Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klima nie działa, sprężarka się nie załącza


Rekomendowane odpowiedzi

No to clip i zmiana ustawień na klimatyzacje z regulacją i po kłopocie. Miałem tak u siebie po przerobieniu manuala na climatronica i jeden klient też przyjechał do mnie z takim problemem. Zrobił jakąś zware na akumulatorze i mu klima przestała działać i nie pokazywał chwilowego spalania. Po podłączeniu kompa okazało się, że ustawiona jest klima automatyczna i ustawione jest że to benzyna a to diesel, po zmianie klima ruszyła i spalanie pokazuje. Wiec szukaj kogoś z clipkiem i do roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Nie tak dawno przechodziłem podobną sytuację. W moim przypadku przyczyna była złożona. Nieszczelność układu i kwestia elektryki. Po uszczelnieniu układu szukano przyczyny załączania i po pewnym czasie rozłączania climatronika. Okazało się w pierwszej kolejności, że przewód do czujnika raz styka raz nie. Powód? Uszkodzony przewód. Po naprawie okazało się że dalej następuje samoczynne wyłącznika klimy i po usunięciu błędów ponownie z clipa startowała. Pomógł przypadek. Elektronik chciał zamocować przewody z czujnika i okazało się,że przy ruszeniu kostki do której biegną przewody sprzęgiełko ruszyło i klima działała. Po ponownym ruszeniu kostki sprzęgiełko się rozłączało. Okazało się, że przewód biegnący od kostki do cewki jest uszkodzony. Wymienili cewki i do dzisiaj mam zero problemów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc podjechałem do speca z clipem i okazało się, że klima byla ustawiona na grzanie :) Trochę oczy strzeliłem, bo kto to widział grzejącą klimę, ale juz jest jak należy i dmucha chłodkiem aż miło :) Tak więc wielkie dzięki i browar się należy :)

Edytowane przez Cyku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

witam,

 

prosba o pomoc, sprezarka sie nie zalcza, uklad szczelny, komputer nie pokazuje bledow, po zalczeniu klimy nie ma zadnego napiecia na sprezarce, czy to moze walniety czujnik cisnienia?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki i 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być czujnik ciśnienia, ostatni wymieniałem w scenicu, niby pokazywał ciśnienie, ale nie dawał sygnału do modułu komfortu. Żeby ten załączył klimę, po wymianie klima chłodzi, aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też opiszę mój problem, który po długich i kosztownych bojach udało się rozwiązać. Może komuś pomoże.

 

Po zimie zauważyłem, że nie działa mi klimatyzacja. Wszedłem na forum przeczytałem ten temat i stwierdziłem, że wymienię czujnik ciśnienia. Kupiłem używany czujnik za 30zł, podpiąłem jednak nic z tego. Przy ściaganiu czujnika było słychać ciche "psst" i myślałem, że jest za mało czynnika- dlatego nie działa. Pojechałem do serwisu klimatyzacji, zapłaciłem 100zł za nabicie klimy i okazało się, że klima nadal nie działa. Poszperałem trochę po internecie i nic mądrego nie znalazłem. Ostatnio gorączki w samochodzie były nie do zniesienia a czasami w tygodniu robię 1000km i bez klimy to męczarnia. Zabrałem się za to i oddałem auto do polecanego wszędzie serwisu we Wrocławiu. Chłopacy bardzo ogarnięci, wiedzieli, że głównym podejrzanym w tym aucie jest czujnik ciśnienia. Zostawiłem im auto na dwa dni. Podpięli pod kompa, sprawdzili każdą część w układzie. Sprężarka działa jak się wymusi włączenie komputerem, czujnik pokazuje dobre wartości, czujniki temperatury i nasłonecznienia działały. Rozebrali każdą cześć, sprawdzali połączenia kablowe między każdym z elementów, sprawdzali płytkę z przekaźnikami, sprawdzili wszystkie bezpieczniki i nadal każda część wyglądała na sprawną. Musiałem jechać w trasę więc wziałem od nich auto z nienaprawioną klimatyzacją. Skasowali mnie 150zł, klima nadal nie działała, ale miałem pewność, że każdy podzespół jest sprawny.

 

Na dzień wyjazdu zapowiadali 22stopnie a nie chciałem pokonywać 500km gotując się w samochodzie więc usiadłem jeszcze raz, poszukałem na forum laguny i znalazłem kontakt do fachowca od renault we Wrocławiu. Człowiek orkiestra normalnie. Zadzwoniłem o 19:30, opowiedziałem mu przez telefon o co chodzi a on na to, że zna tą usterkę- sterownik mi się od zimna przeprogramował z klimatronika na ręczną klimatyzację i nie włączy mi się sprężarka za nic w świecie. Podjechałem do niego na następny dzień rano, podłączył pod clipa i faktycznie było ustawione na ręczna klimatyzację. Przestawił na automatyczną i wszystko śmiga. 5 minut roboty, 50zł i klima działa :) Łącznie wydałem 330zł na serwis klimatyzacji a gdybym znał tego człowieka od początku to skończyłoby się na 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, jestem po dwóch wizytach u serwisanta. Klima nabita, sprawdzona szczelność wszystko pięknie działa. Na drugi dzień nie działa, dzisiaj działa tak jakby raz się włączała i raz nie. O co chodzi co sprawdzić może to powodować ten czujnik ciśnienia.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, taka mnie dzisiaj historia spotkała. Wracając z pracy klimatyzacja działała jak należy, lecz po blisko godzinie wyłączyła się (brak AC na wyświetlaczu, ciepłe powietrze z otworów) oraz, co najlepsze, temperatura zewnątrzena na wyświetlaczu (tym od radia) zaczęła spadać, aż zatrzymała się na -20 stopniach :) po niecałej minucie klima znów zaczęła chłodzić, a temperatura na wyświetlaczu zaczęła stopniowo rosnąć do prawidłowej wartości. Czy ktoś się spotkał z takim zjawiskiem?

Aha, raz na kilka przypadków, włączając klimatyzację, słyszę takie metaliczny stuk, jakbym najeżdżał na luźną klapę od studzienki (ale to na bank nie studzienka :) )

 

Full serwis klimatyzacji robiłem w maju (czyszczenie, czynnik, olej, szczelność).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!