Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działa podgrzewanie tylnej szyby


Rekomendowane odpowiedzi

sprawdzilem i:

1)plus na bezpieczniku od ogrzewania tylnej szyby (tym pod maska) jest caly czas nawet jak nie jest wlaczony zaplon ani ogrzewanie tylnej szyby

2)w zlaczu pod fotelem na pinie 35 jest bialy gruby kabel. Jednak nie ma na nim plusa ani po wlaczeniu zaplonu ani zapaleniu silnika (i wlaczeniu ogrzewania tylnej szyby).

-Sprawdzilem rowniez przejscie/obwod pomiedzy tym kablem pod fotelem a bezpiecznikiem pod maska-brak połaczenia.

-sprawdzilem polaczenie pomiedzy tym kablem pod fotelem a ogrzewaniem tylnej szyby-przejscie jest.

 

Wiec problem na lini bezpiecznik a wtyczka r2. Czy jest cos jeszcze po drodze?

3)zauwazylem ze rowniez nie grzeja mi lusterka boczne.

 

Gdzie dalej szukac?

4)wie ktos jaki jest kolor kabla ktory w lusterku kierowcy odpowiedzialny jest za grzanie? tutaj prosciej sprawdzac niz wyjmowac fotel za kazdym razem

 

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy z modułu UPC (pod maską) z kostki PPH1 (złącze 4-ścieżkowe) SZARE na pinie nr 2 masz napięcie po włączeniu ogrzewania szyby. Później prąd idzie już przewodami bezpośrednio do szyby (przez kostkę R2 pod siedzeniem i R105 w prawym błotniku). Jak nie masz napięcia na 2 pinie (nie na bezpieczniku) to coś jest nie tak z modułem UPC. Weź też pod uwagę, np. zaśniedziałe złącza idące od i z panelu klimatyzacji które nie przekazują informacji o włączonym ogrzewaniu.

  • Like 1
  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 3.01.2016 o 21:28, gokart napisał:

No być może w gumowym peszlu jest przerwa przynajmniej chciałbym żeby tak było (już raz naprawiałem przewód od zamka klapy) bo gdyby to był bezpiecznik raczej dioda my się nie świeciła. Ale chce zacząć od tego czy jest napięcię bo jak będzie to znaczy chyba, że jest jakaś przerwa w przewodach które są wtopione w szybie. Dzięki za szybką odpowiedź. Jak tylko mróz trochę zelży zabiorę się za to.

Witam serdecznie.
Zauważyłem iż nie otwiera się klapa bagażnika.Usterkę znalazłem w gumowym peszlu łączącym klapę z kabiną.
Chodzi o to że pęknięte są cztery cienkie czarne przewody odpowiedzialne za otwieranie i zamykanie klapy.Chciałbym je polutować ale nie wiem który do którego połączyć.
Czy może ktoś z Państwa mi pomóc?
Bardzo proszę o pomoc oraz odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Podepne się pod temat. Ostatnie lato wklejono mi  tylną szybę na nowo bo byl stary klej i przeciekala szyba podczas mycia auta. Wszystko ok. Do dnia jak zaczeły się mrozy. Po włączeniu ogrzewania tylnej szyby odmrażnie jest się ale nie wszystkie druciki w szybie grzeją. Jak to sprawdzić żeby wszystko się rozmrażało.  Moja Megane II to SEDAN wiec nie ma mowy o przelotce między klapą a nadwoziem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Dnia 13.11.2017 o 23:41, mireczek01 napisał:

Sprawdź, czy z modułu UPC (pod maską) z kostki PPH1 (złącze 4-ścieżkowe) SZARE na pinie nr 2 masz napięcie po włączeniu ogrzewania szyby. Później prąd idzie już przewodami bezpośrednio do szyby (przez kostkę R2 pod siedzeniem i R105 w prawym błotniku). Jak nie masz napięcia na 2 pinie (nie na bezpieczniku) to coś jest nie tak z modułem UPC. Weź też pod uwagę, np. zaśniedziałe złącza idące od i z panelu klimatyzacji które nie przekazują informacji o włączonym ogrzewaniu.

 

Odgrzeje kotleta bo własnie  dopadał mnie ta przypadłość:( na razie zdiagnozowałem brak napięcia na PIN2 w gnieździe PPH1 czy ktoś wie gdzie wchodzi kabel od włącznika ogrzewania? najłatwiej sprawdzić czy z niego idź jakiś sygnał do UPC, jak nie to będę dalej rozbierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej,  większość kolegów podpina się pod ten wątek więc pozwolę sobie też skorzystać. W mojej Megance szyba jest unoszona niezależnie od klapy bagażnika i tam złącza elektryczne są nakryte takimi plastikowymi nakładkami. Podpowiedzcie czy można je podważyć i jakoś odłączyć czy może taka operacja spowoduje definitywne oderwanie kabla?  Nie grzeje mi szyba wiec chciałem sprawdzić czy dochodzi napięcie ale nie wiem jak to coś rozłączyć żeby nie zniszczyć. Niby mógłbym się gdzieś punktowo doskrobać do ścieżek ale wolałbym to zrobić bardziej cywilizowaną metodą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 16.01.2016 o 20:37, gokart napisał:

Kupiłem odpowiednie przewody i wszystko połączyłem jak trzeba

a pamiętasz może jaki przekrój przewodu do ogrzewania tylnej szyby, gdzie coś podobnego dopasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mi nie działają 2 druty w szybie tylnej. Po ponownym wklejeniu szyby bo przeciekała ze względu na stary stwardniały klej i po ponownym montażu zauważyłem że nie grzeją te dwa druciki. Co mogę z tym robić żeby zaczęły grzać. 

Edytowane przez clive120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Problem dawno już nie ruszany, ale chciałbym co nieco dodać w temacie niedziałającego ogrzewania lusterek i tylnej szyby. Jeżeli nagle przestaje działać jedno i drugie to w pierwszej kolejności, oprócz oczywiście sprawdzenia bezpiecznika 30A, trzeba zajrzeć do złącza PPH1 w UPC, bo bardzo często upala się tam pin nr 2 we wtyczce:

1632161514347.thumb.jpg.5b4e9583afc9299a92951a450ce3e7aa.jpg

ale to też nie jest koniec, gdyż dodatkowo trzeba zajrzeć na spód płytki UPC bo można zastać tam coś takiego:

1631731714433.thumb.jpg.790e8eff2365129ac84de8949fa4a2e6.jpg

Generalnie większość punktów lutowniczych w moim UPC miało w takim lub mniejszym stopniu uszkodzone spoiwo:

 

1632161514343.thumb.jpg.8db106ccced504c43e497955a99ea756.jpg

Taki stan rzeczy jest zapewne również przyczyną problemów ze światłami lub przepalającym się bezpiecznikiem rozrusznika (gdy dla odmiany upali się pin nr 1 w złączu PPM1). Naprawa samego UPC polega wymianie spoiwa, no chyba że ktoś zastanie u siebie jeszcze spalone gniazdo z którego wypadają piny :)

 

1631731714442.thumb.jpg.3a82a9ef9a22e619538bff7ed610865c.jpg

wtedy już trzeba się nieźle nakombinować. Alternatywa to wymiana UPC ale to już koszt w postaci kilku stówek, no chyba, że ktoś znajdzie uszkodzone, ze sprawnym gniazdem.Tak czy siak warto to zrobić porządnie, gdyż płynie tu duży prąd i jakikolwiek brak dobrego styku, skutkuje atrakcjami jak powyżej.

 

 

Edytowane przez arturrop
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!