Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klimatyzacja - sprężarka cyklicznie się wyłą


Rekomendowane odpowiedzi

waldek708 w scenicu patrząc od przodu pierwszy jest intercooler potem jest skraplacz a trzecia jest chłodnica płynu chłodzącego silnik.

 

AnTurek owszem zabrudzenie którejkolwiek z chłodnic blokuje przepływ powietrza czy to od wentylatora na zewnątrz czy podczas jazdy w drugą stronę. Nie próbowałem zabiegu czyszczenia - myślę że warto, nawet w MRze od klimy piszą że może to być powodem obniżenia wydajności układu i zalecają "oczyścić z zewnątrz skraplacz".

 

Jak przeprowadzę testy z pomiarem temperatury i okaże się że jest za wysoka to pierwszą rzeczą jaką zrobię to czyszczenie IC i chłodnicy płynu (skraplacz mam nowy).

 

drugi bieg wentylatowa można zauważyć od wewnątrz choć podczas pracy silnika nie jest to łatwe. Stojąc przy samochodzie bez problemu bo na drugim biegu głośno huczy. U mnie się włącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartekrz1, AnTurek, przepraszam za zamieszanie.W M2 skraplacz jest drugi...myślałem o megi a pisałem jak jest w lalce.

 

dołączam zdjęcie mojej rozebranej megi...pierwszy cooler,drugi skraplacz,nastepnie chlodnica wody

http://megane.com.pl/album_pic.htm?pic_id=768

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldek708, kolega powyżej ma racje: 1-sza to chlodnica powietrza, 2-ga chlodnica klimy, 3-cia chlodnica plynu. Tak jest przynajmniej w MII.

nawet w MRze od klimy piszą że może to być powodem obniżenia wydajności układu i zalecają "oczyścić z zewnątrz skraplacz"

Tylko, że ten zabieg podobno jest bardzo ryzykowny i dużo jest z tym zabawy :-) A w MR tak jest napisane rzeczywiście, co więcej, że należy co rok czyścić (przedmuchać) chłodnice.

Pytałem dlatego o ten drugi bieg wentylatora ponieważ bylem ciekaw, czy jest on załączony podczas gdy "cyka" ci sprężarka.

Jestem ciekaw tych temperatur silnika co będziesz mierzył.

A czy filtr powietrza nie ma wpływu na tą naszą nieprawidłowość? Kiedy wymieniałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie, jak cyka to wetylator napierwszym biegu, nie zauważyłem żeby cykała gdy wentyl chodzi na drugim. Jednym z użądzeń załączających drugi bieg jest presostat ale nie tylko równiż komputer lub jakiś czujnik na podstawie temperatury płynu chłodniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, skoro cyka tylko na 1 biegu to może to być powodem, że sprężarka nie może się załączyć. Inaczej: drugi bieg sie nie może załączyć więc komputer wyłącza sprężarkę. Logiczne to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale u mnie drugi bieg się załącza - tylko pytanie czy załącza go presostat czy czujnik temperatury płynu. Sprawdzę to wyłączając klimę i grzejąc silnik - podłączę również laptopa i zobaczę przy jakiej temperaturze włączy się drugi bieg (o ile włączy się w ogóle). Jak się nie włączy albo dopiero przy wysokiej temperaturze będzie to znaczyło że powodem naszych problemów jest niewłaściwie działający czujnik temperatury płynu. Ale będę mógł to sprawdzić dopiero w sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że do czegoś dochodzimy.

Szukam w NT i MR i nie mogę znaleźć informacji, przy jakiej temp. silnika powinien się załączyć drugi bieg.

Póki co będę się przyglądał, czy drugi bieg jest załączony, gdy sprężarka u mnie cyka. Muszę to sprawdzić ponieważ coś widzę tutaj jakieś powiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ELM 327 i PCMSCAN i Scanmastera, temperaturę płynu chłodzącego pokazuje.

Tak jeszcze myślę że może to być również wina termostatu - silnik się grzeje, termostat nie otwiera się całkiem (albo wcale) temperatura płynu jest w normie (bo nie chodzi obieg po silniku albo chodzi tylko częściowo) wentylator nie załącza się na drugi bieg bo płyn nie przekracza wymaganej temperatury a silnik już przekroczył - wówczas komputer wybija sprężarkę na podstawie temperatury silnika (żeby nie dokładać kolejnego elementu wydzielającego ciepło) jest takie zabezpieczenie, hmm :roll:

 

Po dodaniu gazu pompa wody zwiększa ciśnienie i więcej wody przepływa przez silnik schładając go i wtedy spężarka się załącza. Podczas jazdy powietrze opływa silnik schładzając go i wszystko jest ok.

 

Do tego scenariusza pasują chyba wszystkie objawy, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy i drugi bieg wentylatora włacza komputer na podstawie temperatury od czujnik na silniku który jest umieszczony w t.z małym obiegu czyli cały czas jest kontrolowana temperatura silnika .Termostat nie ma wpływu na wskazania ale zapowietrzony układ - tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!