Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Audio Connection Box i USB


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze powiedz mi prosze, kabel z C-BOXa z pinu 7 gniazdo "GR" idzie do czegoś o nazwie "MAO" co to jest?

 

Czyli muszę to aktywować mimo że mam BT? To będę musiał w ASO popytać jak już podłączę :P

Postaram się też zrobić instrukcje step-by-step dla potomnych z podłączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO jest ciężko z takimi sprawami. Elektrycy są uczeni jak coś zdiagnozować a nie zmieniać konfigurację poszczególnych podzespołów. Miałem już kilka przypadków gdzie moja wiedza na temat CLIPA była większa niż specjalisty z ASO. Specjalista twierdził że się nie da a ja to robiłem w 5 minut. Poszukaj moe na forum jest ktoś z CLIPEM z Katowic albo okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qweluke jesli sie wstrzymasz do konca maja to w Katowicach moge ci aktywowac c-boxa. Wybaczcie ze pisze bez polskich znakow.

Edytowane przez Robgold
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, i jeszcze ostatnie pytania :P

#1 która kostka odpowiada której na schemacie?

post-57338-0-58993700-1368264092_thumb.jpg

#2 Jak liczyć piny (który jest który)?

post-57338-0-50585200-1368264130_thumb.jpg

Co to jest ta puszka 225 na schemacie?

 

p.s.

orientujesz sie może czy puszka 1877 (ta z gniazdami RCA ma takie same wtyczki jak ta z gniazdem USB?) Tzn mini iso 6pin i i to takie dziwne 4 pinowe (płaskie, jak usb)

----

edit

Na ostatnie pytanie odpowiem sobie sam. Puszka 1877 z gniazdami RCA ma tylko 6 pinową wtyczkę. Przy USB dochodzi jeszcze jedna 4 pinowa. Ktoś wie jak się ona nazywa? Bo nie mogę jej znaleźć na allegro

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lewej

1 Audio i styk z gniazda audio/usb

2 Audio do nawigacji / białej puszki zamiast aktualnie podłączonych gniazd RCA - czyli połączyć z kabelm który idzie do gniazd

3 USB do gniazda

4 Złącze w kieunku deski CAN/zasilanie

 

Ja jak przerabiałem to kupiłem całą wiązkę deski i miałem wszystkie kable złączki

Edytowane przez cinas_
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czeje.

 

Czyli wg sechematu:

http://megane.com.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=12903

od lewej:

http://megane.com.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=12904

 

BE, GR (górne), GR (dolne), NO

 

A powiedz mi jeszcze co to sa te elipsy na ścieżkach? Bo ósemka oznacza, że kabel jest skręcony a elipsy? Że mam zmostkować kabel z pozostałymi?

 

I z czystej ciekawości, czemu niektóre ścieżki są przerywaną linią a inne ciągłą?

Edytowane przez qweluke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qweluke, puszki z RCA i C-BOX maja identyczny uklad pinow w czarnej kostce, jest to sygnal analogowy audio. Generalnie zasada jest taka, ze odpinasz RCA wpinasz szeregowo C-BOXa i z C-BOXa do gniazdka USB. Dodatkowo do samego C-BOXa podpinasz siec CAN, zasilanie i sygnal aktywacji multimediow. Wracajac do kostek to dziwna 4 pinowa wtyczka - podlaczenie usb. Wtyczka ta jest japonskiej firmy (nie pamietam nazwy) ale nie da sie jej zamowic jako sampla. Numeracje pozostalych wtyczek Tyco (niebieskiej, szarej i czarnej) masz w samym C-BOXie. Zobacz dokladnie wnetrze konektora bedzie oznaczony pin 1.

Petle oznaczaja mase-ekranowanie kabla

Osemki to siec CAN, ktorej wiazka jest skrecana ze wzgledu na roznicowy charakter sygnalu i eliminacje zaklocen.

 

Wybaczcie znow brak polskich ogonkow.

Edytowane przez Robgold
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam wiązki kabli, będę musiał samemu je zrobić. Powiedz mi czy tam gdzie jest kabel ekranowany (od USB do CBOXa) może iść zwykly kabel czy musi być w formie ekrany dla pozostałych kabli?

 

Czyli sposób podłączenia jest następujący:

 

  1. odpinam czarną kostkę od puszki ze zlączami RCA (potem to będzie puszka z Jack i USB)
  2. podpinam w/w kostkę pod CBOXa w miejsce czarnej kostki
  3. kostkę niebieską z CBOXa podpinam pod niebieskie gniazdo w puszce z USB
  4. kostkę USB z CBOXa podpinam pod USB w miejsce gniazda USB
  5. kostkę szarą z CBOXa muszę podpiąć kolejno:

  • 7: masa
  • 3: zasilanie
  • 1,2: sieć can
  • 4: radio

post-57338-0-10012400-1368348326_thumb.png

 

Tylko w 4 kostce (szarej) czeka mnie lutowanie/mostkowanie kabli, pozostałe podpinam tak jak są?

 

I jeszcze co do kostki 4:

gdzie idzie pin 3? Jakaś puszka o numerze 260, F19 18A - co to jest?

gdzie idą piny 1,2? Jakaś puszka o numerze 250

 

 

Natomiast co do pinów w kostkach Tyco:

 

Ja tam widze tylko numerki po lewej stronie ale nie wiem jak one się do pinów odnoszą :)

post-57338-0-31192400-1368347862_thumb.jpg

 

Wybaczcie za zawracanie głowy ale chce mieć komplet informacji zanim przystąpie do podłączania :)

 

Potem wszystko scale w jedno i zrobie tutorial z podłączania CBOX co by inni nie musieli pytać.

Edytowane przez qweluke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie idzie pin 3? Jakaś puszka o numerze 260, F19 18A - co to jest? - są to bezpieczniki , bezpiecznik F19 10A

gdzie idą piny 1,2? Jakaś puszka o numerze 250 - raczej 225 jest to gniazdo diagnostyczne , można chwycić linie can przy radiu

Piny są opisane na wtyczce, jak wyciągniesz z gniazd rca będzie tam opis na wtyczce, patrząc na niebieskie gniazdo cbox to licząc od prawej do lewej z góry nadół to prawy górny to 1 dolny lewy 8

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na koniec podłączenie CLIPA i zmiana konfiguracji radia. @cinas_ ma rację siec CAN bierz z kostki od radia, bo prościej i nie trzeb się dobierać do złącza diagnostycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mozna "pobrac" w przypadku Megane z kostki radia. Najbezpieczniej jest kupic przejsciowke typu Fakra-Fakra i zrobic na niej podlaczenie. Do samego C-BOXa tez nic nie lutuj. Kup zlacze zenskie typu goldpin. Te kostki Tyco maja standardowy raster 2.54mm wiec takie zlacze goldpin 8pin idealnie tam pasuje. Qweluke jesli wolisz miec wszystko na oryginalnych kostkach (poza usb bo tej nie mam) to moge Ci takie wiazki przygotowac. Szczegoly na pw.

Edytowane przez Robgold
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!