Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Reflektory bi-ksenonowe


Rekomendowane odpowiedzi

Mam nielada problem z moimi bi-ksenonami Megane III lewa lampa daje słabe światło zaś prawa daje mocne światło i świeci dalej. Problem polega na tym że w pewnym momencie światło się załamuje i na tle prawej lamy (która świeci dalej) powstaje czarny nieoswietlony trójkąt który nocą bardzo przeszkadza w jeździe. Dodam ze bi ksenony same się poziomuja. Jak mozna je nastawić. Czy konieczne trzeba zgłosić sie do Aso?

 

Dodano: 28 lut 2013 - 21:12

Na początku chciałbym przeprosić kolegę Prezesa ktory zwrócił baczna uwagę na moją pisownię. :lol: oczywiscie mialema na myśli lampę a nie jak napisałem wyżej lame...

Wrócę jadenk do moich ksenonow. Można je w jakiś sposób regulować tzn podnosić i obniżać strumień światła? Proszę dajcie znać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - reflektory ksenonowe ustawia się tak jak każde inne - też masz tam śrubkę do kręcęnia i ustawiania np. na stacji diagnostycznej.

Przy okazji wcześniejszych postów o bi-ksenony, Bi-ksenon oznacza, że w lapmie ksenonowej, która pełni rolę światła mijania jest ruchoma przesłona, która w trybie oświetlenia drogowego odsłania cały strumień światła. Błędne jest myślenie, iż bi-ksenon to dwa żródła światłą ksenonowego. Wynika to może z tego, iż w droższych pojazdach są w jednym reflektorze dwie soczewki i z zewnątrz może się wydawać, że to są dwa ksenony. Ksenon jest tylko na mijania, gdyż nie dało by się zrobić funkcji "mrugania" na ksenonie (pociągnięcie dźwigni długich do siebie). Tak samo jak mam wyłączone ksenony i chcę mrugną długimi to zamrugają tylko reflektory do długich (te na zwykłej żarówce). Gdy mam włączone ksenony to wtedy "mrugając" długimi robią to też ksenony (przez opuszczenie przesłony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czy może ktoś zrobić zdjęcie tej śruby do regulacji ksenonów w MIII? Bo u mnie mam wrażenie ze trochę "opadły" a pan w ASO twierdzi, że jest tylko mechanizm samopoziomujacy i on nie zgłasza żadnych błędów u mnie.

 

Dodano: 26 kwi 2013 - 09:07

Znalazłem w instrukcji serwisowej info, że jest śruba do regulacji przy ksenonach - tylko rysunek poglądowy jest mało wyraźny - ale jest ;) Trzeba poszukać tej śruby w aucie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź może też na stację diagnostyczną aby sprwdzili przyrządem czy strumień światła jest na prawidłowej wysokości. Bo może tylko Ci się wydaje, że opadły. Bez powodu nie powinny. U mnie strumień trochę się zmienił po demontażu reflektorów celem wymiany palnika i ponownym montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!