Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komputer


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za sprawdzenie :|

 

Teraz znalazłem czarne ale maja też dziwne oznaczenie - JEAGER 7700/427/904C ?

 

Koleś twierdzi, że to z wersji max. wyposażonej z 2001 roku i że zapewne ma komputer.

Jest to w stanie ktoś potwierdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak licznik Jaeger 7700/427/904C posiada komputer i Koleś ci mówi prawdę co do roku

2001.Ja mam megan z tego roku i z tym licznikiem. cofnij się na 4 stronę tam też opisuję o tym liczniku bo miałem problem z komputerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam,

 

z racji tego że nófka sztuka ze mnie na forum zgłaszam się z problemem od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem meganki z 98 roku z silnikiem 1.6 8v w wersji z klimą el lusterkami, el. szybami, miłym welurkiem w środku itd prawdopodobnie najbogatsza wersja jaka była. Mimo że wozik jest fajny to miał parę wad. wymieniłem rozrząd olej paski końcówkę drążka prawego zrobiłem konserwację w przekrojach, wyważyłem koła bo siepało kierownicą itd autko ogólnie zadbane ale mam z nim mały problem a mianowicie w przełączniku pod kierownicą mam ten guziczek z trzema kropkami ale niestety nie dział próbowałem zrobić ten serwis jak ktoś tu pisał ale brak reakcji do tego regulacja szybkości przełączania wycieraczek na manetce też mi nie dział zaś wycieraczki przód i tył działają jak należy miałem też problem z nawiewem klimy działał tylko na poz.6 ale problem rozwiązałem przez wlutowanie w płytkę nowych tranzystorów.

 

pomóżcie błagam bo lubię ja wszystko w aucie buja się jak należy a usterki doprowadzają mnie do szału już mi się pomysły na naprawę skończyły wójek google na niewiele się zdał więc szukam pomocy u was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doprowadzają mnie do szału

A mnie doprowadza do szału Twoja wypowiedź.

Przeczytaj poniższy tekst i zastanów się jak to wygląda w Twoim przypadku.

5. Użytkownicy forum muszą stosować się do zasad poprawnej pisowni, ortografii i sposobu logicznego formułowania myśli pełnym zdaniem. Nie jest stosowana żadna taryfa ulgowa dla użytkowników z różnymi dysfunkcjami w tym zakresie. Zwracamy przy tym szczególną uwagę na pisanie polską czcionką aby wypowiedź była czytelna.

 

Wracając do pytania

Prawdopodobnie masz urwany kabelek od przycisku w manetce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wiecie co, im więcej czytam, tym mniej wiem. Mam w swojej meganece wyświetlacz kilometrów cyfrowy, pod spodem pali sie godzina- dodam, że "niby" w prawej manetce mam na końcu przycisk, ale nie jest zakończony "guzikiem", tylko naciska się cała końcówka- od tylniej wycieraczki- więc chyba wersja bez przycisku.

wiecie co, zauważyłem, że nie mogę ustawić godziny- ten "pałąk" na liczniku, działa tylko w jednej funkcji ,mianowicie jak wcisnę to liczniki oraz stan paliwa oraz woda opada do zera i to wszytko. Jak odpalę samochód, to mam komunikat oli ok. Myślę nad zamontowanie licznika z komputerem, ale może ja mam komputer. Po zapaleniu samochodu, nie widac nic poza przebiegiem i godziną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest zegarek to nie ma komputera (no chyba, że przyjmiemy, że zegarek to komputer, który oblicza czas :) ). Na końcu manetki jest oddzielny przycisk z trzema białymi kropkami i widać go wyraźnie. Jak nie ma przycisku to jest zaokrąglona manetka. W tym silniku montaż komputera to powinna być chwila (wymiana licznika + manetka lub dorobiony przycisk). Jak nie zadziała to ciągniesz jeden kabelek bezpośrednio od komputera i po wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślę, że to chwila i kwestia podłączenia- licznik mam upatrzony, manetkę też :)

Taki zestaw powinien pasować:

Megane Scenic firmy Sagem z obsluga komputera ->P8200071820 oraz przełącznik (manetka).

