Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

komunikat "wykonaj przegląd"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Komunikat "wykonaj przegląd" "service reqiured" wyświetla się i próba skasowania go tak jak w przypadku zerowania trasy i spalania nie skutkuje.Wiem, że w MII w podobnym przypadku musiałem użyć dodatkowo resetu w zegarach, którego w MIII nie ma. Czy wieci jak usunąć tę wiadomość? Z włożoną kartą...z wcisniętym sprzęgłem...z wystawionym za okno łokciem czy jeszcze inaczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej wykonać przegląd i w ASO sami ten komunikat skasują, ustawiając odliczanie do następnego przeglądu. Niestety takie kasowanie jest odpłatne z racji wykonania przeglądu. Czyli najpierw skasują komunikat, a potem skasują klienta. <piwko>

Co do kasowania tego komunikatu sposobem domowym, jeszcze nie spotkałem na forum opisu tej procedury.

Coś mi się jednak o uszy/ oczy obiło, że w Sceniolach II to można było skasować przyciskiem od przełączania wskazań komputera, przytrzymując dłużej wciśnięty przycisk na dźwigni wycieraczek, mając wyświetlony ten komunikat.

Jest jeszcze opcja, że musi być karta w czytniku i zapalony silnik.

W Megankach I, tylko z zapalonym silnikiem można było godzinę w zegarze przestawić, ot technika.

Spróbuj może pomoże. :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najedź strzałkami do sterowania wyświetlaczem, aby wyświetlił się komunikat "wykonaj przegląd", następnie przytrzymaj koło 5 sekund przycisk strzałki i po tym czasie na wyświetlaczu pojawi się komunikat czy chcesz przestawić przegląd na 20 tys. km czy na 30 tys. km - będzie migać na zmianę. Ustawiasz potwierdzasz i po kłopocie.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 lat później...

Witam. Cos sie zmienilo w kwestii resetowania informacji o przeglądzie? Zmieniłem olej, zresetowałem dystans do serwisu olejowego (wyświetliło 30tys km, 2 lata). Teraz zamiast zrób przegląd zaczęło wyświetlać "zaplanuj przegląd za 20dni". Na tym komunikacie próbowałem trzymać strzałki raz górna raz dolna przez 5, 10, 30s i nic się nie dzieje. Auto robi male przebiegi (4tys km przez 2 lata) wiec na przegląd się nie wybieram. Da się skasować ten komunikat?

Edytowane przez elgreen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!