Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Audio Connection Box i USB


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

andrzejm36, podepnij wszystko pod zasilanie radia. Będzie OK. Ze względu na moduł zarządzania energia nie tak łatwo w Megi znaleźć KL30 czyli +12V stałe" :)

Edytowane przez Robgold
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam !

Pisałem jakiś czas temu że nie działają mi gniazda USB i AUX w miałem różne podpowiedzi i nic z tego nie wyszło ( wymieniałem nawet c-box) teraz proszę o podpowiedz czy bez problemu będzie mi działało nowsze radio to z wejściem usb i auc na przedniej ściance.

Oryginalne radio mam to z wystającymi pokrętłami i wbudowaną nawigację. Proszę o podpowiedz czy te nowe typy radia mają takie same wejścia - kostki z tyłu czy będę mógł tylko przełączyć to radio, i czy będzie działała nawigacja pod tym radiem. Nie wiem czy są też dwa typy tego radia do nawigacji i bez ?

Proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zagada nowe radio - pewnie coś zgrzebneli z wyswietlaczem :)

Radia sa z BT i Bez nawi aktywuje sie clipem tak samo jak c-box jak masz musi być aktywowany w radiu ale działa tylko z radiem z BT w radiu bez BT c-box nie zadziała

Jak nie masz daleko do mnie to możesz podjechać - na 100% temat jest to opanowania ze starym radiem i c-box

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już nie liczę że c-box będzie działał a pomysł z tym radiem to dlatego że te gniazda ( usb ) mam na panelu radia i myślę tylko czy będzie działała nawigacja poprawnie. A co do przywrócenia starego radia do użytku to już kiedyć miałem do Ciebie cinas_ miałem się wybrać ale ponad 100km jest. Wiem że to trudno tak wypowiedzieć się na odległość ale czy byś mi sprawę załatwił w ciądi 1-go dnia ? czy jest możliwość zabrania z jakiegoś auta ewentualnie części ?

 

Chodzi mi żeby navigacja działała bez problemu i wyświetlacz a teraz widzę że z tym też może być problem.

 

Dodano: 12 lis 2013 - 11:20

Witam !

Może ktoś się wie jak się nazywa złącze zastosowane w nowym modelu radia ( radio z wejściem usb na panelu )???

 

Dodano: 14 lis 2013 - 13:53

Mam jeszcze jedno pytanko pomyślałem że może ruszy mi to gniazdo USB i AUX jak zrestartuję radio ale nie wiem jak to zrobić.

W radiu widzę opcje przejścia do ustawień fabrycznych ale mi chodzi o reset żeby trzeba było wpisać kod.

Odłączałem radio nawet na całą noc i nic trzyma wszystko w pamięci ( stacje radiowe ustawienia ) i nie trzeba wpisywać kodu.

 

Proszę o odpowiedz na pytanie.

post-8680-0-94422000-1384251625_thumb.jpg

post-8680-0-47782700-1384251638_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyli jak można zrobić reset radia ?

A czy są radia z wystającymi pokrętłami które nie obsługują c-box a ?

Piszę odnośnie tego starego radia bo to nowe co kupiłem ( z USB na przednim panelu ) to się tylko wkopałem nie można go

podłączyć całkiem inne wejścia, myślałem że tak wybrnę z problemu nie działającego gniazda USB.

 

Nie mam już pojęcia co jest u mnie namieszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elarneal, reset radia da się zrobić z poziomu CLIP'a tak samo jak zakodować od nowa informacje o wyposażeniu auta.

Nie ma radia (ja nie spotkałem) z wystającymi gałkami nie obsługujące CBOX'a.

Co do nowego radia to zawsze można coś "wyrzeźbić".

Wygląda jak by to był kolejny wyrób dalekowschodni (ostatnio radia dla Renault robi - LG).

Trochę niepoważne jest to odchodzenie od standardu FAKRA no ale cóż...

 

Czy możesz przeczytać co jest napisane na nalepce tego nowego radia ?

 

Pytania:

Czy masz możliwość podłączenia CLIP'a gdziekolwiek ?

Czy w sieci CAN widać CBOX'a moduł 1959?

Czy radio ma wkodowanego CBOX'a?

 

 

Poszukałem tak na szybko co to za nowe złącze. Wygląda to na zmodyfikowane złącze Nissan'a

Jak widać Nissan coraz więcej bierze od Renault a Renault od Nissana.

Takie złączą również używane są w Daci.

 

Kilka zdjęć dostępnych złącz i przejściówek z netu.

Elarneal jeśli chcesz definitywnie to nowe radio to kup gotową przejściówka do Daci na ISO plus ISO na FAKRA sprawdź czy sygnały się zgadzają i podłączaj.

jest to troche "rzeźba" ale powinno zadziałać.

post-29153-0-49446200-1384716997_thumb.jpg

post-29153-0-23915900-1384717002_thumb.jpg

post-29153-0-48739000-1384717009_thumb.jpg

Edytowane przez Robgold
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz,co do pytań:

 

1.CLIP`a chyba by można było podłączyć w serwisie

2.Nie wiem jak zobaczyć czy jest widoczny CBOX

3.Też nie wiem jak to sprawdzić.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Może ktoś wie gdzie ( poza ASO ) udać w zachodniopomorskim się żeby sprawdzić te rzeczy np czy jest wkodowany CBOX ?

<><><><><><><><><><>><><><><>

<><><><><><><><><><>><><><><>

Znalazłem takie złączki czy któraś z nich będzie pasowała ?

<><><><><><><><><><>><><><><>

<><><><><><><><><><>><><><><>

Proszę o podpowiedz i z góry przepraszam że zadaję takie pytania ale nie znam się na tym temacie tak jak większość z Was.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.9 - Enter Aston76

post-8680-0-03086000-1384770521_thumb.jpeg

post-8680-0-56920700-1384770533_thumb.jpeg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dane zostały uzupełnione. W mojej miejscowości na pewno nikogo nie ma kto by się znał na tym temacie a głównie na Renault.

Miałem nadzieję że jakoś pomału dojdę do odpowiednich kostek ale teraz jak tak piszesz to nie wiem co myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robgold protokół będzie na 100% ten sam tylko inne info w liczniku i dup...

Wymiana radia bez BT na radio z BT wiąże się z grzebaniem w liczniku - musi być ustawiony inny typ radia aby się wyświetlało cokolwiek

Po zamianie radia nic się nie wyświetla na liczniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!