Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komputer


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie u mnie to samo występuje. W sumie przełącznik nie różni się zbytnio , różnica jest iż na końcu drążka nie ma przycisku. Czy ktoś może wie od którego roku montowali komputer pokładowy ? Moje auto to Scenic 1,9 dti z 2000 r. z automatem, może ktoś ma więcej informacji o tej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

raczej nie bo jużmam to złozone i założone ale postaram się poopisywać gdzie co jest

 

[ Dodano: 2007-01-21, 19:16 ]

opis dziaąłnia przełacznika funkcji:

po nacisniećiu przycisku następuje przesuniecie się elementu nr 1 (kulki). Kulka ta powoduje przesuniecie się blaszki nr 2 przez co następuje styk blaszki nr 3 z blaszkanr 6 oraz blaszki 4 z blaszkaą 5. Tak po krótce wygląda przełaączanie komputera pokłądowego pomiędzy poszczególnymi jego funkcjami.

oto linki do zdjeć

ftp://pikur.digi.pl/Manuale/przeacznik%20...SC00280popr.JPG

ftp://pikur.digi.pl/Manuale/przeacznik%20...SC00281popr.JPG

czy teraz ktoś mi możę powiedzieć co mozę bycprzyszyną że komputer pokłądowy mi nie działą ? pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wtam!!

A ja mam pytanie takiego typu - po właczeniu testu komputera test zostaje przeprowadzony, wszytsko co trzeba wyświetla sie na wyświetlaczu ale nie mam "dyskoteki" tzn nie mrugają lampki a chyba powinny. W normalnym uzytkowaniu lampki oczywiście dzialają. Czy to tak ma być bo jak dobrze pamiętam kiedyś jak robiono mi ten test w ASO to wszytskie lampki mrugały?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze ja sie odnosilem do testu tablicy zegarow w MII/SII, bo chyba o to bylo pytanie AndrzejPSP1.

 

ale fakt, guzikiem kompa przechodzi sie miedzy funkcjami, a z trybu testowego wychodzi sie guzikiem kasowania zegarow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Muszę sprawdzić tylko się trochę obawiam aby coś nie namieszać.

Byłem kiedyś w serwisie i podłaczyli pod komputer i stwierdzili, że coś jest nie tak bo nie mogli nic wykryć-tak jakby komputer w megance był wykasowany. Czy ktoś wie jaka może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tommi,

 

Objawy

- nie działa przełączanie wskazań wyświetlacza od komputera (zasięg, spalanie itp)

Przyczyna:

- uszkodzone (przerwane) kabelki lub kabel łączący styki przełącznika w prawej dźwigni z płytką w którą wpinana jest kostka instalacji

Naprawa:

- opuścić kierownicę na dół

- odkręcić osłonę dolną przełączników (3x torx od spodu)

- zdemontować osłonę dolną delikatnie pociągając do dołu

- odkręcić kolejne dwie śrubki torx (są pod kierownicą- trzeba ją odpowiednio ustawiać) trzymające górną osłonę

 

 

- wysunąć wtyk z wiązką kabli wchodzący do prawej części przełącznika zespolonego

- odkręcić następne dwa torxy, albo krzyżaki trzymające prawą część przełącznika i wymontować gozdjęcie

 

Witam,

w poszukiwaniu odpowiedzi na swój problem natrafiłem na to forum i od razu znalazłem rozwiązanie :-) zachęcony poleciałem do autka celem porozkręcania tego wszystkiego.. niestety okazało się to nie łatwe, udało mi się jedynie odkręcić osłony przełączników, więcej niestety nic ponieważ dostępu do tych wszystkich śrubek dzielnie strzeże sama kierownica! Jak Wy to zrobiliście że się tam dostaliście? Mi sprawiło duży problem odkręcenie górnej części osłony, bo już przy tym dostęp do śrub był prawie niemożliwy... Podpowiedzcie coś koledzy, może coś źle robie?

Jeszce jedna sprawa - po odkreceniu osłony nie znalazłem żadnych luźnych kabelków, wszystko jest przytwierdzone jak należy, a przycisk od zmiany wskazań komutera nie chodzi i już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!