Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Chlapacze!


Gość kammat1

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie wczoraj odebrałem zamówione kilka dni temu chlapacze (przód) do mojego GT i po zamontowaniu okazało sie,że są bardzo niedopasowane do karoseri samochodu tzn. za bardzo odstają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Przednie są w sumie tanie więc lepiej kupić oryginały. Cena tylnich to jakaś pomyłka. Więc mam tylko przednie. Uniwersalne nie polecam. za nowy samochód na takie eksperymenty. Podpasować pewnie się da ale nie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założony oryginalny komplet na przód i tył. Naprawdę warto zapłacić za oryginały - spełniają w miarę dobrze swoje zadanie, nie odstają i nie haczą się o krawężniki przy zjeżdżaniu/podjeżdżaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz.

Oto fotka nieoryginalnych chlapaczy założona do M3 , na razie założyłem tylko na tył, bo muszę wymyślić jak założyć na przód, bo mocowanie nie za bardzo pasują. ;(

Dodam , że komplet przód i tył kosztuje 45 zł.

Po założeniu chlapaczy na tył od razu mam wrażenie , że tylna szyba się tak szybko nie brudzi.

post-195-0-38337300-1304609511_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem chlapacze po pierwszej jeździe w deszczu, gdy widziałem za sobą wyrzucaną wysoko wodę. Mam oryginalne chlapacze , te przednie rzeczywiście lekko odstają, tzn. górna część nie dotyka karoserii, ale jest OK. IMHO, chlapacze powinny być obowiazkowe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, ja założyłem na tył oryginały bo pasują idealnie a nie chciałem do nowego auta byle fartucha gumowego rodem z Żuka zakładać. Skłoniło mnie do tego to, iż jak wyjechałem umytym autem z pod domu w czasie gdy padał deszcz to po kilkuset metrach jadąc około 60 - 70 km/h tylna szyba była już zasyfiona dokumentnie. Po założeniu chlapaczy jest jakby ciut lepiej ale nie czarujmy się - cudów nie ma. Tylne opony i tak są chyba szersze niż profil( kształt) chlapacza i leci z nich woda na boki a zawirowania powietrza robią swoje , także nie liczcie na to , że jak założycie chlapacze to wam jazda na myjnie odpadnie :)

Z przodu już nie zakładałem ( choć zastanawiałem się długo) bo nie chciałem robić obciachu. te przednie dużo szersze są i bardziej zachodzą na karoserię. Ale napewno progi auta się mniej brudzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A ja przedwczoraj założyłem do swojej MIII grand nieorginalne, kupione na aledrogo gumowe chlapacze.

Teraz kilka faktów:

1. materiał: dobrej jakości, elastyczna guma nie zaś modne ostatnio zgrzewane gumowo-plastykowe śmieci (kruche, matowe i sztywne=łamliwe);

2. cena: więcej niż śmieszna - z kosztami wysyłki 49 PLN;

3. wykonanie: deklarowane w aukcji dopasowanie do MIII - w całości potwierdzam, pasowały idealnie do krzywizn błotnika (przód) i zderzaka (tył).

4. montaż: banalny korzystając z nierdzewnych samowiercących wkrętów (wkręcałem w nadkola z przodu i w plastykowe sanki tylnego zderzaka) a dodatkowo po jednej blasze zaciskowej w okolicy najwyżego punktu montażu chlapaczy.

5. przydatność/ wrażenia: zdecydowanie spełniają swoją rolę naturalnie chronią do ograniczonej prędkości (jadąc expresówką czy A koła wyrzucają mgłę wodną - ale mniej niż bez chlapaczy) ślady po np. błotku z jezdni na tylnym zderzaku po bokach praktycznie niewidoczne a i przednie drzwi na dole jakby czystsze - szczególniej, że przednie estetycznie zachodzą dość wysoko na błotnik. Poza tym ani tylne ani przednie nie są zbyt długie więc nie szpecą zwisając przy progach i z tylnego zderzaka.

 

Ze swojej strony szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kacper obecnie ten sam sprzedawca ma aktywną aukcję na te chlapacze.

Załączam link:

http://allegro.pl/chlapacze-renault-megane-iii-thalia-ii-gratis-i3656703185.html

Ze zdjęciami postaram się uporać lada dzień tym bardziej, że chciałbym wreszcie pokazać swoją Megi w dziale "Nasi Urzytkownicy".

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!