Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Chlapacze!


Gość kammat1

Rekomendowane odpowiedzi

...klapacze w..

Witam.Może i "klapacze" nie dają nic pozytywnego,ale "chlapacze" jak najbardziej.Jeżeli nie interesuje Cię swój samochód to twoja wola.Tył samochodu jednak mniej się brudzi,gdy są "chlapacze".Zwróć również uwagę na mijające Cię samochody np. gdy leży błoto pośniegowe.W swoim samochodzie mam stłuczone(pęknięte) szkło od lampy świateł przeciwmgielnych(z przodu).Podejrzewam że jest to wynik "wyskoczenia" kamienia z pod kół innego samochodu

thumb_hosting_zdjec_1383480923__lampa.jpg

Edytowane przez tekmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje moje auto, dlatego nie zakładam. Jeden prosty powód, potem siedzi tam tylko woda i piasek, widziałem jak wyglądały progi w stilo które miało to badziewie od nowości, oryginalnie montowane w fiacie. Pomimo że w renówkach jest plastik i tak tego nie chce bo nie wygląda potem to ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dedykowane fabryczne w sceniolu drugim są plastikowymi pudełkami z wielgachnym otworem w dnie, by woda i brud wyciekały.

Może i mniej ciekawie wygląda, (rzecz gustu, ja widziałem takiego sceniola w jednym z ogłoszeń i zapragnąłem mieć te fabryczne niezależnie od ich ceny, a kosztowały ponad 3 stówy komplet) jednak jak wyżej pisano, zdecydowanie mniej się brudzi i nie przybywa na progach odprysków od podnoszonych z drogi przez przednie koła drobnych kamyczków.

Fotki jak wyglądają w temacie linkowanym poniżej

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, to chlapacze,które są widoczne na zdjęciu załączonym do jednego z moich postów w tym temacie są dokładnie takie, jak z tej aukcji:

http://allegro.pl/chlapacze-renault-megane-iii-thalia-ii-gratis-i3656703185.html

 

Jak ktoś chce zobaczyć jak wyglądają te chlapacze założone na auto , to trzeba się troszkę "wrócić" o kilka postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kacper obecnie ten sam sprzedawca ma aktywną aukcję na te chlapacze.

Załączam link:

http://allegro.pl/chlapacze-renault-megane-iii-thalia-ii-gratis-i3656703185.html

Kupiłem te chlapacze w listopadzie 2012 r, użyłem tylko na przód bo mam meg 3 coupe i tylne nie pasują. Dobrze pasują do nadwozia, nie odstają, nie rzucają się w oczy a przede wszystkim auto jest sporo czystsze. Jak odbierałem auto w salonie to zamontowali na moje życzenie oryginalne chlapacze Renault na przód, koszt 140 zł. Wszystko fajnie tylko oryginalne są z bardzo twardego plastiku, zjeżdżanie z krawężnika np grozi uderzeniem w taki chlapacz, a jak ten jest pancerny to można nawet wgiąć próg. Te nieoryginalne są miękkie, uderzenie nim w cokolwiek nie jest groźne dla nadwozia, pasowały w oryginalne otwory w nadkolu, montaż 15 min. Od spodu wywierciłem w chlapaczach otworki żeby zbierająca się między chlapaczem a progiem woda swobodnie spływała. Mają jednak jedną wadę. Są zbyt miękkie i po roku w punkcie tuz za kołem pojawiło się lekkie wybrzuszenie, zapewne od pędu wiatru z opony. Na dniach kupiłem nowy komplet i zamierzam w krawędź chlapacza od dołu od wewnątrz wkleić elastyczną linkę kewlarową ze starej opony od roweru żeby się nie robiło to wybrzuszenie od wiatru. Jeśli chodzi o bród i wilgoć między chlapaczem a nadwoziem to przez sporo lat używałem Astrę I i błotnik pod chlapaczem miałem nasmarowany smarem a co jakiś czas w szczelinę wpuszczałem WD 40. Przez kilka lat zero rdzy czy czegokolwiek na błotniku.

 

Oryginalny chlapacz:

 

Zamiennik z aukcji powyżej:

post-52188-0-15818600-1385472123_thumb.jpg

post-52188-0-59134700-1385472183_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Dnia ‎2011‎-‎05‎-‎04 o 22:01, LukPoznan napisał:

Witam,

 

Ja w swoim Fluence zamontowałem z przodu oryginalne chlapacze koszt 120 zł wszystko pasuje i dobrze wygląda.

Wedle mnie zamiast kombinować radze oryginały.

 

Pozdrawiam

Jutro odbieram z Aso oryginalne przednie chlapacze i jakieś wskazówki do montażu mile wskazane od Ciebie . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!