Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z odpalaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w ostatnim czasie zaczęły się problemy z rozruchem. Po nocnym postoju lub w ciągu dnia po dłuższym postoju (ponad godz) nie odpala. Objawy takie jak przy rozładowanym akumulatorze. Akumulator ma już swoje lata (oryginalny Magneti Marelli podejrzewam że ma już 5-6 lat) ale wskaźnik na aku "oczko" jest zielone. Moje pytanie czy możliwe że aku ma zwarcie albo uszkodzoną celę jeśli jest zielone oczko? Prąd ładowania sprawdzony i jest OK, przy wyłączonej stacyjce między minusem aku a masą miernik pokazywał pobór prądu na poziomie 0,16. Wobec powyższego czy czas na nowy aku czy jakieś inne propozycje.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust to coś z rozrusznikiem ale nie wykluczyłbym akumulatora. Prąd ładowania masz ok ale co z prądem jaki pobierany jest z akumulatora przy rozruchu? Może po prostu aku już nie trzyma?

Najlepiej go wyjmij i dobrze naładuj.

Nie wynika też jakie masz objawy, ale rozumiem, że w momencie startu przygasają wszystkie kontrolki a rozrusznik nie może zakręcić?

Robi PYK i UUuu? :-D Jak ponownie włączysz to zapala ?

Bo to może też być problem z rozrusznikiem, gdzieś ma za duże opory.

Napisz coś więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa się wyjaśniła. Podjechałem dziś do serwisu gdzie zajmują się akumulatorami, sprawdzili jakimś przyrządem i okazało się że aku nie trzyma. Poszła jedna z cel a "oczko" było zielone bo pokazuje stan tylko jednej celi i ta akurat była dobra. Wymiana aku na nową Centrę Futurę rozwiązało problem. Teraz pali na dotyk.

Dzięki wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć, a u mnie jest taki problem dopóki było ciepło to autko paliło jak tylko przyszło zimno to już słabo kręcił i odpalał tak za drugim razem. Jak nim pojeździłem i odpalałem po krótkim czasie to już dobrze kręcił. Teraz to już w ogule postał 3 dni i kapota obrócił 2 razy i padł. Czy to wina starego aku, że już nie trzyma i trzeba wymienić na nowy ???

 

Proszę pisać w naszym języku :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być wina akumulatora (najprawdopodobniej) jak również wina alternatora, dla pewności sprawdź również ładowanie. Możesz podjechać do jakiegoś serwisu i tam maja przyrząd do sprawdzania sprawności akumulatora i alternatora. Lub samemu miernikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!