Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Fabryczna navigacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się ostatni nad dołożeniem fabrycznej nawigacji. Na Allegro znalazłem aukcję z navi fabrycznym do Megi III. Mam parę pytań:

Poza zmianą wyświetlacza i radia (chyba) co jeszcze musiał bym zmienić w instalacji elektrycznej??

Czy wyświetlacz da się zamontować w miejsce obecnego (małego) czy trzeba by wymieniać całą deskę rozdzielczą??

Czy poza nawigacją ten zestaw da jakieś dodatkowe funkcję typu odtwarzanie avi lub mpg2??

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wydaje mi się że taki wyświetlacz to fajny bajer. Nawigacje posiadam w telefonie i nie narzekam, ale taki duży wyświetlacz bardzo mi się podoba.

A pytanie do użytkowników posiadających fabryczną nawigację, czy poza wyświetlaniem map i informacji z radia ten wyświetlacz ma jakąś inną funkcjonalność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Szyby nie trzeba wymieniać bo antena GPS jest w podstawie anteny radia. Na wyświetlaczu jest jeszcze temperatura zewnętrzna oraz zależnie od radia - książka telefoniczna. Co do map to nie narzekam są dokładne (sprawdziłem w Polsce i na Słowacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Z tego co mi wiadomo, to nie. Włożyć można tylko oryginalną kartę Tom Toma (innej nie widzi). Natomiast po podłączeniu np. mp 3 wyświetlacz nawigacji może służyć do wyświetlania utworów. Fabryczne nawigacje, rzadko mają inne bajery takie jak przenośne (a nuż się sprzeda bo ma jeszcze jedną funkcję której nie ma konkurencja). Tu po prostu wybiera się auto z nawigacją lub bez. Zawsze można też kupić np. odtwarzacz montowany w zagłówku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

ja właśnie dołożyłem fabryczną nawigacje TomTom (ekran, joystick, antena GPS, odpowiednia wiązka kabli)

wszystko co wyświetlał poprzedni wyświetlacz teraz jest na ekranie nawigacji, antena GPS to tez najmniejszy problem na allegro koszt około 40zl

karta SDHC 8GB chodzi bez problemu, asystent pasa ruchu, więcej informacji w moim temacie: TomTom w megane III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę można wsadzić każdą. tak mi mówił gość w Tom Tomie. Najpierw jednak trzeba ją wsadzić do nawigacji (taką czystą prosto z pudełka) System ją sobie przygotuje czy coś tam. Wyjmujesz ją z Navi. wkładasz do kompa i wgrywasz mapy. wtedy powinno wszystko hulać. W TomTomie wyraźnie gość powiedział, że jakbym chciał zmieniać na mapę całej Europy na standardową kartę nie zmieści się: "kupi pan 4GB jakiekolwiek w sklepie i zrobi jak powiedziałem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taki ciekawy bajer, który znalazłem. Nasze nawigację z TomTomem mogą mieć możliwość odtwarzania filmów oraz plików muzycznych z karty SD. Nie wiem dokładnie jaki format filmów obsługuje, ale jestem na etapie badanie tematu.

Nazywa się to TomPlayer i na YouTubie są przykład działania tego oprogramowania z naszą Megi III. Wystarczy że przed uruchomieniem Navi wsadzi się odpowiednio spreparowaną kartę SD z multimedialną zawartością i już za pomocą dżojstik można sterować i przerzucać między plikami MP3 albo odtwarzać filmy. Oglądałem już dużo filmików na YouTubie i na razie filmiku lubią się przycinać, chyba mamy za słabły hardware w Navi , ale mp3 chodzi bez problemu.

 

Dla przykładu:

oraz

WEB

Edytowane przez Woytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!