Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komputer


Rekomendowane odpowiedzi

witam. zrobiłem dziś test liczników i komputera i jestem trochę zdziwiony i zaniepokojony. poziom paliwa pokazało mi na 57litrów. no i to jest dziwne. jakiś tydzień temu gdy już rezerwa się świeciła zatankowałem 50litrów. komputer mi pokazuje że już spaliłem z tego 10litrów. więc moje pytanie brzmi: ile paliwa zostaje w baku gdy zapala się rezerwa oraz jaka pojemność ma bak. z tego ci pokazują liczby wychodzi ze prawie 70litrów. gdzie może być błąd jeśli jakiś jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tommi,

 

napiszę tak na szybko

 

Objawy

- nie działa przełączanie wskazań wyświetlacza od komputera (zasięg, spalanie itp)

Przyczyna:

- uszkodzone (przerwane) kabelki lub kabel łączący styki przełącznika w prawej dźwigni z płytką w którą wpinana jest kostka instalacji

Naprawa:

- opuścić kierownicę na dół

- odkręcić osłonę dolną przełączników (3x torx od spodu)

- zdemontować osłonę dolną delikatnie pociągając do dołu

- odkręcić kolejne dwie śrubki torx (są pod kierownicą- trzeba ją odpowiednio ustawiać) trzymające górną osłonę

- teraz potrząc (nie jest to takie proste) od spodu pod prawą część włącznika oceniamy czy nie ma tam luźnych kabelków lub kabla (w moim przypadku był to kolor brązowy)

- jeżeli są luźne kabelki to możemy przejśc dalej, a jeśli nie to chyba i tak warto zdemontować włącznik w celu przemierzenia miernikiem

- jeżeli auto posiada sterowanie radiem przy kierownicy to też należy zdemontować mocowanie pilota (jeden torx pod półkolistą (otwieraną) klapką pilota

- wysunąć wtyk z wiązką kabli wchodzący do prawej części przełącznika zespolonego

- odkręcić następne dwa torxy, albo krzyżaki trzymające prawą część przełącznika i wymontować go

- wymienić kable (użyć miękkich, plecionych) na nowe wlutowywując je w 4 styki

- sprawdzić ich zachowanie (mechaniczne) podczas włączania tylnej wycieraczki

 

 

 

Złożyć w odwrotnej kolejności- powodzeniazdjęcie

 

Wszystko jak w opisie. U mnie urwany jest brązowy kabelek. W końcówce tej operacji odkręciłem dwa krzyżaki trzymające przełącznik i nic. Odłączyłem przewody od kostki i nie mogę wyjąć przełącznika bo przeszkadza przy tym stacyjka. Przełącznik w miarę jest już luźny. Czy coś pominąłem przy odkręcaniu ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam taki problem jakis czas temu walnela mi turbina i od tego czasu komputer nie pokazuje mi zadnych wskazan. tzn jest tylko przebieg calosciowy i ten maly a ani spalania ani czasu jazdy czy zasiegu nie pokazuje. Nie mam pojecia co z tym zrobic.

Historia jest taka ze turbo strzelilo w wawie i auto zostalo odcholowane do serwisu renault ale szybko sie obudzilem i zabralem samochod z tamtad bo wiedzialem jakie pieniadze to bedzie kosztowalo i dalem do mechanika ktory wyjal stara turbine i dal dop zregenrowania i od tego czasu brak wskazan, dodam tylko ze po awarji turbiny silnik dostal samozaplonu i bardzo wysokich obrotow i uspokoil sie dopiero po zaduszeniu go tzn 5 i hamulec bo odpiecie klem nic nie dalo.

czy ktos ma jakis pomysl?

 

Przeniosłem pod wskazany link. Na forum piszemy polską czcionką. - lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

czy ktoś może wie czy test diagnostyczny można zrobić w Scenic'u II 2005 1,9 dci (nie wyświetla mi się wskazanie spalania chwilowego tj.podczas jazdy z kreseczek pojawiają się 00). Wszystkie inne wskazania są wyświetlane. Mam o tyle problem, iż w Scenic'u na dźwigni wycieraczek są 2 przyciski,a nie 1 jak chyba w Megane. Próbowałam już różnych konfiguracji raz jeden, raz drugi, oba naraz razem ze Start'em i nic się nie dzieje. Kasuje mi tylko wszelkie wartości spalania, ilości paliwa itp.

 

Proszę o jakieś konkretne szczegóły, bo jestem nowicjuszką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W naszym meganie(tata kazał mi tak pisać :-P )jest bardzo śmieszny komputer.Są dwa liczniki kilometrów,które można oddzielnie resetować.Przydatny bajer-można obliczać rożne rzeczy,np,zasięg i oddzielnie droge przebytą na trasie.

 

 

No właśnie. Mam pytanie do znawców. Którego z w/w liczników dotyczy funkcja średniego spalania paliwa? Wybieram się w dłuższą trasę, chciałbym sprawdzić ile spali, tylko nie wiem, który licznik skasować, a nie chcę kasować obydwu.

 

Pozdrawiam i życzę Spokojnych, Rodzinnych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz przed trasą skasować licznik opisany jako TRIP. To on pokazuje dystans z którego wylczone są wszystkie dane. NIestety, kasując go, kasujesz też licznik dzienny. Natomiast licznik dzienny możesz skasować sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

mam taki problem - komputer nie pokazuje mi "drogi do następnego tankowania" reszta wskazań jest ok, po zrobieniu testów komputera pokazje błąd ''J''

co jest zepsute ?

po poczytaniu na forum nie ma na ten temat jednoznacznej odpowiedzi

z góry dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda sprawa podłączenia licznika z modelu coupe do htb? W tych licznikach jest inny zakres obrotów na obrotomierzu (htb: 7tys , coupe: 8tys), prędkości i dodatkowo w coupe ciśnienie oleju jest przedstawione za pomocą wskazówki. Czy trzeba jakoś przeskalowywać/przeprogramowywać licznik czy ten zabieg jest zbędny do prawidłowego działania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris błąd J - to czujnik poziomu paliwa może go odłączałeś ?

Czy skasowałeś ten błąd ? Jeżeli nie to wejdz w tryb serwisowy najędz na błąd i przytrzymaj przez pare sekund przycisk zerowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych licznikach jest inny zakres obrotów na obrotomierzu (htb: 7tys , coupe: 8tys), prędkości i dodatkowo w coupe ciśnienie oleju jest przedstawione za pomocą wskazówki
taki licznik w cope występuje tylko w 2.0 16v - pozostałe coupe mają identyczne liczniki jak htb. Licznik jest plug&play ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki licznik w cope występuje tylko w 2.0 16v - pozostałe coupe mają identyczne liczniki jak htb. Licznik jest plug&play ;-)

No dobrze. Ale czy taki licznik można założyć do htb 1.6 8v bez żadnego przerabiania aby działał poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!