Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak włączyć czujnik deszczu w Megane II ?


Rekomendowane odpowiedzi

Po rozebraniu w mojej mII czujnika deszczu okazało sie ze jest pusto wiec wpakowałem tam zel do włosów omijajac oczko czujnika swiateł. Nastepnie przeprowadziłem test na działanie. Zrobiłem tak podniosłem wycieraczki, zapaliłem silnik ,właczyłem wycieraczki w pozycje przerywanej pracy i psikłem na szybe w miejscu czujnika płyn do mycia szyb i co sie okazało ze wycieraczki zareagowały zaceły machac powoli a im wiecej lałem tym szybciej działały właczył sie max bieg wyciareczek

 

Ale po kilku dniach okazało sie ze mój zel niestety wyparowyuje hehehe

W ASO za sama górna przystawkę z zelem chca 60 zł za miesiac sobie kupie i wymienia na orginbalny zel zobaczymy jak bedzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam maly problem. Po przelaczeniu dzwigni na pozycje"B" praca automatyczna, wycieraczki wykonuja cykl pracy i stoja do czasu az na czujnik deszczu nie spadnie deszcz, gdy juz na niego spadnie deszcz wykonuja powolny, ciagly bieg (predkosc jak w pozycji "c") a po wykonaniu 3 moze 4 cykli wykonuja szybki, ciagly bieg (predkosc jak w pozycji "d"). Szyba jest sucha, a one ciagle pracuja na szybkim biegu. Tak sie dzieje od okolo 3 tyg wczesnej bylo wszystko ok. Czy uszkodzony jest czujnik? pomocy!!!! i dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
po wykonaniu 3 moze 4 cykli wykonuja szybki, ciagly bieg (predkosc jak w pozycji "d"). Szyba jest sucha, a one ciagle pracuja na szybkim biegu.

 

Miałem identyczny problem - ale teraz działa ok. Wydaje mi sie ze to kwestia starych piór wycieraczek - nie zbierają dokładnie z czujnika i system szaleje - to jedyne sensowne wytłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dołączę się jeśli można z pytaniem ...

Mianowicie - czy można w jakiś sposób zmienić ustawioną automatycznie częstotliwość działania wycieraczek sterowanych z czujnika ?

Chodzi o to, że jak na moje potrzeby wycieraczki działają za wolno i chętnie bym zwiększył "czułość" czujnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dosyc śiweżym posiadaczem ale z tego co zauwazyłem to szybkosc wycieraczek reguluje sie pokretlem na właczniku wycieraczek (im wiecej kropelek tym szybciej) natomiast czujnik wody na szybie najprawdopodobniej włacza wycieraczki zawsze przy tym samym poziomie wody na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkosc wycieraczek reguluje sie pokretlem na właczniku wycieraczek (im wiecej kropelek tym szybciej)
:P

To jest oczywiste...

... ale nie taki był sens mojego pytania.

Ja na przykład chciałbym żeby już przy 2 kroplach było tak jak jest obecnie przy 4 kroplach a przy ustawionych 4 - jeszcze częściej.

Po prostu uważam że w moim aucie czujnik jest "za mało czuły"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żel kupuje sie razem z koszyczkiem - tak jak juz opisano poprzednio jest to za lusterkiem - zdejmuje sie blaszkę, wyciąga kabelek i mamy czujnik zmroku i deszczu w ręku. Należy następnie odpiąć optykę i pozostaje tylko "koszyczek" w którym powinien być żel i soczewki. Taki właśnie koszyczek kupuje sie w ASO za ok 75 zeta. Instynktownie wyczyściłem też bardzo dokładnie szybę w miejscu przylegania żelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pozostaje tylko "koszyczek" w którym powinien być żel i soczewki.

No Ja do tego momentu zdemontowałem wszystko i nie wiem co teraz dalej. Trzeba na siłę oderwać ten "koszyczek" od szyby, żeby uzupełnić żel lub przykleić nowy? A jeżeli tak, to czy można przykleić wcześniej odklejony "koszyczek"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

U mnie jest podobna sytuacja - czujnik zmierzchu działa natomiast automat wycieraczek niestety nie. Rozebrałem to - patrz zdjęcia. Teraz pytanie do przedmówcy: "koszyczek" czy jak inaczej to nazwać jest pusty - czyli nie ma żelu (rozumie, że żel to żel, czyli jego konsystencja jednoznacznie na to wskazuje!). Jak to wypełnić?

 

 

 

czujnik-deszczu-01.JPG

 

czujnik-deszczu-02.JPG

 

czujnik-deszczu-03.JPG

 

czujnik-deszczu-04.JPG

 

czujnik-deszczu-05.JPGczujnik-deszczu-06.JPG

 

czujnik-deszczu-07.JPG

 

czujnik-deszczu-08.JPG

 

czujnik-deszczu-09.JPGczujnik-deszczu-10-.JPGczujnik-deszczu-11-.JPGczujnik-deszczu-12-.JPGczujnik-deszczu-13-.JPGczujnik-deszczu-14-.JPG

czujnik-deszczu-15-.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

no właśnie - i gdzie ma się znajdować owy żel - proszę bardzo aby ktoś zaznaczył na zdjęciach które kolega wyżej zamieścił - ponieważ u mnie wszystko wyglądało tak samo jak wyżej po rozebraniu ubudowy lusterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach nie zamieściłem jednego momentu - czujnik na zdjęciu zdjęty jest w 1/2 - widać płytkę z elektroniką. pozostała połówka została przy szybie. I ją należy zdemontować również. Na niej jest właściwa płytka z czujnikami (pomiar na zasadzie załamania promieni słonecznych). Jak zdemontujesz tą drugą czarną część (ostatnie zdjęcie) to zobaczysz szybe. Na tej drugiej połówce należy nałozyć żel i wszystko zamontować (aż zatrzasnie ta metalowa blaszka potrzymująca całe "ustrojstwo").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do szyby jest przylepiony taki ring (okrąg) przez którego widać szybę - tak bynajmniej było u mnie i do niego mam napchać ile się zmieści żelu bezbarwnego do włosów, następnie na to nałożyć czujnik i zatrzasnąć go dwoma metalowymi zatrzaskami?

Pytam o szczegóły bo nie chcę zrobić bubla.

 

Dla zobrazowania żel ma być pomiędzy szybą a tą stroną czujnika tak:

 

502293481

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!