Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak włączyć czujnik deszczu w Megane II ?


Rekomendowane odpowiedzi

Szara wtyczka to zasilanie do samosciemniającego się lusterka, zwanego potocznie fotochromem a właściwie to elektrochrom.

Jeden z czujników widoczny na fotce 11.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szara wtyczka to zasilanie do samosciemniającego się lusterka, zwanego potocznie fotochromem a właściwie to elektrochrom.

Jeden z czujników widoczny na fotce 11.

Nie wiem czy o tym samym mówimy ? Chodzi mi o dwa cieńskie przewody które wchodza do lusterka i są podłączone pod płytkę we wnętrzu. Rozbierałem ostatnio lusterko i wyrwałem te przewody ( końcówki wypadły z kostki ) i teraz nie bardzo wiem jak mam je podłączyć ?? Są dwa przewody a kostka ma trzy wejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lusterka wchodzą tylko 2 przewody, i są w szarej kostce, druga część jest też szara i na taśmie, wchodzącej za podsufitkę

U siebie dokładałem takie lusterko i niestety miałem tylko jedna część tej wtyczki na 2 kabelkach z lusterka, podłączyłem pod styki w lampce. U mnie czarny masa, czerwony plus, a na fotkach widać jak to w oryginalnej wtyczce wygląda i który jest który. Zapewne sobie teraz z tym poradzisz.

thumb_hosting_zdjec_1368213636__28072011009.jpg thumb_hosting_zdjec_1368213681__28072011.jpg

Masa na środkowy pin, plus na skrajny, patrz który, według zatrzasku na wtyczce.

Przewody z lusterka sa podobne czarny masa jaśniejszy, chyba różowy to plus.

Pasują goldpiny, takie jak w przykładowo w PC-tach spotkasz na płycie głównej. Ja bym dwa takie podlutował do tych przewodów i powciskał w część szarej kostki na końcu taśmy.

To chyba wszystko jak sobie z tym poradzić.

(na PW masz to samo skoro i przez PW, zamiast tylko w temacie pytać)

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam problem z lusterkiem fotochromatycznym i czujnikami zamontowanymi koło niego.

 

Światła zapalają mi się automatycznie po uruchomieniu silnika.

Wycieraczki nie reagują na deszcz. Po włączeniu na pierwszą pozycję działają w trybie przerywanym.

Nie kręci się wentylatorek czujnika temperatury wewnętrznej.

Lusterko fotochromatyczne nie śmienia się.

Oświetlenie kabiny, nad lusterkiem i tylnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

rav85, wielkie dzięki. Zaraz idę do Megi nałoży żelu na soczewkę :)

 

Update:

Zrobione, poprawione i..... nie działa :-/ . Natomiast zauważyłem że jak włączyłem zapłon to mi wycieraczki raz machnęły bo trochę popadało i szyba była mokra pomimo że wycieraczki były wyłączone :-? ale później jak lałem wodą po czujniku to nic się nie działo... Chyba to oleję

 

Robiłem to tydzień temu. Trzeba napchać żelu na cały zbiorniczek, tam gdzie soczewka też, ale to już wiesz. Mi za pierwszym razem też nie wyszło. Kombinowałem kilka razy wycierając żel i szybę. Za 3 razem udało mi się poprawnie go nałożyć. Moje wnioski, to takie, że trzeba napchać go trochę więcej i dodatkowo żelem wysmarować szybę od środka. Na szybie też dałem dość grubą warstwę. Później montujesz zbiorniczek do szyby i to co wyjdzie bokiem wycierasz ręcznikiem. Musi zadziałać.

 

Ja wykorzystałem bezbarwny żel do włosów z rossmmana za 3,99 zł (w promocji) :)

 

edit/

Po miesiącu może dwóch czujnik znów mi nie łapie. Niestety żel mi trochę wysechł i przestał działać czujnik deszczu. Na trybie automatycznym wycieraczki chodzą non-stop. Uzupełniłem ponownie żelem do włosów i przez jeden dzień działało dobrze. Na drugi dzień znów kicha. Widać ponownie mały ubytek żelu - aż dziwne, że takie drobinki mają na to wpływ.

Na 100% jest to wina żelu, bo jak tylko widać jego ubytek, to czujnik zaczyna źle łapać. Dziś znów uzupełniłem i działa idealnie.

Grunt w tym, że takie uzupełnianie jest bez sensu. Chciałbym kupić oryginalny żel, ale jak pytałem w ASO w którym serwisuję auto, to powiedzieli, że oni takiego czegoś nie mają i nie będą mieć. Mogą mi cały czujnik wymienić. Kij im w oko.

