Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komputer


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Zdjąłem manetkę, ale nie widać żeby jakikolwiek kabelek był uszkodzony. Gdzie dalej szukać rozwiązania? pod maską?

Tak to u mnie wygląda :

262l844.jpg

 

edit : sprawdziłem manetkę miernikiem, przycisk działa - problem jest albo z przewodami prowadzącymi do komputera albo z samym komputerem. W jaki sposób mógłbym tym się zająć?

Edytowane przez paulie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

odgrzeję troszkę temat, bo przywiozłem kumplowi (męczył tyłek) z niemiec licznik z kompem. Był on nawet z kostkami i uciętymi kablami. Naszych kabli, które wchodzą do czerwonej kostki jest o 1 mniej niż w liczniku, który przywiozłem. Mimo to podłączyliśmy nowy licznik i pokazuje wyświetlacz co najmniej kilka bajerów. Czy będą te dane wyświetlane prawidłowo? co to mógł być za kabel więcej? Oczywiście świeci się SERV i poduszka? Reset pomoże czy trzeba do serwisu jechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olek, trochę mało informacji podałeś, jaki to licznik (czerwona kostka to phII raczej) i do czego chcesz go podpiąć. Masz rozpiskę pinów na forum, sprawdź od czego jest brakujący kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik to Sagem ADAC, chyba od scenic-a phase II, montujemy go do megane I ph II a brakujący kabelek to chyba 7mka czyli informacje o spalaniu? Tylko dziwne bo wyświetlacz pokazuje średnie spalanie, średnią prędkość, ile km do przejechania...kwestia tylko czy te dane to właściwe czy wariacje jakieś <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda tak:

Jak komputer pokazuje spalanie i nic nie podłączaliście, tzn, że instalacja była fabrycznie i jest wszystko ok.

Jeżeli informacji nie ma, w czasie jazdy jest wyświetlane spalanie 0.0l I tak przez 16km).

Jeżeli informacja o spalaniu nie dociera do licznika to po przejechaniu 16km zamiast zer pojawią się migające, poziome kreski i będzie można odczytać błąd w trybie serwisowym licznika.

 

Chyba nic nie pominąłem. Sprawdzenie instalacji odbywa się organoleptycznie, diagnostyka clipem licznika w megane I phII (scenic I phII) nie wchodzi w grę (można sprawdzić tylko kilka kontrolek, ale nie można nic sprawdzić związanego z komputerem pokładowym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda tak:

Jak komputer pokazuje spalanie i nic nie podłączaliście, tzn, że instalacja była fabrycznie i jest wszystko ok.

Jeżeli informacji nie ma, w czasie jazdy jest wyświetlane spalanie 0.0l I tak przez 16km).

Jeżeli informacja o spalaniu nie dociera do licznika to po przejechaniu 16km zamiast zer pojawią się migające, poziome kreski i będzie można odczytać błąd w trybie serwisowym licznika.

 

Dobrze by było jakby, któryś z tych punktów dział się u nas. A tutaj mamy tak: liczniki pokazuje spalanie bieżące międzye 0.00 a 12l, średnie na poziomie -5l ( za mało jak na 1.9dci),

a czasem też wskakują poziomie kreski o których piszesz <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejrzyj ten temat, w którymś momencie podawałem rozwiązanie problemu dla silnika dCi. Pójdź tym tropem i przejrzyj całą instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie, jesteście w stanie mi powiedzieć jaki mam komputer? Gdyż chciałem go podłączyć do laptopa ale w moim oprogramowaniu są dziesiątki typów. Napewno jest to Siemens. Moja Megane to hatchback, '96, wersja RT, 1.6e. Bardzo proszę o pomoc. Nie będzie to Sirius?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od jakiegoś czasu mam problemy z komputerem pokładowym tj. raz pokazuje wszystko prawidłowo, a raz wyskakują na wyświetlaczu jakieś kreski. Zauważyłem, że najczęściej dzieje się tak w pochmurne/ deszczowe dni czyli wydaje mi się, że bardziej wilgotne? Mimo tego dziwnego wyświetlania komputer dalej podlicza dystans i średnią spalania paliwa.. Ma ktoś pomysł co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer, to Fenix 5.

Wygląda na to że to jednak nie jest Fenix 5 <piwko>( W wykazie mam Fenix 5.1 oraz Fenix 5M i ma problem sie z nimi podłączyć. Dzisiaj zdam fotorelacje z zabiegu, może to coś da. Generalnie mam wątpliwości jaki to do końca silnik. Oznaczenie K7M 702, pojemność 1.6 ale listwy na drzwiach są 1.6e, byc może były wymieniane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie K7M 702

Silnik 90-cio konny, wielopunktowy wtrysk, pojemność 1,6 l (po zaokrągleniu), zapłon elektroniczny, sterowanie mieszanką benzyna-powietrze poprzez sondę Lambda.

Do tych silników montowany był komputer Fenix 5. Zauważ, że były również silniki K7M 720. Różniły się mocą i komputerem, ale nadal był to komputer Fenix 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!