Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komputer


Rekomendowane odpowiedzi

Wciśnij i trzymaj przycisk od komputera, potem przekręć kluczyk (ale bez kręcenia rozrusznikiem). Powinny wyskoczyć Ci testy. Wyświetlacza, liczników i po wciskaniu przycisku nawet blędów komputera. Jak sprawdzisz to daj znać, opiszę to dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciśnij i trzymaj przycisk od komputera, potem przekręć kluczyk (ale bez kręcenia rozrusznikiem). Powinny wyskoczyć Ci testy.

 

A czy w wersji bez komputera pokładowego (z elektronicznym licznikiem km), też można taki test wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem ten test, pokazał wszystko, nawet litry; ale po wyłączeniu jest bez zmian nadal brak zużycia - może brak połączenia z jakimś czujnikiem

 

[ Dodano: 2006-09-20, 10:26 ]

Dla pewności - wyświetla mi przebieg, kilometry od kasowania licznika, jeszcze jakieś kilometry, ale brak zużycia średniego, chwilowego i od kasowania licznika oraz drogi do tankowania. Jak przełączę na tą funkcję w miejscu na wartość liczbową mam mrugające myślniki. Komputer to siemens sirius 32. Auto jest sprowadzone z niemiec, nie mam polskiej wersji instrukcji obsługi - czy rozrząd wymienia się co 90tys.km ,bo taki przebieg jest wpisany przy wymianie. Jeszcze jedno jaki olej jest do niego najlepszy? Może ma ktoś polską instrukcję w wersji elektronicznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciśnij i trzymaj przycisk od komputera, potem przekręć kluczyk (ale bez kręcenia rozrusznikiem). Powinny wyskoczyć Ci testy.

 

A czy w wersji bez komputera pokładowego (z elektronicznym licznikiem km), też można taki test wykonać?

 

No wlasnie ciekawe, bede musial pokombinowac, musi byc jakis test ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARDZIEJ SZCZEGÓŁOWO

 

Źródło min. dialogsys:

1- włączamy funkcję diagnostyczną (wciśnięty przycisk ADAC i włączenie zapłonu bez uruchomienia silnika)

2- pojawi się test wyświetlacza i klikając odpowiednio przyciskiem ADAC (ten w w przełączniku wycieraczek) otrzymujemy wskazania:

--- 1 ilość paliwa w litrach

--- 2 przepływ paliwa w litrach (litry na gadzinę)- zazwyczaj 0- gdyż silnik musi wtedy pracować (ja to wykonywałem na postoju i zgaszonym silniku)

--- 3 wyświetlenie zapamiętanych usterek komputera: (t j d h

- lub w/w wspólnie)

t- oznacza wykrycie usterki na lini czujnika temperatury wody

j- oznacza wykrycie usterki na lini miernika poziomu paliwa

d- oznacza wykrycie usterki na temat przepływu paliwa od ponad 16 kilometrów

h- oznacza wykrycie usterki na lini miernika poziomu oleju

 

Zerowanie pamięci usterek (tzw. RESET):

1- wciskamy przycisk resetu wskazań czasowych (w czasie w/w operacji)

lub

2- zapamiętane usterki znikają również po odłączeniu akumulatora

 

Wszystko poparte notą techniczną i przetestowane na mojej megane- DZIAŁA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem ten test w/g opisu

paliwo 30l (tyle gdzieś powinno być ) - ok.

zużycie godzinowe 0,0 - ok.

zapamiętane usterki h,d - i to mnie zmartwiło. Co do zużycia na km byłem raczej przygotowany, ale poziom oleju skoro po przekręceniu kluczyka jest oil ok to juz przesada, miarka pokazuje właściwy poziom. Dobra, dobra przecież to są usterki zapamiętane, może poprzedni właściciel miał tą awarię i nie skasował pamięci. Jutro rano wykasuję pamięć i się przejadę, a póżniej zrobię ponownie test- napiszę o wynikach. Sądzę, że pozostanie tylko ten nieszczęsny obwód przepływu paliwa (zobaczę czy to rzeczywistość czy tylko moje pobożne życzenia)

Odnośnie obwodu przepływu paliwa- czy to jest jeden czujnik, czy więcej elementów i gdzie się znajduje, gdzie jest wpięty oraz jak go sprawdzić ( może to tylko przerwa na przewodach, a może uszkodzony czujnik)

 

[ Dodano: 2006-09-22, 07:33 ]

Zrobiłem tak jak pisałem. Przejechałem ok.3 km i ponowny test - jest czyściutko, ale wiem, że spalanie pokaże się dopiero po 16 km.

Proszę o instrukcję o której rozmawialiśmy.

 

Jeszcze raz proszę o informację na temat obwodu przepływu paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!