Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komputer


Rekomendowane odpowiedzi

oclok5, pocieszę Cię. "h" to podobno nic strasznego. Wystarczy, że raz odpalisz samochód na pochyłości (czujnik wskaże niski poziom oleju) i ten błąd zostanie zapamiętany. Olej to, ale kontroluj olej. Pytałem nawet w ASO i powiedzieli, że to norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

dzieki danielossss...patrzylem, oleju jest ciut ponad norme (poprzednik tak wlal ) a ja jeszcze nie zmienialem plynu...wydaje sie czysty, ok bede czuwal, troche jestem spokojniejszy! dzieki bardzo i pozdro.

 

[ Dodano: 2007-05-20, 07:39 ]

Olej to, ale kontroluj olej.
------spoko wypowiedz , :mrgreen: bede kontrolowal olej he he he narka

 

[ Dodano: 2007-05-20, 07:40 ]

Olej to, ale kontroluj olej.
he he he kontroluj to co olewasz...bardzo ladne... :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie. Mam takie pytanie, a mianowicie jeśli odpalam samochód i pokazuje się na wyświetlaczu stan oleju przez 30 sek, czy to może świadczyć że posiadam komputer ?

Przyciskam ten przycisk na prawej gałce od wycieraczek i nic się nie dzieje, ani też testu się nie da przejść - może ten przycisk jest uszkodzony ?

Nie można sprawdzić komputera że istnieje w jakiś inny sposób ?

Jesteśmy w PL i na polskim forum, więc zalecamy pisanie z polską czcionką. - Prezes

mam ang. windowsa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie, nie wszystkie Sceniki miały komputer pomimo, że miały wskazanie poziomu oleju na wyświetlaczu przebiegu i przebiegu dziennego.

Jeżeli nie ma drugiego wyświetlacza to nie ma kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem tak

Nacisnij,przytrzymaj przycisk do zerowania przebiegu i jednoczesnie trzymajac wcisniety przycisk wlacz zaplon.Rozpocznie sie test wskaznikow i bedziesz wiedzial czy jest komp.pokladowy

i oczywiscie wskazniki sie testowany przez 1 min a na wyswietlaczu 8888888 wiec wylaczylem to :mrgreen:

 

tylko skazowki sie testowaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a czy jest mozliwosc dokupienia kompa zeby pokazywal np spalanie chwilo jakie są koszta i jak go zainstalowac domyslam się ze koło silnika gdzie jest komputer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki wątek.

Są dwa rozwiązania.

1) kupić licznik z kompem i podłączyć 2 dodatkowe kabelki + wymiana dźwigni kierunkowskazów i podłączenie do kompa 1 przewodu(albo nawet jest w wiązce, trzeba by to sprawdzić)

2) kupić taki komputerek na allegro (ok 100zł) i podłączyć 2 kabelki oraz zastanowić się gdzie umieścić przyciski do sterowania i gdzie go w ogóle zamontować.

http://moto.allegro.pl/item397275582_kompu...dego_auta_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam nowa deske po liftingu myslalem ze da się wsadzic komputer jak sa bezpieczniki kolo silnika i po problemie a to z allegro to widzialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer w aucie masz. W kazdym jest (taki urok meganek). Kwestia zakupu wyswietlacza przystosowanego do wyswietlania danych z komputera (czyt. calego licznika) i manetki wycieraczek z przyciskiem do sterowania owym komputerem. Potem juz tylko ciagniesz 2 kabelki i wszystlo gra :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, mam prośbę do tych co zakładali komputer przy swoich Megi, ewentualnie zorientowanych w temacie:

Czy moglibyście zrobić zdjęcie, gdzie trzeba podłączyć pod maską te dwa kable które trzeba ciągnąć do licznika?

Ja mam komputer, ale nie działa mi właśnie to spalanie chwilowe i chciałbym wiedzieć gdzie sprawdzić te styki.

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!