund. Pewnie jest to jakaś pierdola ale nie ukrywam że już chyba nie chce przy tym siedzieć. Chyba że Cinas bywasz czasem w okolicach Piotrkowa Tryb albo Łodzi, to moglibyśmy się umówić... 

 

Załączam zdjęcia z CLIP'a gdzie widać że mam jakieś błędy związane z radiem. Dodam, że nie mam z nim problemów i wszystko wszyściusieńko w samochodzie działa... Ma ktoś jakiś pomysł o co chodzi ?

IMG_20181014_172202.jpg

IMG_20181014_172232.jpg

Szperam po zagranicznych forach i wyszukałem że ktoś miał podobny problem do mojego. Polutowane wszystko prawidłowo ( on lutował chyba przy wyświetlaczu a ja przy samym radiu), włączona funkcja w CLIPie a i tak nie działa i w dodatku ten sam komunikat.

 

https://www.drive2.ru/l/10116032/

rosyjskie forum ale przeglądarka chrome bez problemu z automatu tłumaczy na język polski

Edytowane przez Coupe2009
dołaczone zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎04‎-‎12 o 12:26, Coupe2009 napisał:

cinas

 

 

IMG_20180823_212459.jpg

 

 

2. Cztery kable z tej wiązki lutujemy do przedłużki USB. Zielony i biały przewód idzie w dodatkowym ekranie. Przedzwoniłem je miernikiem i według numeracji z tej szarej kostki jest to odpowiednio: 1.czerwony 2.biały 3.zielony 4.czarny. Czy numery przewodów z tej kostki odpowiadają tym co na zdjęciu USB standard A?

 

 

IMG_20180823_212532.jpg

 

 

 

witam,

to podłączenie USB to nr w kostce (2.) C-boxa 1:1 z wtyczką USB, czyli 1-1, 2-2, 3-3, 4-4 ? czy kolorami się sugerować ? pytam bo nie wiem czy szukać cboxa z wtyczkami czy samemu dolutować kabelki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Coupe2009 - ja też mam problem z USB i AUX - wszystko jest popodpinane, a na liście "źródeł zewnętrznych" w radiu jest tylko Bluetooth (brak USB i AUX), więc pewnie trzeba aktywować CLIPem, do którego nie mam dostępu. Czy ktoś w okolicach Bielska-Białej, ewentualnie Katowic jest w stanie pomóc?

20181102_141905c.jpg

20181102_141930.jpg

20181102_142100.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam
Od niedawna posiadam Samochód scenic III 2009r. z oryginalnym zestawem: radio Arkamys 3D z BT + NAVI TOM TOM + CBOX z AUX i USB
Radio działa, Navi działa, problem polega na niedziałąjącym USB i AUX, więc pewniec jak wyczytałem wina CBOX.
W USB brak napięcia.
Wszystkie połączenia przewodów spreawdzone, ok.
W ustawieniach radia brak pozycji CBOX (w źródło dzwięku wyświetla napis zewnętrzne źródło audio AUX ale brak dzwieku)
Sytuacja jak u elarneal 
Znalazłem mechanika z Clipem, ale nie może znaleść gdzie aktywować cboxa.
Czy ktoś możne pomóc i podać krok po kroku jak wejść w aktywację cboxa programem CLIP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Jeśli ktoś by był zainteresowany wtyczką USB to tutaj są nr. poszczególnych podzespołów oraz instrukcja przygotowania kabla USB

https://www.newcaprice.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=842

 

cała wtyczka- Kabel USB->CBOX- ma symbol GR17HS-4S

https://www.hirose.com/product/document?clcode=CL0767-0133-0-00&productname=GT17HS-4S-HU&series=GT17H__HN&documenttype=2DDrawing&lang=en&documentid=0000933304

Edytowane przez kiluselk
dodanie info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!