Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam dość wydaje mi się nietypowe pytanie. Otóż, czy ktoś z Was potrafi mi powiedzieć, jak odgiąć ramiona wycieraczek przednich w tym samochodzie? Wycieraczki wychodzą spod maski i o ile w każdym dotychczasowym aucie po prostu je odginałem, o tyle w Megane III Grandtour jest kolizja z maską. Czy jest jakiś prosty patent na odginanie wycieraczek, bo w tym momencie nie wchodzi w grę porządne umycie przedniej szyby ani nic takiego.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Zimp

Otóż aby odciągnąć ramiona w tym modelu Francuzi wydumali następujące rozwiązanie:

- włóż kartę do czytnika

- bez uruchamiania silnika przesuń wajchę od sterowania wycieraczkami maksymalnie w dół

- wycieraczki ustawią sie w pozycji pionowej i będziesz mógł je bez problemu odciągnąć

pzdr

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

wielkie dzięki za odpowiedź. Głowiłem się co z tym fantem zrobić, a widzę, że rzeczywiście po prostu francuzi czasem lubią pogłówkować nie tam, gdzie powinni :-) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja póki nie miałem meganki też nie wiedziałem (przeczytałem w instrukcji), a przedtem u ojca w Lagunie po prostu ich nie odginałem :-) przyznam patent niezły :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Czytał ktoś z Was INSTRUKCJĘ? Tak chociażby z ciekawości wypadałoby zajrzeć...

Jak ktoś tego nie zrobi, to się potem czyta w necie idiotyczne opinie o aucie w dziale wady: nie można podnieść wycieraczek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i działa ten super bajer

Chłopali z ASO to przespali sprawę, powinni kasować za to np. 180 PLN jako opcja dodatkowa, bo to bajer nad bajery.

A może moje lusterka też się złożą elektrycznie jak złapię żonę za kolano, wcisnę zapalniczkę i dwa razy nacisnę pedał hamulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Czytał ktoś z Was INSTRUKCJĘ? Tak chociażby z ciekawości wypadałoby zajrzeć...

Jak ktoś tego nie zrobi, to się potem czyta w necie idiotyczne opinie o aucie w dziale wady: nie można podnieść wycieraczek...

 

 

Przepraszam za odkop,ale muszę to napisać.

U mnie w instrunkcji obsługi nie ma na ten temat nawet malutkiej wzmianki.

Dobrze,że po skorzystaniu z google pojawiła mi się podpowiedź jak to uczynić ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja zauważyłem problem przy podnoszeniu ramion wycieraczek w celu zmiany piór , lub w celu dokładnego umycia szyby.

Po podniesieniu ramienia opiera się ono o maskę silnika, przez co powoduje uszkodzenie lakieru na tej masce.

Problem widać na załączonym zdjęciu.

Trzeba podnosić ramię bardzo delikatnie.

Czy jest jakaś regulacja tego podnoszenia, żeby nie niszczyć maski?

post-195-0-62215700-1340527333_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Również mam problem z wycieraczką od kierowcy w Megane III. Podczas czyszczenia kanalików odpływowych przy kierowcy musiałem zdjąć wycieraczkę od strony kierowcy. Po założeniu i uruchomieniu po paru ruchach mechanizm unosi się do góry i zaczyna obcierać o maskę samochodu. Być może problem był już wcześniej tylko go nie zauważyłem. Ktoś wie w czym tkwi problem i ile ewentualnie będzie kosztować naprawa?

Pozdrawiam

Edytowane przez Abananesko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak ramię jest dobrze dokręcone to nie ma prawa się odchylić.

Mechanizm wycieraczki jest przekręcony 2 śrubami do karoserii, do tego jest jeszcze taka czarna blacha przykrecona 4 śrubami. Jak to wszystko jest złożone dobrze ( a źle się nie da złożyć) to nie ma szans, żeby ramię wycieraczki haczyło o maskę.

 

Żeby wymienić pióra wycieraczek, wkładamy kartę do slotu i wajcha od wycieraczek na sam dół, wtedy ramiona ustawiają się w skrajnej pozycji na szybie. Wymiana obu wycieraczek to max 1 minuta, nie trzeba mocno odchylać ramion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!