Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komputer


Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście świeci się SERV i poduszka? Reset pomoże czy trzeba do serwisu jechać?

Podepnę się pod powyższe pytanie:

Można "chałupniczo" wykasować powyższe świecące kontrolki(dodatkowo świeci się zamiast poduszki ABS+STOP+kółko z wykrzyknikiem i SERV)

Ceberebek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,ja również naprawiłem swój komputer pokładowy.Dzięki podpowiedziom w tym temacie udało sie.Piszę natomiast po to by ostrzec niektórych że numery pinów mogą się nie zgadzać.U mnie prawie wszystko było jak tu opisane na forum po za tym,że przy liczniku miał być rożowy przewód w czerwonej 15to pinowej kostce na pozycji nr7 a był na 5tej i koloru beżowego.Radzę dobrze sprawdzić aby czegoś nie zepsuć.Pozdrawiam. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam !

Ja posiadam taki licznik jak na zdjeciu ponizej i gdy wchodze w tryb serwisowy (przycisk na manetce+zapłon) to wyskakują mi tylko 3 wskazania na lewym liczniku wsrod ktorych wystepuje mi tez blad "J" i zgadza sie bo mam problem ze wskaznikiem paliwa, ale niestety nie uruchamiają sie zadne testy wskazowek.

Czym to moze byc spowodowane?

Moze tym ze wystepuje blad J i dlatego wskazowki nie ruszaja ?

 

img0475os.th.jpg

 

Chcialem tez przestroic ten licznik z mil na kilometry ,ale chyba sie nie da bo podczas testow zapalaja sie wszystkie literki na lewym wyswietlaczu ,ale nie widze tam "km".

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odświeżę temat :)

Pytanie mam nadzieję można podciągnąć pod ten temat.

Planuję w niedalekiej przyszłości wymieć swoje zegareczki w meganie na takowe z komputerem. Wiadomo chodzi najbardziej o chwilowe, średnie spalanie no i zasięg :notacrook:

Jak już wymieniać to na jakiś bajer :) czyli chce białe tarcze, takie jak w coupe. Widziałem kilka seryjnych autek już z takimi, i nie tylko w coupe. Nie wiem czy takie wyszły z fabryki czy to inwencja podobna do mojej.

Ale teraz pytanie. Wszędzie jak widzę na aukcjach wystawione na sprzedaż, wszystkie są wyposażone w dodatkową kontrolkę, tj płynu chłodniczego. Przypomnę, że u mnie takowej nie ma. W miejscu jej jest czerwona kontrolka silnika. Gdy silnik złapie zadyszkę i trochę się spoci to właśnie ona plus kontrolka stop (obie czerwone) robią za informację o wysokiej temperaturze płynu :) Te które chce zakupić, właśnie w miejscu kontrolki z tym czerwonym silniczkiem mają kontrolkę płynu, a ten silniczek jest przeniesiony na tarczę obrotomierza, obok kontrolki ABS - znawcy szybko zaczają o co mi chodzi ;)

na podkładkę, link do przykładowej aukcji:

http://moto.allegro.pl/renault-megane-lift-licznik-komputer-przelacznik-i2527824709.html

I właśnie, czy to wszystko będzie współgrać? Czy trzeba szukać konkretnych pod mój model, silnik?

Jeśli nie, to czy oprócz rozebrania dechy, plus podłączenie, które ewentualnie trzeba dorobić, trochę czytałem o tym, trzeba coś więcej robić? Zależy mi na ustawieniu tego samego przebiegu co na starych ale to chyba tylko CLIP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam takie głupie pytanie.

Posiadam megane phII z 2002 roku, mam elektroniczny licznik kilometrów, ale jedyne opcje jakie pokazuje, to:

1) po przekreceniu stacyjki napis 'oil ok', po nacisnieciu przycisku na desce rozdzielczej poziom oleju (?)

2) poowne nacisniecie pokazuje godzine i ogolny przebieg

3) kolejne nacisniecie pokazuje przebieg tymczasowy (z mozliwoscia wyzerowania)

 

Oprócz tego nie widze też żadnego przycisku na dźwigni od wycieraczek. Czy to oznacza, że nie mam komputera pokładowego? Czy tylko brakuje mi odpowiedniego wyświetlacza?

Jaki byłby orientacyjny koszt zamontowania komputera/ licznika, tak, żebym widział spalanie, zasięg itp?

 

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam w Megane licznik Sagem z komputerem. Dzisiaj kumpel przyszedł z licznikiem Jager, również z komputerem w celu sprawdzenia czy działa. Robiąc test licznika mój nie pokazuje żadnych błędów natomiast Jager 2 (J, h). Aczkolwiek test na Jagerze robiłem zaraz po podłączeniu i nie pomyślałem żeby je skasować i powtórzyć test. Czy jest możliwość, że to błędy z poprzedniego samochodu <czerwona> :)

Edytowane przez ziomek4007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

licznik jager od sagem czym sie dokładnie różni? nie chodzi mi w liczniku JAGER w komputerze ile moge przejechac na paliwie mam tam kreski czemu tak? czytam o tym i niewidziałem takiego problemu :( chciałbym sobie wsadzic nowy z białymi zegarami ale czy to bedzie chodziło? posiadam renault megane I po liftingu z 2002r a licznik mam JAGER a na kazdych aukcjach jest sagem...

http://allegro.pl/show_item.php?item=2744465587&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62 czy ten by był? pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/licznik-europa-renault-megane-coupe-1-6-16v-99r-i2778262340.html licznik będzie działał ,jaka jest dokładnie różnica ,dokładnie nie wiem (pamiętam tylko,że różnica była w zapalaniu kontrolki od hamulca ręcznego po przekładce ),ale jakiś czas temu był u mnie znajomy który miał właśnie takie auto jak Twoje i Licznik Jaeger ,zmieniłem mu na Sagem z obsługa komputera taki jak w linku ,który podałem ,jest sporo liczników na allegro więc jest w czym wybierać ,jak już chcesz kupić to z komputerem pokładowym ,bo dla samej wymiany tarcz to sobie można dokupić tylko tarcze i efekt masz podobny .

co do dalszej części problemu zrób test zegarów ,jak ? to jest już opisane ,niema sensu powielać .Inne funkcje działają w liczniku,dystans itp po naciśnięciu przycisku w manetce ?

Edytowane przez andrzej27r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reszta chodzi oki tylko z tym paliwem ile sie powiino przejechać nie działa , dziś zrobiłem ten test i było oki ale po jakies 1h jazdy spowrotem kreski sie zrobiły wiec zgupiałem. A co do tego licznika to Mówisz ze powinien działać i być oki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!