Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie zapala na benzynie, ale zapala na gazie.


Rekomendowane odpowiedzi

Problem chyba rozwiązany. Wymieniłem filtr i wszystko wygląda że jest ok. Jak dzisiaj troche kilometrów nabije to zobaczymy.

 

[ Dodano: 2010-07-03, 23:32 ]

Niestety... jednak problem nie rozwiązany do końca :cry: Wymiana filtra wiele poprawiła. Autko ma równe obroty i poprawnie reaguje na gaz. Niestety jednak mimo wszystko dławi się czasami (przytyka) na benzynie i niestety czasami też na gazie. Zdażyło mu się nawet zgasnąć kilka razy. Rozmawiałem z mechanikiem i to podobno mogą być przytkane wtryski. Niestety cena za ich czyszczenie nie jest zbyt niska i dlatego pytanie do Was: czy to napewno wtryski? Czy warto je czyścić ultradźwiękami czy może spróbować jakiegoś dodatku do benzyny? Może macie inne propozycje rozwiązania problemu? A może to wogóle nie wtryski tylko zupełnie coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie za rzadko jeździłeś na PB - ja używałem dodatku STP do aut z LPG i szczerze mówiąc pomagało, tylko trzeba dłużej pojeździć na samym PB. Swoją drogą dziwne jest, że na LPG się dławi bo to niezależne układy zasilania (rozumiem, że sekwencja). A filtr powietrza wymieniany ? Podjedz na diagnostykę i niech sprawdzą skład mieszanki, można wyczyścić jeszcze przepustnicę ew. krokowca jak na wolnych faluje. Jakby wtryski się zapiekły to by nie gasł tylko szaaarpaaaał :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcje są dwie:

- kupiłeś kaszaniaty zamiennik

- silniczek krokowy jest do wymiany/wyczyszczenia (taki problem miałem w seicento - czasami jechał a czasami nie jak dodawałem gazu, problem rozwiązałem tak, że zawsze trzymałem co najmniej pół baku paliwa, od tego czasu nie montuje już do swoich aut gazu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie za rzadko jeździłeś na PB - ja używałem dodatku STP do aut z LPG i szczerze mówiąc pomagało, tylko trzeba dłużej pojeździć na samym PB. Swoją drogą dziwne jest, że na LPG się dławi bo to niezależne układy zasilania (rozumiem, że sekwencja). A filtr powietrza wymieniany ? Podjedz na diagnostykę i niech sprawdzą skład mieszanki, można wyczyścić jeszcze przepustnicę ew. krokowca jak na wolnych faluje. Jakby wtryski się zapiekły to by nie gasł tylko szaaarpaaaał :-)

 

Z tym LPG to chyba coś mu innego leżało na sercu bo już jest ok. Filtra powietrza nie wymieniałem jeszcze. Co do przepustnicy to tez nie czyściłem bo nie wiem jak to zrobić :-/ Może jakaś wskazówka :-) Masz też racje z tym szarpaniem. Gaśnie tylko czasami, zwłaszcza jak zadławi na niskim biegu.

Wczoraj dodałem do paliwa STP do czyszczenia wtrysków, przejechałem jakieś 100km i niestety nie widzę za bardzo efektu. Jak się przytykał na benzynie, tak się przytyka czasami dalej. W jakim czasie i czy w ogóle mogę się spodziewać jakiejś poprawy bo może te 100km to zbyt mało żeby było lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shell V-Power Racing

Ostrożnie z pedałem gazu, łatwo przeguby się urywają na tym paliwie.

Nigdy więcej nie zatankujecie LPG.

A dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Świece pewnie też by się przydało wymienić <piwko>

... niestety pomimo jazdy z STP autko dalej się dławi na benzynie. Katastrofa! Nie mam już pojęcia co robić! Chyba nie pozostanie mi nic innego jak tylko wziąć kasę i udać się do mechanika na czyszczenie wtrysków... tylko czy to pomoże??? :-/

 

...a może jeszcze jakieś inne sugestie od szacownego grona forumowiczów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będziesz jechał na czyszczenie / wymianę wtrysków to niech za jednym zamachem wyczyszczą Ci przepustnicę oraz krokowy. A może bez benzyny jeździłeś w zbiorniku ? Pompę wymieniałeś ? Może ona nadal nie daje rady... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pianim, przepustnicę można wyczyścić samemu. Znajduje się w połowie drogi na rurze doprowadzającej powietrze do silnika na odcinku od filtra powietrza do silnika. Na rurze powietrza przy podszybiu znajduje się takie podłużne zaoblone "pudełko" z napisami i znaczkami Renault - to jest właśnie to. Odkręca się je z boku 4-ma dość długimi śrubami. Po wyjęciu wyczyść metalową gardziel i blaszkę którą jest w środku i zmnienia prześwit. Po zamontowaniu silnik może pracować dziwnie tzn. nie schodzić tak szybko z obrotów, obroty jałowe mogą być wyższe niż normalnie. Po kilkunastu minutach jak przepustnica się znowu "przyuczy" powinno być już normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra w takim razie moja diagnoza będzie odmienna i proponowałbym zaatakować z innej beczki;D Więc tak.. przeczytałem od początku jeszcze raz cały wątek i wygląda mi to na trzaśniętą listwę z wtryskami gazowymi a co za tym idzie całkowicie rozjechany map benzyny (problemy z zapalaniem, nierówna praca). Moge sie mylic ( i wcale sie nie zdziwie jak tak bedzie) ale moglbys sam sprawdzic. Wiec w momencie kiedy bedziesz mial spadek mocy wysiadz z samochodu ( nie gaszac go) i wypinaj na chwile po jednym zasilaniu wtrysku od gazu (tzn. wypnij zasilanie jednego wtryskiwacza, jak samochod zacznie sie dlawic i gasnac to od razu wepnij) jezeli na ktoryms wtrysku samochód nie zareaguje po wypieciu to juz masz winowajce;) Prosta sprawa do sprawdzenia a juz bedziesz mial jedna rzecz mniej w razie czego do sprawdzenia;) Gdyby to byla listwa to trzeba przeczyścić lub wymienic i powinno wszystko wrocic do normy. A jesli to nie listwa to trzeba szukac dalej.

 

Aha jeszcze jest duże prawdopodobieństwo że wystarczy skalibrować wtryski (gdyby ktoryś wypadał a okazałoby się ze sa czyste).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!