Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Audio Connection Box i USB


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Dzięki wszystkim dobrym radom z tego tematu udało mi się bez większych problemów dołożyć moduł cbox i usb do mojego nowego nabytku, problemów z zakupem cboxa nie ma, gniazda na aukcjach drogie jak diabli.. ale udało mi się kupić całą górną część obudowy tunelu z przełącznikami tempomatu, ręcznego i gniazdami zapalniczki i usb za 80 zł ( za samo gniazdo usb życzą sobie nawet 150 zł...), chciałem żeby było prawie jak w oryginale dlatego starałem się znaleźć moduł gniazd.. znalezienie okablowania jest prawie niemożliwe.. sprzedający już wiedzą, że to cenny towar i zwykle w oferowanych wiązkach już kabelków do cboxa nie ma, jeden ze sprzedawców wprost przyznał, że okablowanie do cbox to on sprzedaje osobno i to drożej niż całą wiązkę deski, więc za radą kolegi cinas_ kabelki zrobiłem z goldpinów a jako kabel między gniazdem usb a cbox zastosowałem jakąś zmodyfikowaną ( obciętą do szerokości pięciu pinów) wiązkę z rozmontowanego faksu Panasonica.. ważne, żeby rozstaw pinów był 2mm. Moduł zamontowałem pod obudową tunelu, jest tam na tyle miejsca a nie trzeba robić jakichś długich połączeń, wszędzie blisko, zasilanie, masa, linia can pobrana z wiązki radia. Wszystko poszło idealnie, mam wrażenie, że jakość dźwięku jest nieporównywalnie lepsza niż za pośrednictwem bluetooth i lepsza niż z tomplayera dołożonego do nawigacji, niestety mam starą wersję firmware cboxa a nigdzie nie mogę znaleźć aktualizacji, link który pojawia się w tym temacie już nie jest aktywny, jeśli któryś z kolegów posiada w swoich zasobach to proszę o udostępnienie pliku, pozdrawiam Paweł

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;) -Prezes

 

 

Zauważyłem, że strasznie trudno uzyskać na tym forum jakiekolwiek informacje. Dla kolegi Qbak a zwłaszcza dla kolegi cinas_ który jak dotąd jest najcenniejszym źródłem porad, link do oprogramowania w wersji 2.42. Trudno to znaleźć i na dodatek język strony jest mocno pogański ale oprogramowanie zainstalowało się i działa poprawnie.

 

https://www.terwolderenault.nl/renault/showroom/navigatiesystemen-updates/audio-connection-box

 

Proszę nie sugerować się opisem w linku, soft jest do cboxa a nie do acb. Sam link do pobrania softu na tej stronie też jest dobrze ukryty, w punkcie 3 opisu trzeba kliknąć w aktywny napis Download. Pobrany plik będzie spakowany zipem, po rozpakowaniu otrzymany plik będzie nadal plikiem archiwum tyle że typu .cab, w tej postaci plik należy umieścić w katalogu głównym pendrive'a i z tak przygotowanym penem można już upgradować soft cboxa. pozdrawiam Paweł

Edytowane przez Pawelcio
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. Czy ktoś zauważył różnice pomiędzy softem 2.30, a 2.42?

2. Czy jest możliwy w razie czego downgrade z 2.42 do 2.30?

 

Update

Ad. 1

Po zrobieniu update menu w końcu działa poprawnie. W wersji 2.30 (w Scenic) były błędy przy skrolowaniu pokrętłem w joysticku - np. po przewijaniu w dół i cofnięciu w górę podświetlana była opcja zła opcja. Ciężko to wytłumaczyć, ale posiadacze SC wiedzą o co chodzi. Nie wiem czy ten błąd występował w Megane. Drobna rzecz ale bardzo irytująca. Nie wiem czy coś jeszcze się zmieniło.

 

Ad. 2 ???

Edytowane przez gRRuby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersji 2.30 nigdzie znaleźć nie można.. a tutaj, jak widać nikt się plikiem podzielić nie chce. Ja miałem jakąś bardzo starą wersję, więc nie wiem jakie błędy miała np. wersja 2.30, 2.42 działa ok, poprzednia którą miałem z zakupionym cbox-em nie czytała mi nawet 8Gb pendriva.. skoro wersja 2.42 działa Ci poprawnie to chyba nie ma co się zastanawiać czy powrót do starszej wersji jest możliwy ;-) swoją drogą, nie chce mi się wierzyć, że żaden z kolegów nie posiada pliku z wersją 2.30, dziwi mnie tylko brak chęci podzielenia się takowym, po siedmiu latach używania opla i uczestniczenia w życiu oplowskiego forum, muszę stwierdzić, że użytkownicy tamtej marki dzielą się wiedzą z dużo większym zaangażowaniem.. tutaj można najwyżej dostać reprymendę za nieistotne z punktu widzenia czytelności informacji znaki interpunkcyjne.. czyli tak zwany przerost formy nad treścią.. ;-) no ale to takie "francuskie" więc pewnie tak musi być ;-) pozdrawiam Paweł

