Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Audio Connection Box i USB


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma znaczenia, który numer kupicie. Jeden zastąpił drugi prawdopodobnie nastąpiła jakaś zmiana w samym hardware. Obie wersje przyjmują prawidłowo update softwar'u jaki kiedyś tu wysłałem na forum.

 

Kolego Elarneal, multimetr w rękę i sprawdź czy na konektorze odpowiedzialnym za zasilanie przy C-BOX'ie pojawia sie prawidłowo +12V, czy pojawia się sygnał +12V aktywacji multimediów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie jestem po następnej próbie czyli wykluczyłem wadę c-box a podłączałem inny i tak samo brak reakcji pen drive. Co do sugestii z miernikiem natężenia prądu to dobra myśl tylko nie posiadam takowego ale muszę gdzieś pożyczyć ale jak dałem większą głośność i podłączałem kolejne wejścia o ile pamiętam wtyczkę czarną i szarą to było słychać stuki w głośnikach.

Czy to znaczy że dochodzi napięcie do c-box a ???

Jak bym sprawdzał miernikiem napięcie aktywacji c-boxa zasilanie to na jakim kolorze wtyczki to jest ( przy c-boxsie )

Zobaczyłem jeszcze że mam odpiętą jakąś Brązową wtyczkę która znajduje się poniżej gniazda AUX/USB poniżej wejścia do komputera widać ją jak zdejmę osłonę boczną przy dywanikach. podłogowych ale nie widziałem gniazda do tej wtyczki do to może być ???

Proszę o sugestie i dziękuję za cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może łatwiejszym sposobem będzie jak sprawdzić wejście liniowe, czyli gniazdo JACK 3,5 ". Podłącz tam odtwarzacz MP3 i puść muzykę. W radiu wybierz wejście liniowe i zobacz czy coś słychać. Jeśli tak, to C-BOX, działa bo ten sygnał jest przekierowywany do radia właśnie przez to urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem muzykę przez jack 3,5" wybrałem zewnętrzne źródło muzyki i nic cisza ale to samo robiłem przy innym C-BOX-sie Niedługo będę miał multimetr i sprawdzę to zasilanie jak sugerował Robgold.

Czy by ktoś mógł mi podpowiedzieć który kolor wtyczki prze C-BOX jest odpowiedzialny za zasilanie ?

Jeszcze jedno dzwoniłem do serwisu Renault o tam specjalista od elektryki poinformował mnie że ta usterka powinna wyjść na komputerze czy jesteście tego samego zdania ??? Bo koszt podłączenia do komputera w Renault Szczecin 184zł !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Cina_s czy to była poważna propozycja pomocy w naprawie mojego problemu zwiazanego z USB ? Czy ty mieszkasz w Kaczorach koło Piły ??? Napisz mi na mój adres czy jeśli bym dotarł do Ciebie czy byś był w stanie mi naprawić to o czym piszę na forum. Mój adres E-mail [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu możemy się umówić dokładnie Kaczory koło Piły , temat się opanuje :angry: jak nie będzie częsci na miejscu to na 100% postatawimy diagnozę jest auto na dawcę

Edytowane przez cinas_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super napisz mi Cinas_ na meila który podałem wcześniej swój nr telefonu, tak będzie łatwiej nam się dogadać ustalimy szczegóły. Ja myślę że bym mógł się zjawić u Ciebie miedzy 6 - 9 Maja. Bardzo dobra wiadomość że w razie sytuacji jest auto na części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Aktywować CLIP-em. Jedna mała funkcja do zmiany i po sprawie.

Ok, mam już komplet (tzn. cboxa, gniazdo USB, kable do CBOXA)

Powiedzcie mi jeszcze:

#1 czy w gnieździe z JACK są te same wtyczki co przy USB? (kwadratowa i podłużna - coś jak USB)

#2 Gdzie mogę CLIPem aktywować CBOXa? i ile taka przyjemność kosztuje? Jestem z okolic Katowic.

Coś mi się wydaje, że łatwo nie będzie ale dam rade :P

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenia wspólne jak w załączniku, linia can L i H, zasilanie, masa, i aktywacja multimediów

Nowe kable od gniazda USB/Jack do CBOX

Tylko schemat co pokazałeś jest od SIII ale w Megane jest tak

thumb_hosting_zdjec_1368211228__cbox_megi_iii_-2.jpg

Edytowane przez cinas_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale co z aktywacją tego modułu?

Rozumiem, że muszę podpiąc auto pod komputer, znacie kogoś w okolicy Katowic kto to robi? W ASO panowie mi to zrobią jak się z nimi na boku ugadam?

 

I czy możesz mi prosze jeszcze opisać gdzie jest co na tym schemacie? Tzn. navi, radio, cbox i gniazdo USB?

Bo aż tak tego nie ogarniam.

 

----

edit

 

Puszka 1877 to gniazdo USB

Puszka 1959 to C-BOX

Puszka 261 to radio ?

Puszka 653 to Navi?

Edytowane przez qweluke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!