Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klimatyzacja - sprężarka cyklicznie się wyłą


Rekomendowane odpowiedzi

wówczas komputer wybija sprężarkę na podstawie temperatury silnika

 

Czy czujnik temperatury silnika to inaczej czujnik temperatury płynu chłodzącego? To jest jeden element czy są to dwa czujniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie teraz NEL zdemotywowałeś, już myślałem że mam winowajcę w garści. Jesteś pewien że czujnik temperatury silnika mierzy temperaturę płynu chłodzącego w silniku? Nie jest czasem w komorze olejowej?

 

AnTurek jest jeden czujnik w chłodnicy - mierzy temperatyrę płynu w chłodnicy i drugi na silniku - mierzy temperaturę silnika.

 

Ale według mnie wentylatorem steruje ten z chłodnicy - poprzez przekażnik bimetalowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale według mnie wentylatorem steruje ten z chłodnicy

Skoro wentylator chłodzi chłodnice to wg mnie chłodnica daje informacje, czy ma być chłodzona intensywniej czy nie. Podzielam więc Twoje zdanie.

Tylko, że załączeniem drugiego biegu równolegle decyduje nie temperatura płynu lecz ciśnienie w sprężarce klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest tylko jeden czujnik temperatury jest on wkręcony w głowicę nad sprzęgłem i podaje on informacje dla : komputera silnika ,UCH , BSI ,i klimatyzacji w megane II jest szyna Can

Wentylator może być uruchamiany na podstawie temperatury silnika I i II bieg lub po włączeniu klimy I bieg a na podstawie czujnika ciśnienia klimy II bieg.

Natomiast intensywnością działania chłodnicy zarządza termostat regulując ilość przepływanego płynu przez chłodnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr kabinowy nie ma wpływu na pracę sprężarki, może obniżyć efektywność układu klimatyzacji ale na pracę układu nie wpływa. Jeżeli będzie brudny po prostu ograniczy wpływ powietrza do kabiny - tym samym mniej chłodnego powietrza wpłynie i tej klimy nie będzie czuć. Oczywiście można tu szukać teoretycznego związku, że z parownika nie będzie odbierana wystarczająca ilość zimna - a w konsekwencji czynnik nie będzie odpowiednio ogrzewany co wpływa na jego niższe ciśnienie itd... ale to teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie pod temat (Scenic II 2004)

 

u mnie sprężarka w upalne dni cyka na postoju co kilka sekund - po kazdorazowym cyknieciu odczuwalny spadek chlodzenia na kratkach nawiewu.

Natomiast w czasie jazdy wydajnosc klimy rewelacja.

 

Dodoatkowo zauwazyłem, że po właczeniu AC w nagrzanym samochodzie często powoduje samoczynne przełaczenie na obieg wewnętrzny (nie wyświetla symbolu na ekranie klimatronika). Objawia sie charakterystycznym natężeniem szumu pod kokpitem. Ustępuje po schłodzeniu układu nawiewów lub jak recznie włączę i wyłaczę obieg zamknięty. Nie zauwazyłem tych problemów gdy temperatura otoczenia jest normalna.

 

Czy to sugeruje problem ze sterownikiem klimy bądź klapkami nawiewu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klimatyzacja może cykać jeżeli osiągnie wartość ustawioną, włącza gdy za ciepło a wyłącza gdy już ochłodzi.

a co do zamkniętego obiegu to lepiej gdy działa na zamkniętym( po co ma ci zaciągać ciepłe z zewnątrz jak może już ochłodzone ze środka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klimatyzacja może cykać jeżeli osiągnie wartość ustawioną, włącza gdy za ciepło a wyłącza gdy już ochłodzi.

Problem w tym, że klima cyka zaraz po włączeniu na postoju (chłodzenie w kabinie ŻADNE)

w czasie jazdy działa OK i nie cyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazyłem, że po właczeniu AC w nagrzanym samochodzie często powoduje samoczynne przełaczenie na obieg wewnętrzny

To jest normalne zachowanie - recyrkulacja powietrza załącza się automatycznie jeśli temperatura w kabinie przekroczy 35 st.

Problem w tym, że klima cyka zaraz po włączeniu na postoju

To masz zupełny inny problem. U mnie na zimnym silniku układ klimy jest sprawny. Objaw się ukazuje tylko podczas upalnych dni (pow. 30 st.) i na rozgrzanym motorze. Choć, dzisiaj gdy pokonywałem trasę 700 km bez żadnej przerwy (a temp. pow. była 33 st.) to praca klimy była bez zastrzeżeń - sprężarka nie "cykała". Coś jakby się poprawiło, zobaczymy dalej. Chciałbym zaznaczyć, że wymieniłem w tym czasie tylko filtr kabinowy na oryginalny Purflux. Uzupełnienie czynnika pomimo że miałem ubytek 40% nie przyniósł żadnej poprawy. Z tego też powodu zadałem pytanie o związek "cykania" z jakością filtra (gdy przepływ powietrza w gorszym jakościowo filtrze jest ograniczony to powoduje on zwiększenie ciśnienia i wyłączanie sprężarki? Taka moja teoria, pewnie zaraz ją obalicie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy ktoś pomyślał żeby wziąć myjką ciśnieniową umyć chłodnice??

Klima się wyłącza bo przegrzewa się chłodnica. A przegrzewa się tylko w upalne dni.

Otwierasz maskę myjką walisz po chłodnicy z której leci straszny syf.

Już nie jedno auto tak naprawiłem.

 

PS przed myciem poczekaj aż trochę ostygnie szok termiczny ie wskazany :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwierasz maske myjką walisz po chłodnicy z której leci straszny syf

Taakkkk i przy okazji zagniatasz jej delikatne aluminiowe listka :mrgreen: przez co traci swoje właściwości :P

Taką operację jak już przeprowadza się sprężonym powietrzem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!