Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kabel vag kkl (ftdi-chip) i zabawa samochode


Rekomendowane odpowiedzi

3 nie skanujemy all . tylko z ciekawości można wcisnąć bo w 90 procentach

pokaże że coś mamy ale nie znajduje w bazie

Ja skanowałem all, jak widać tu się myliłem.

4 wybieramy pojazd

odpowiadający badanemu

Ja to robiłem na początku w ddt2000, wybierałem auto, zamykałem i włączałem light. Nie wiem czy tak powinno być, jak włączam light podczas działania ddt2000 to wyskakuje czerwony ekran, żeby najpierw zamknąć ddt2000.

5 wybieramy komponenty które nas interesują np ecm abs itp. i wtedy wciskamy lornetke z select powinno pojawić się typ sterownika i numer chociaż niekoniecznie numer.

U mnie przeważnie zawsze pokazuje numer, ale nie pokazuje części i szczegółów błędów.

6 Jak nie pojawi się typ sterownika można zapodać z bazy ręcznie

Rozumiem, że wybieramy z listy dostępnej po lewej stronie? Mam tam do wyboru kilka komputerów (np Fenix czy sirius).

No cóż, muszę jeszcze się trochę podszkolić <ok>

Będę działał, może kiedyś się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robiłem na początku w ddt2000, wybierałem auto

, zamykałem i włączałem light. Nie wiem czy tak powinno być, jak włączam light podczas działania ddt2000 to wyskakuje czerwony ekran, żeby najpierw zamknąć ddt2000.

Staraj się działać na light pełny program używaj tylko do konfiguracji kabla.

Model da się również wybrać w wersji light naciskając / przy okienku project

 

Dodam że u mnie jak bateria jest słaba w netbooku to czasem dzieją się różne rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelsonx, chyba masz szklaną kulę :) Jak podłączałem to rzeczywiście bateria w laptopie była na wykończeniu, teraz wiem że musi być naładowana/podłączona do zasilania.

Czyli tak:

1) w ddt2000 konfiguruję kabel i wyłączam program (stop ddt)

2) Włączam ddt light i tam wybieram model i dalej biorę się za zabawę z poszczególnymi podzespołami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kolejnym podejściu, ze wskazówkami pawelsonx trochę ruszyłem z miejsca :)

dCi:

Ręcznie dopasowałem komputer, ale nie mam do końca pewności czy to jest ten, który być powinien. Wszedłem do trybu podglądu parametrów na żywo i już cosik pokazywało (francuski :-( ). Dodam, że mam odłączony fizycznie zawór egr i w miejscu gdzie jest o nim mowa, na wolnych obrotach pokazuje informację "zwarcie z masą" (tak myślę), po dodaniu gazu informacja znika i pokazuje "coś tam + BAT". Zmieniają się też inne parametry, ale to są jakieś procenty i jest tego dużo. Prędkości pojazdu nie pokazuje, albo jechałem za wolno z laptopem na kolanach. Także postęp jest.

F4R:

Zadowolony znalazłem opis komputerów silników benzynowych, wsiadłem do Scenica, żeby sprawdzić czy zadziała i w momencie zczytywania błędów bez ostrzeżenia padła bateria w lapku więc odpuściłem bo o 1 w nocy nie chciało mi się go ładować, a do tego padał deszcz :-|

Mam nadzieję że dziś powalczę od nowa 8-)

 

Dodaję link, gdzie można podejrzeć jaki silnik ma jaki komputer:

https://www.cdif2.com/?section=/mozliwosci/...&result=21#

 

(link dzięki kol. andzio z mckp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo dużo jest danych i silnik, który mam prawdopodobnie w mojej Scenicy jest opisany i jako CAN i jako "nieCAN".

Silnik 1.9dCi F9Q ver.44C1 2002... Bosch EDC 16

Silnik 1.9dCi F9Q ver.4CC1 2002... Bosch EDC 16

Zatem wg. wszelkich prawideł powinno się zagadać z tym komputerem na 2 sposoby.

Może jest jakaś specjalna procedura postawienia pojazdu w tryb "diagnostyczny" oraz kolejność podłączania kabelków?

Y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozwolę sobie przywrócić temat bo mnie zaciekawił

kabel musi być na chipie ftdi w moim przypadku działa taki. Jutro porobię zdjęcia wnętrzności

 

http://allegro.pl/listing.php/search?strin...p;change_view=1imgp3120z.th.jpg

 

Tak z czystej ciekawości rozebrałem ELM'a 327 Ver 1.3a i co widzimy wewnątrz ? .. poza tym że jest to wersja 1.2a - na obudowie 1.3a

Taki sam FTDI FT232BL , który jest jedynie konwerterem USB - RS232 czyli odpowiada za komunikację praktycznie nieobrobionego sygnału z linii K&L w przypadku interfejsu KKL

elm232ftdi.th.jpg

I tu widać że ELM jest rozbudowany o część odpowiedzialną za komunikację z komputerem pojazdu : czyli o mikrokontroler PIC18F2480-I/SO (można by pokusić się o wylutowanie PIC'ka ,zgranie i obróbkę programu ale to już nie na mój umysł - znaczy się wylutować i odczytać nie było by problemem nawet z tymi narzędziami które posiadam (doświadczenia z czasów "darmowej" Wizji i Cyfry ;o) ) , gorzej by było z obróbką programu ,dostosowywaniem do programów diagnostycznych ... wiem , wiem ... rozmarzyłem się ;o) - ale marzenia nic nie kosztują . Tak czysto gwoli poinformowania o zaobserwowanych zjawiskach te moje rozmyślania .

piczp.th.jpg

 

EDIT:

A co do DDT2000 to po próbie odpalenia w jakiejkolwiek przeglądarce wyskakuje w dole okna " Check your browser compatibility and VBScript support " i nie mogę niczego wybrać : ddt.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję samego siebie

po próbie odpalenia w jakiejkolwiek przeglądarce

Napisałem wyraźnie a przynajmniej mi się tak zdawało .

EDIT :

 

Być może że mam coś nie tak ale raczej podejrzewam trefną instalkę bo to samo na siódemce w stacjonarnym i na XP w lapku się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!