Edytowane przez Pawelcio
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu potwierdza się, że na kolegę cinas_ można liczyć ;-), co prawda jest link do holenderskiej strony, ale kto wie jak długo tam jeszcze będzie więc dla potomnych niech będzie i tutaj, pozdrawiam Paweł

Renault-270511-s2.42.cab.zip

Edytowane przez Pawelcio
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

cinas

Chciałem dołożyć USB do swojej Megane III ( Radio Arkamys 3D bez navi, jest bluetooth, gałki na radiu a pod radiem złącze 2x chinch)

Zakupiłem C-BOX i przedłużkę USB, którą chciałbym umieścić w schowku.

Zanim rozbebeszę pół deski chciałbym mieć pewność co do podłączeń

 

IMG_20180823_212459.jpg

 

1. Ta wiązka z pięcioma kablami ma być podłączona przy radiu? Znalazłem Twój zestaw na sprzedaż, ale zdjęcie jest nieczytelne. Jest tam przewód: szary/brązowy/czerwony/pomarańczowy/czarny. Poratujesz proszę instrukcją gdzie to dokładnie podłączyć?

2. Cztery kable z tej wiązki lutujemy do przedłużki USB. Zielony i biały przewód idzie w dodatkowym ekranie. Przedzwoniłem je miernikiem i według numeracji z tej szarej kostki jest to odpowiednio: 1.czerwony 2.biały 3.zielony 4.czarny. Czy numery przewodów z tej kostki odpowiadają tym co na zdjęciu USB standard A?

3. Wypinam kostkę od złącza chich poniżej radia i podpinam tutaj ?

4. Chyba bezużyteczna kostka w moim przypadku

 

IMG_20180823_212532.jpg

USB.thumb.jpg.1b228beb0c638704696974a6c06e218b.jpg

 

Mam nadzieję, że pomożesz

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Udało się podłączyć moduł CBOX. Pozostaje teraz kwestia jego aktywacji. Znajomy mechanik aktywował mi opcję CBOX w radiu za pomocą komputera diagnostycznego AUTEL. Po tej operacji pojawiła mi się dodatkowa funkcja w ustawieniach radia ale jest ona na szaro więc nie da się w nią wejść.

 

 

Na podłączanym pendrivie nie pali sie dioda więc wygląda, że nie dochodzi do niego napięcie. Jestem pewny że wszystkie podłączenia wykonałem prawidłowo. Sprawdzałem  je kilka razy.

Dowiedziałem się, że muszę dodatkowy moduł aktywować w nie tylko w radiu ale też w sieci CAN.

 

Zorganizowałem laptopa z interfejsem CLIP. Pomożecie gdzie tego szukać? Przekopałem już tego trochę i wysiadam...

IMG_20180915_131808.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczyna mnie to irytować :)

x

CBOX nr 280246043R z roku 2011. Nie świeci pendrive a funkcja jak na zdjęciu wyżej jest na szaro i nie da się w nią wejść.

x

Żeby nie rozbierać znowu plastików, zamówiłem inny CBOX, tym razem o numerach 280240001R z roku 2009 czyli rocznik mojego auta. Sytuacja ta sama co wyżej.

x

Dla pewności sprawdźcie podłączenie:

x

x

szara kostka CBOX - Czarna duża kostka przy radiu:

x

7 - 12 MASA
3 -  15  PLUS
1- 13 OBD
2 - 9 OBD
4- 16

x

x

x

Kable od przedłużki USB lutowane kolor w kolor - przedzwonione miernikiem i jest przejście

Kable od szarej wtyczki również przedzwonione miernikiem i jest przejście

Czarna mała kostka co była wpięta w gniazdo Chinch, powędrowała do CBOXa

x

Na komputerze znalazłem funkcję co brzmiała mniej/więcej: AMP0 CBOX0 NAV0 i w miejscu CBOX0 zmieniłem na 1.

x

Kable które lutowałem do kostki przy radiu są solidnie przylutowane i ładnie zabezpieczone izolacją...

Przywracałem też radio do ustawień fabrycznych.

x

Ma ktoś jakiś pomysł? Cokolwiek... Moje się już skończyły...

x
x
x

lapka2.gif

REGULAMIN:

5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER... - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!