 

Wie ktoś gdzie mogę kupić oryginalny żel lub zna jego numer seryjny?

Edytowane przez elbandito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Przeczytałem cały temat i nasuwa mi się pytanie, czy aby napewno żel należy nanieść również na soczewkę? (czy ta soczewka to nie jest czujnik zmierzchu?), bo patrząc na oferowane na znanym portalu silikonowe wkłady zastepujące żel, to na nich jest wycięcie właśnie na tą soczewkę. Druga sprawa odnośnie żelu. Wiadomo już, że stosowany przez niektórych kolegów żel do włosów szybko wysycha i chyba szkoda się z nim bawić. Natomiast w innym temacie jeden z kolegów wspomniał, że oryginalny żel może zastapić silikon stosowany do izolowania w elektronice. Czy ktoś może stosował już taki silikon i jak w tym przypadku z wysychaniem?, na jak długo on wytrzyma?

Edytowane przez rychu66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Włączasz wycieraczki na 1 pozycję, potem włączasz zapłon i spryskujesz szybę z zewnątrz w okolicach lusterka wewnętrznego. Można wężem, można na myjni bezdotykowej, albo na parkingu, zwykłym spryskiwaczem takim jak do zraszania kwiatów. Jak wycieraczki zadziałają to masz automat.

Dziwne by było gdybyś tego nie posiadał... A by zadziałało to przełącznik musi być na 1.

Jeśli po włączeniu zapłonu wycieraczki działają cały czas na pozycji 1 to masz zły styk na połączeniu kostki do czujnika opadów..

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czy ktoś miał doczynienia z tymi gotowymi płytkai żelowymi PMA Tools - ta sama firma, która produkue żele. Dajcie znać.

Kupiłem na allegro gotową płytkę żelową. Nie pamiętam jakiej firmy, ale nie działała.

 

Przeczytałem cały temat i nasuwa mi się pytanie, czy aby napewno żel należy nanieść również na soczewkę? (czy ta soczewka to nie jest czujnik zmierzchu?), bo patrząc na oferowane na znanym portalu silikonowe wkłady zastepujące żel, to na nich jest wycięcie właśnie na tą soczewkę.

Oryginalny żel chyba nie jest nakładany na soczewkę. Niestety żelu do włosów inaczej nie nałożysz, ponieważ jest za rzadki, a mimo wszystko potrafi zadziałać.

 

Druga sprawa odnośnie żelu. Wiadomo już, że stosowany przez niektórych kolegów żel do włosów szybko wysycha i chyba szkoda się z nim bawić.

Szkoda czasu na żel do włosów. Mi raz działał przez miesiąc, a za drugim razem padł na drugi dzień. Teraz już prawie rok jeżdżę z niedziałającymi automatycznie wycieraczkami i zaczyna mnie to znów męczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie podobnie - automatyczne włączanie świateł działa, wycieraczki automatyczne nie.

Do tego mam też szary kabelek który nie ma miejsca gdzie go można wpiąć ;)

 

Odnośnie żelu...

http://allegro.pl/zel-sensor-deszczu-renault-nissan-mercedes-i-inne-i4477022804.html

Czy to jest coś takiego, co trzeba pod ten "kubeczek" podłożyć? (w sensie konkretnie ten?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno to wyglądać tak jak w linkach:

http://megane.com.pl/topic/58023-nie-dziala-czujnik-deszczu/page__p__405870#entry405870

To coś z allegro to jakiś zamiennik i chyba jeszcze nikt z forum tego nie testował, choć już zostało zauważone, nawet taniej

http://megane.com.pl/topic/58023-nie-dziala-czujnik-deszczu/page__p__405721#entry405721

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przestrzegam przed korzystaniem z żelu do włosów. Co prawda potrafi zadziałać - sprawdzałem, ale szybko wysycha i przestaje działać. Niestety poważniejsze szkody może narobić, ponieważ przecieka do układu scalonego przez małą dziurkę, która jest w przezroczystej soczewce. Ja teraz czyszczę cały sensor z układem scalonym przez 20 minut i nie widać końca :)

Edytowane przez elbandito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to pasta silikonowa izolacyjna n działa bez zarzutu, u mnie od grudnia ,najmniejsza tubka 3,5gr kosztuje do 5zł, do nabycia w sklepach z częściami elektronicznymi.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!