Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak włączyć czujnik deszczu w Megane II ?


Rekomendowane odpowiedzi

Co to znaczy swiatla automatyczne ?Zapalają się o zmierzchu czy zapalają się po wlaczeniu auta ?

U mnie jak wymieniałem w ASO żel to powiedział serwisant że jeśli nie będzie działał to sam czujnik do wymiany, a koszt około 500-600zl.

Autko posiada automatykę włączania świateł o zmierzchu oraz czujnik pracy wycieraczek.

wymieniales zel, mi powiedzieli (niczego nie sprawdzajac) ze musze caly czujnik, wlasnie stad moje pytanie jak nazwac ten zel , jaki ma nr itd - bo chce tylko zel wymienic, a mi wciskaja czujnik za 600 pln

co do swiatel - mialem na mysli te zapalajace sie o zmierzchu

chce wymienic zel - zapytam raz jeszcze jaki ma nr "seryjny" w renault - moze ktos wie? albo moze w jakim serwisie wymienialiscie - zadzwonie sobie do nich

dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

U mnie też oczywiście problem z czujnikiem deszczu. Na próbę napchałem tam zwykłego żelu do włosów i nie zadziałały pomimo że lałem po szybie w miejscu czujnika. I tu moje pytanie, gdzie ten żel ma się znajdowac? Bo w czujniku od strony szyby są tak jakby dwie powierzchnie:

1. Zewnętrzna duuuża

2. I druga w środku tej pierwszej tak jakby "soczewka"

Żel rozprowadziłem po tej pierwszej powierzchni omijając "soczewkę" i czy dobrze zrobiłem czy powinienem wszystko zapchac żelem?

I jeszcze jedna sprawa mi się przypomniała. Przednia szyba była wymieniana. Do czujnika deszczu jest jakaś inna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morgon, Tak szyba do czujnika deszczu posiada oczko w czarnej "okleinie" przez które przechodzi światło, a żel musisz nałożyć również soczewkę (na całą powierzchnię między szybą a czujnikiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rav85, wielkie dzięki. Zaraz idę do Megi nałoży żelu na soczewkę <ok>

 

Update:

Zrobione, poprawione i..... nie działa :-/ . Natomiast zauważyłem że jak włączyłem zapłon to mi wycieraczki raz machnęły bo trochę popadało i szyba była mokra pomimo że wycieraczki były wyłączone :-? ale później jak lałem wodą po czujniku to nic się nie działo... Chyba to oleję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

nazwa to: SENSOR TRACK 1

2K-Nachfull Gel

nr. art. 133601200

producent: PMA/TOOLS DIVISION

Autoglas-Zubehor AG

adres: Hanns-Martin-Schleyer-Strasse 34

tel. +49(0)2154922230

www.pma-tools.de

 

jest oo postac płynna dwu składnikowa w sztrzykawce koszt w zakładzie gdzie montują szyby to 50zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Cześć, jestem właśnie w trakcie demontażu czujnika deszczu,

zatrzymałem się na etapie wyciągniętej elektorniki. Czy ta czarna obudowa której dołączam zdjęcie, powinna w całości odkleić się od szyby ? Nie widzę w środku żadnych dodatkowych zaczepów, kręce na wszystkie strony - ani drgnie - nic, na obrzeżach poza obudową widać maź, niby żel, jakby przyspawana mocnym klejem. Co robię nie tak ? Jak zdjęć tą obudowę ? Dzięki za sugestię.

post-52335-0-70643700-1363525201_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kręć bo urwiesz. Odczep zaczepy ( z boków, są 2 po jednym z każdej strony ) wyciągnij środek i między szybę a czujnik trzeba założyć wkładkę żelową. Niektórzy stosują wypełnienie z silikonu przeźroczystego,podobno tez działa. Ja w swoim Scenicu wczoraj założyłem nową wkładkę i wszystko działa jak trzeba.

Ps. Obudowa jest na stałe przyklejona do szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie jest podobna sytuacja - czujnik zmierzchu działa natomiast automat wycieraczek niestety nie. Rozebrałem to - patrz zdjęcia. Teraz pytanie do przedmówcy: "koszyczek" czy jak inaczej to nazwać jest pusty - czyli nie ma żelu (rozumie, że żel to żel, czyli jego konsystencja jednoznacznie na to wskazuje!). Jak to wypełnić?

 

 

 

czujnik-deszczu-01.JPG

 

czujnik-deszczu-02.JPG

 

czujnik-deszczu-03.JPG

 

czujnik-deszczu-04.JPG

 

czujnik-deszczu-05.JPGczujnik-deszczu-06.JPG

 

czujnik-deszczu-07.JPG

 

czujnik-deszczu-08.JPG

 

czujnik-deszczu-09.JPGczujnik-deszczu-10-.JPGczujnik-deszczu-11-.JPGczujnik-deszczu-12-.JPGczujnik-deszczu-13-.JPGczujnik-deszczu-14-.JPG

czujnik-deszczu-15-.JPG

 

 

Witam,

 

na jednym ze zdjęć ( 4 od dołu ) widać przewody które wchodzą do wnętrza lusterka - co to za przewody ??

 

pozdrawiam

Rafał

Edytowane przez roki30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!