Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak włączyć czujnik deszczu w Megane II ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli po włączeniu zapłonu wycieraczki działają cały czas na pozycji 1 to masz zły styk na połączeniu kostki do czujnika opadów..

Chodzi o kostkę (gniazdo + wtyczka) bezpośrednio przy czujniku na szybie? Czy takie objawy może dawac też słaby styk gdzieś indziej (np. przy manetce przy kierownicy)?

 

Pozdrawiam,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o kostkę (gniazdo + wtyczka) bezpośrednio przy czujniku na szybie?

Tak

Czy takie objawy może dawac też słaby styk gdzieś indziej

Jedynie jeszcze druga strona taśmy czyli pod deską, za lewym głośnikiem wysokotonowym, u podstawy lewego przedniego słupka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

mam również pytanko w temacie czujnika deszczu - w mojej Megi poprzedni właściciel wymienił przednią szybę, ale chyba z oszczędności bez sensora. Pozostała natomiast za podsufitką instalacja do czujnika (taśma i chyba do lusterka), czy możliwe jest wykorzystanie tej instalacji np poprzez podłączenie sensora na szybie ale bez tego okrągłego okienka. Czy ma to szanse zadziałać i uzyskać przerywaną pracę wycieraczek. Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz posiadać ten czarny pierścień co jest przyklejony do szyby. Do niego mocujesz pozostałe podzespoły. Bez niego nie umocujesz prawidłowo czujnika z żelem.

Dużo prościej wyłączyć clipem lub innym programem np. maxiecu czujnik opadów i wówczas masz pracę przerywana na drugiej pozycji dźwigni wycieraczek. Pierścieniem od czułości czujnika opadów regulujesz czas między wahnięciami.

Ale gdybyś chciał pobawić się montażem czujnika to mam ten pierścień razem z kawałkiem szyby, musiałbyś to oczyścić i ponownie przykleić do swojej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na zdjęciach nie zamieściłem jednego momentu - czujnik na zdjęciu zdjęty jest w 1/2 - widać płytkę z elektroniką. pozostała połówka została przy szybie. I ją należy zdemontować również. Na niej jest właściwa płytka z czujnikami (pomiar na zasadzie załamania promieni słonecznych). Jak zdemontujesz tą drugą czarną część (ostatnie zdjęcie) to zobaczysz szybe. Na tej drugiej połówce należy nałozyć żel i wszystko zamontować (aż zatrzasnie ta metalowa blaszka potrzymująca całe "ustrojstwo").

Witam,

czyli "koszyczek" (sformułowanie używane we wcześniejszych postach)i "pozostała połówka" to nie to samo? Po zdjęciu płytki z elektroniką należy jakimś sposobem zdjąć "druga połówkę"? Jak to zrobić jak nie chce zejść i żeby nie uszkodzić "koszyczka"? ps. widać przez szybę, że nie ma żelu.

Z góry dziękuję za odpowiedz

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, mam taki problem z czujnikiem wycieraczek oraz zmierzchowym, po uruchomieniu automatycznych wycieraczek pojawia się komunikat defekt czujnika. W tym samym czasie przestają się świecić lampki w przełącznikach opuszczania zamykania szyb we wszystkich drzwiach. Jadąc co jakiś czas zapalają się lampki w przełącznikach i wtedy wycieraczki działają dobrze na czujniku. Żel w czujniku jest.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UCH czyli co to takiego?

Komputer komfortu. Duża czarna skrzynka, pod deską, z lewej strony kolumny kierowniczej.

Na poniższym szkicu numer 645

S3.PDF

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, po zakupie samochodu nie działał mi czujnik deszczu. Dziś zdemontowałem osłonę i patrze, a tak przewód idący do czujnik deszczu jest przerwany - kiedyś podobno wymieniana była szyba (jest on w formie taśmy). Jak wymienić ten przewód? Pozdrawiam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Kolegów mam problem z czujnikiem deszczu wymieniono mi szybę latem bo pekla sama z siebie. Przed wymiana dzialal czujnik bez problemu, po wymianie już nie światla zapalają sie po zmierzchu tak jak powinny. Probowalem z żelem do włosów i nic dziala jedynie wtedy jak mam nalozony żel i nie jest dp szyby dolozony. Kupilem nawet te podkladki żelowe i tez po dolozeniu do szyby nie dziala ale zanim doloze to dziala. Żaden blad nie swieci na desce nie mam pomyslu co dalej. A kupowanie żelu w aso i znowu nie będzie dzialac mija sie z celem bo znowu wyrzucać kasę w bloto

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

lukasz89144 ja kupiłem wczoraj w tesco zwykły silikon uniwersalny, bezbarwny za 15zł i wszystko ładnie śmiga, tylko trzeba nałożyć z nadmiarem tego silikonu bo u mnie na przykład zostało powietrze i czasem dziwnie łapie czujnik.. możesz spróbować u siebie z silikonem, tylko odtłuść powierzchnie soczewki dokładnie i szybę.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!