Kabelek ciągne od komputera do skrzynki, ale myslę że już go mam, kwestia licznika- dziwne, że od razu nie włożyli takiego z obsługą komputera :-/

Na koncu ma być licznik z komputerem, białe podświetlanie + aluramki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z tyłu na naklejce ADAC EU to komputer powinien być. Jak jest STD to kompa nie ma.

dziwne, że od razu nie włożyli takiego z obsługą komputera :-/

Ten kabelek, manetka i licznik z kompem pewnie kilka tys zł kosztował w salonie, więc to nie takie dziwne :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę założyć w swoje Megi licznik z komputerem- jednak już na wstępie mam problemy.

 

W skrzynce pod bezpiecznikami całkiem inne piny, nie wspomnę o manetce (kostce w którą się ją montuje).

Dlatego potrzebuję rozpiskę pinów komputera do mojego auta.

 

Rok produkcji 2002

1.9 DCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wszystko co potrzeba do uruchomienia kompa w dCi 102KM

http://megane.com.pl/komputer-vt31,75.htm#113025

Masę z manetki można podpiąć gdziekolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc, ale to nie to.

 

Ja w tej kostce, mam tylko 21 pinów- brakuje mi jednego pinu.

 

Dlatego chcę w jakiś sposób pociągnąć kabel do tej kostki, tak by mieć informację o spalaniu- i chyba z komputera ten kabel musi iść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potentila, w linku, który Ci podesłałem jest dokładna informacja gdzie się wpiąć do komputera. Kabel możesz ciągnąć przez kostkę, możesz też poprowadzić go bezpośrednio do licznika - Twój wybór. Tak czy siak zadziała bo opis u mnie uruchomił "martwy" komputer.

Masz dwa kable do położenia, ten od komputera do licznika i masa do manetki. Koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, czeka mnie ban na forum, ale ja jeszcze pytam :)

 

na tym zdjęciu, na niebiesko zaznaczyłeś kostkę, gdzie mi brakuje Pinu. Kostka rozłączona która ma kolor czerwony i zielony rozumiem że do niczego mi nie jest potrzebna :)

 

Ja nie wiem, gdzie jest komputer z którego muszę ciągnąć ten kabel- (bo spalanie to chyba właśnie dzięki temu). Czy komputer jest pod deską rozdzielczą czy jeszcze gdzieś indziej.

Jak sprawdzić, czy mam kabel z ECU o informacji o spalaniu?

 

"Odpinamy od komputera pod maską trzy kostki (jeżeli wcześniej tego nie robiłeś/aś być może będzie trzeba przeciąć opaski zaciskowe). W najmniejszej (pierwszej od góry) kostce szukamy pinu E3 (u mnie różowy kabelek).

Zakładam, że z tego miejsca mam ciągnąć kabel do licznika, kostkę mogę pominąć , masę na manetce podłączam byle gdzie.

 

wiem, pytań prostych dużo, ale nie śmiać się, każdy się uczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komputer jest pod deską rozdzielczą czy jeszcze gdzieś indziej.

Pod maską, przy filtrze paliwa, przy wlewie płynu do spryskiwaczy. Żeby odłączyć wtyczkę musiałem przeciąć czarne opaski zaciskowe, żeby się dostać do właściwej kostki musiałem odłączyć wszystkie.

 

Jak sprawdzić, czy mam kabel z ECU o informacji o spalaniu?

Odpiąć wtyczkę od komputera i sprawdzić czy jest tam pin zaznaczony na zdjęciu z opisu.

 

Zakładam, że z tego miejsca mam ciągnąć kabel do licznika, kostkę mogę pominąć , masę na manetce podłączam byle gdzie.

Dokładnie tak. Jak podłączysz przez kostkę to masz dodatkowe miesjce gdzie może brakować styku i kolejny problem gotowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!