Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Audio Connection Box i USB


Rekomendowane odpowiedzi

Cinas_ co ma do tego licznik ? System multimedialny w Megane III jest niezależny.

Konfiguracje możesz zrobić CLIP'em. Jeśli zgadza się protokół to radio bez problemu zadziała nawet gdy będzie miało inny VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytus w jaki sposób można sprawdzić tą konfigurację ? Pewnie tylko CLIP-em jeśli tylko tak to nie sprawdziłem nie mam dostępu

do CLIP-a. Jeśli chodzi o menu zewnętrzne źródło głos to wygląda to tak jak na zdjęciu i podaję wersję oprogramowania.

post-8680-0-27266900-1385473073_thumb.jpg

post-8680-0-29598300-1385473087_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste że trzeba włożyć do gniazda USB nośnik z danymi ale u mnie czy coś jest włożone czy nie to jest taki widowk jak na zdjęciach post wcześniej.

 

Panowie mam jeszcze jedno pytanie jeśli bym kupił inne radio z BT to jeśli już kiedyś było aktywowane clipem do współpracy z C-boxem to powinno mi zadziałać gniazdo USB ???

By to była tańsza opcja niż podłączenie CLIP-a w ASO tam wołają 250zł na dzień dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało mi się posunąć do przodu temat cboxa - oto efekty:

thumb_hosting_zdjec_1385581930__dsc_2599.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1385582023__dsc_2600.jpg

Nie udało mi się znaleźć złącza, to znalazłem inne rozwiązanie... jutro montaż, w weekend aktywacja clipem, mam nadzieję że zadziała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobre rozwiązanie. Zaklej to tylko jakimś klejem typu "glut na ciepło".

Oryginalne złącze ma blokadę. Przy wibracjach panujących w aucie może się okazać ze zwykłe USB po prosty nie będzie kontaktować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o tym myślałem, ale najpierw sprawdzę jak usb będzie się zachowywać, na szczęście jest dobry dostęp do tego miejsca, więc nie będzie problemu żeby to ogarnąć, od strony cboxa mam wlutowany kabel na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony C-BOXa to akurat łatwiej było dorobić konektor niż wlutowywać przewód (6-warstwowe PCB).

No chyba, że zostawiłeś oryginalne gniazdko w C-BOX'ie a jedynie do PCB się podlutowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zrobiłem tak jak napisałeś Robgold, zostawiłem gniazdo, a dolutowałem się płytki PCB. Złożyłem wszystko do kupy w aucie, została mi tylko aktywacja - niestety nie zdążyłem w poprzedni weekend, mam nadzieję, że w tygodniu się uda, ale nasuwa mi się jedno pytanie: podłączając (bez aktywacji c-boxa) pendrive pod gniazdo usb, nie daje on znaku życia - mam nadzieję, że to normalne, że nie ma w nim "prądu" w tej chwili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wizycie w warsztacie z clipem i niestety nie udało się aktywować c-boxa. Problemem było, jak stwierdził to diagnosta brak urządzenia - radia w samochodzie, choć w praktyce wszystko działa (radio, bluetooth, navi itp.). Fakt, radio jest od innego auta, bo cały komplet z navi wyciągnąłem i zaadoptowałem do siebie, ale nie wiem czy to może stanowić problem w komunikacji. Być może trzeba było grzebać w innym miejscu niż w module radia? Może ktoś coś podpowiedzieć :-) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...mam to samo..ciekaw jestem rozwiązania tego problemu.Cały zestaw zaadoptowany z innego auta / nawigacja , radio , c-box ... ,,szara skrzynka" z jeszcze innego / całość działa bez usb.Clip nie może połączyć się z multimediami :-).Myślę że zrobię jeszcze jedno podejście do clipa łącząc stary wyświetlacz zamiast szarej skrzynki..w nim jest zapisany właściwy numer VIN...zobaczymy czy radio będzie widoczne aby załączyć c-boxa.

Edytowane przez andrzejm36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!