Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak włączyć czujnik deszczu w Megane II ?


Rekomendowane odpowiedzi

Żel został nałożony w ASO koszt całkowity to 108zł (żel 75zł i 33zł robocizna), po tej operacji czujnik działa rewelacyjnie :mrgreen:

 

Nie polecam nakładania do czujnika żelu do włosów bo operację ta będzie trzeba powtarzać co pewien czas (ponieważ żel wysycha) - lepiej zainwestować w sprawdzony żel i mieć problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. A czy można w jakiś sposób sprawdzić, czy czujnik deszczu jest sprawny nie posiadając żelu? Na odczepionym od szyby?

Bo u mnie było suchutko jad go zdjąłem, a nie wiem czy oby jest sprawny. Bo po co mam wydać na żel jak może trzeba szukać czujnika. Zmierzchowy działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak był suchy i ...hmm...nie wypukły a wklęsły (wiem, brzmi dziwnie) to smigaj do aso, szykuj 81 zitków, 10 minut roboty i masz działający czujnik deszczu.

Uwazaj na aso bo mi uroczy pan (pozdrawiam ASO Dąbrowscy - Zabrze) wmawiał uparcie ze nalezy pod kompa meggi podłaczyc, aby "to zadziałało". Oczywiscie koszt takiego manewru to (uwaga!) :

- 100 za podłaczenie pod kompa

- 100 za zamontowanie "żelika"

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam

ma ktoś nr seryjny tego koszyczka z żelem?

w aso powiedzieli mi ze muszę wymienić cały czujnik koszt około 550 pln i że się nie da inaczej bo nie ma czegoś takiego jak opisywany żel. pozdrawiam

 

 

Może ma ktoś nr seryjny "gniazda czujnika deszczu"? (albo gdzie mogę tego poszukać)

W serwisie renault dowiedziałem się, że jeśli jest czujnik deszczu i świateł to wymieni się go w całości - czy to prawda? z tego co tu czytam chyba nie do końca, proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy mieliście taką sytuację, a mianowicie że w trybie pracy sensora deszczu pozycja nr 1 wycieraczki chodzą tak samo jak na trybie nr 2 tzn pracy ciągłej wolnej.

czy to może być wina braku żelu???? czy trzeba kupić cały czujnik???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomocy, zakupiłem żel w ASO - koszt 80zł, przed wymianą zgodnie ze wskazówkami dokładnie wyczyściłem wewnętrzna część szyby, nałożyłem żel ( na zewnątrz widać teraz jak dolega do szyby - odcisnęły się 2 foremne kształty) podłączyłem wszystko i ......

KLAPA.... wciąż wycieraczki w trybie auto chodzą tak samo jak na trybie nr 2 tzn pracy ciągłej wolnej.

Poradźcie co jeszcze może być powodem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko czujnik deszczu, światła mam automatyczne. Numeru nie podam ponieważ wyrzuciłem już oryginalne opakowanie,jednak w serwisie poprosiłem o żel do sensora deszczu i od razu wiedzieli o co chodzi

Wracając jednak do sprawy czy ktoś może coś powiedzieć dlaczego czujnik dalej nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiatla automatyczne - czyli jak rozumiem tez na czujnik? - o ile dobrze rozumiem to jest razem - mi powiedzieli ze jak jest razem to nie mozna wymienic zelu, mozna tylko w sytuacji gdy czujnik deszczu jest osobno i sam juz nie wiem, zal mi 600 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła automatyczne w moim przypadku nie są na czujnik. Mogę je włączyć jako automatyczne przytrzymując przycisk na lewej manetce aby po załączeniu zapłonu automatycznie się zapalały, jednak coś mi sie nie chce wierzyć i myślę że chcą Cię naciągnąć, jutro zadzwonią do salonu i poproszę o kod produktu - to podam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy swiatla automatyczne ?Zapalają się o zmierzchu czy zapalają się po wlaczeniu auta ?

U mnie jak wymieniałem w ASO żel to powiedział serwisant że jeśli nie będzie działał to sam czujnik do wymiany, a koszt około 500-600zl.

Autko posiada automatykę włączania świateł o zmierzchu oraz czujnik pracy wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!