Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komputer


Rekomendowane odpowiedzi

Ja temat będę dalej drążył :)

Nurtuje mnie jeszcze jedna wątpliwość, nim to wszystko rozkręce :)

Kabel z ECU o informacji o spalaniu..

Odpiąć wtyczkę od komputera i sprawdzić czy jest tam pin zaznaczony na zdjęciu z opisu.

Gdyby tam nie było tego pinu, to powiedzcie czy jest sens to w ogóle to robić czy też nie :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to nie? Podjedź na pierwszy lepszy złom, utnij wtyczkę z jakiś drzwi czy czegokolwiek, delikatnie wypinasz, wpinasz na miejsce, ciągniesz kabel i komputer działa.

Najpierw sprawdź jak wygląda ten pin u Ciebie, ja nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dniach to sprawdzę, mi bardziej rozchodzi się o to, czy jest taka możliwość, że ja po prostu nie mam tego pinu w komputerze :)

 

Bo jak go tam nie ma, to tak naprawdę nie ma jak dalej pociągnąć tej informacji do licznika.

Jak mogę podłączyć masę manetki?- byle gdzie, ale precyzując :)

 

Mam nadzieję, że moje pytania przydadzą się komuś kiedyś, bo tak to całe forum ma ubaw ze mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02 dzięki, jak jeszce będziesz miał możliwość, podrzuć mi rozpiskę kostek przy manetce/liczniku z komputerem żebym wiedział jak to podłączyć.

Pytanie może głupie, ale jak sprawdzić który kabel jest który:?: mogę być inaczej wpięte niż w rozpisce :) . Jednak myślę, że jakiś standart musi być, bo przecież licznik odbiera te infmormację tylko z pewncyh pinów podpiętych do niego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, już wiem co i jak, u mnie jest sprawa prosta, bo tylko muszę podłączyć dwa kable- z ECU i manetka + masa.

 

Wiem, że do licznika CPU oraz kabla z manetki nie mam pinów, bo kabel sam musze zarobić :mrgreen:

Ten będzie dobry, żeby wcisnąć go do licznika :-D

ramka_7489.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciągnąłem gotowy kabelek z wiązki citroena, więc nie musiałem nic zarabiać, tam jest taki mały konektor. Początkowo, jak nie miałem tego konektora to wkręciłem po prostu kabelek w kostkę i też działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ja zobaczę na szrocie gdzieś może takie rzeczy mają, ale ogólnie wzór jest dobry :-D - jutro sprawdzę, czy faktycznie w komputerze mam gniazdo z którego pociągnę informację o spalaniu :mrgreen: , ale mam nadzieję że jest :P Jutro odbieram diody z poczty- znowu godzina czekania :-D

 

poniżej zdjęcia tego, co mi się wydaje komputerem :P

20110121095.jpg

20110121094.jpg

 

Podpinam się kabelkiem z infomacją o spalania do gniazda- ale wpinam się do gniazda do którego wtykam kostkę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest komputer, musisz odpiąć te szare zabezpieczenia - u mnie były spięte czarną opaską zaciskową. Odłączyłem wszystkie, tak było wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, i wtedy wyprowadzam nowy kabelek ale kostki do której się wpina xcałość- czyli na zdjęciu ta czarna puszka :-D Powiedzcie mi, czy ten kabel przeciągać przez oryginalną kostkę którą wpinam przez komputer, czy też wypuścić ją jakoś bokiem :-D

Lepiej jest gdzie go puścić??

Alektryk ze mnie żaden, ale chęci wielkie- już diody mam, więc na weekend będę działał (jak pozwoli czas) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel wpinasz w kostkę, tak jak inne kable. Sprawdź dokładnie, bo może ten kabel już tam jest.

Szybciej by było jakbyś przyjechał do Wawy albo Płocka i już byś wracał z założonym kompem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przed chwilą zdemontowałem te 3 kostki i patrząc w gniazdo pierwsze od góry, widzę że mam rząd sterczących "bolców"- nie mam tam żadnego wolnego miejsca (to normalne) więc zakładam, że to złącze do uruchomienia spalania mam- zauważyłem, że mam także dwa różowe kable wychodzące z kostki :P

Może faktycznie ma wszystko gotowe- dzięki pomocy naszego speca z forum :mrgreen: w niedziele się wszystko wyjaśni

Wiem, że zdjęcia kiepskie, ale chociaż trochę widać :P

20110121099.jpg

20110121097.jpg

[ Dodano: 2011-01-26, 00:08 ]

W ramach informacji, udało zamontować się komputer :-D udało się dzięki wsparciu kolegi andrzej27r- ;-) a dokładnie to on prawie wszystko zrobił :-D

Poniżej zdjęcia- licznik Jagera, oczywiście z komputerem, dziś zmieniłem podświetlanie na białe- sorki za zdjęcia, jak wstawię swoje autko do oceny innych będą lepsze- ostrzegam, że licznik Jagera rozbiera się całkowicie inaczej- niedługo powstanie tutorila- napomnę, że trzeba zdemontować silniczki, ponieważ są one wczepione w płytkę drukowaną i połączone z obudową.

Zdjęcia tego nie oddają, bo aparat z komórki, ale są pięknie białe :P

Komputer ma też białe podświetlenie, nad wskazówkami jeszcze myślę :P

20110125116.jpg

20110125115.jpg

20110125114.jpg

20110125113.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie o licznik od anglika. Czy można przełożyć sam komputer (płytkę tył z wyświetlaczem kompa) do licznika w aucie bez kompa :mrgreen: Chodzi mi o przełożenie tarczy prędkościomierza aby była nadal w km/h a nie w milach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!