Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy stosujecie jakiś zamiennik LED zamiast standardowych P21W dla świateł dziennych


Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie. czy daje to lepszy efekt w Megane III niż standardowe żaróweczki. Mam wrażenie, że standard daje trochę mało światła i wygląda 'postojowo'. Z drugiej strony nie chcę montować pseudoxenonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelsonx: Nie opowiadaj waść bajek jak się nie znasz <piwko>

Byłem na testach oświetlenia ulicznego gdzie 49 diodek LED (jeden reflektor) zastępowało dwie lampy sodowe.

Poszukaj sobie ile taka żarówa sodowa (uliczna) ma lux :notacrook:

Są już żaróweczki na 5-6-7 diodach LED co spokojnie zastępują żaróweczki.

Jednak jest jeden błąd. Do obliczeń rezystora wstawiają 12V a nie 15V i dlatego diody szybko padają.

qwertz: Poszukaj tematów na forum o LED - było już pisane.

Wprawdzie nie do MIII.

Tu masz np. H7 :) http://allegro.pl/zarowka-led-halogen-h7-18led-smd-12v-dzienne-zlx-i1649006236.html

A tu P21W http://allegro.pl/zarowka-led-p21w-hp-ba15s-24led-smd-12v-zlx-i1673903675.html

Z doświadczenia i obserwacji wiem, że SMD świecą lepiej i jaśniej niż w oprawie ale też są bardziej wrażliwe. Zresztą teraz to sama chińczyzna i wrażliwe są strasznie :)

Jak to wygląda w reflektorze i jak świeci to nie miałem okazji, przyznam szczerze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się na czymś nie znam to nie pisze sam miałem w reku diodę kóra ma 100W 1szt montowałem taki do oświetlenia placu

 

W domu mam oświetlenie led i diody 5050 smd swiecą jak 4 zwykłe diody ale żarówka która ma 24 diody nadal świeci jak 25W zwykła

te co podałeś w linku to są smd diody tylko producent zapomniał podać jakie

Większość pseudo handlowców nie podaje wartości LM dla żarówek bo wypadają kiepsko.

 

Zapomniałem dodać te diody z allegro nie dają zbyt dużo ciepła co w niektóre dni utrudnia odparowanie reflektora jak zbierze się na nim para.

Edytowane przez meganecoupe02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to by miało mieć homologację jak daje tylko jakiś % tego co normalna żarówka <piwko>

Te ledy SMD, fakt, potrafią świecić całkiem nieźle ale daleko im do tego co daje najbadziewniejsza H7, tymi 18 ledami to można wnętrze oświetlić, a nie drogę.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadziłem u siebie LEDY do lampek w drzwiach, w bagazniku, do górnej lampki oraz tylnej, no i kupiłem 13 SMD jako postojówki. Ogólnie to te postojówki świecą bardzo fajnie, barwa chłodno-niebieska, na tyle mocna, że jeżdże na nich w słoneczny dzień bez włączania mijania H7.

 

Ale jest jeden 'maly' problem, jak już ktoś wspomniał, ich żywotnośc to jakieś pare dni ? Po zamontowaniu ich, po 3 dniach jedna straciła moc, świecila lekko i potem juz w ogóle. Sprzedawca dosłał nową. Dzisiaj patrze, żarówka ta wcześniejsza, która była sprawna, zaczeła mrugać w 4 diodach, a w tej żarówce nowo przysłanej, po 7 dniach już nie świeci przednia dioda. Także totalna lipa jezeli chodzi i zywotnosc, ale szkoda bo barwa jest świetna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest jeden 'maly' problem, jak już ktoś wspomniał, ich żywotnośc to jakieś pare dni ?

Tak to jest jak pracują ponad swoje możliwości, gdyby dostosowali zasilanie do wymaganych wartości to by się żarówki nie sprzedawały, a już na 100% nie za taką kasę.

Dobra dioda kosztuje.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówka led h7 to tylko produkt chiński bo żaden producent nie dostanie na to homologacji no chyba że bez jako tam jakiś gadzet na off road .

Bo H7 jest oznaczeniem halogena . To samo dotyczy się żarników ksenonowych żaden dobry producent ich nie produkuje na allegro są podawane nazwy philips itp ale to tylko producen podzespołów a nie zestawów.

Co do żarówek H7 led to cena ich w chinach od 3 dolarów (68 diód smd)z przesyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem trochę tych żarówek przewinęło mi się przez ręce <piwko> Od standardowych LED-ów po High Power ale w żadnym efekt (żeby światło było dobrze widzialne w dzień) nie był zadowalający.

Ostatnio natrafiłem jednak na żarówki z diodą CREE w soczewce, które podobno dają moc 400 lumenów. Od niedawna je testuję :notacrook: i póki co nikt nie mrugał, że jadę bez świateł :).

Niestety mam tylko zdjęcia nocne ale wrzucam dla podglądu. Oczywiście światła dzienne.

 

imag0040u.th.jpg

 

imag0042c.th.jpg

 

Do tego żaróweczki H7 OSRAM HYPER White i mamy mocne, piękne i czyste białe światełko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!