Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Wszystkich Forumowiczów...

Od czwartku jestem posiadaczem Meganki 1.5 dCi 2006r,zauważyłem dziwne dzialanie klimatyzacji,tj po uruchomieniu pojazdu climatronik zaczyna chlodzic ale bardzo słabo i dopiero po przejechaniu ok 10 km juz zaczyna lepiej dzialac albo pomoga ponowne wyłączenie i uruchomienie pojazdu,chyba to nie jest normalne działanie,jest to mój pierwszy samochód z klimatyzacją,także proszę o wyrozumiałość :

Poprzedni właściciel zrobil przegląd klimy w maju w ASO.

Edytowane przez maupek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel zrobil przegląd klimy w maju w ASO

A jesteś tego pewien <ok>

Poczytaj sobie w instrukcji obsługi lub w necie o zasadach działania klimy.

Tam znajdziesz informacje, co należy zrobić aby klima działała wydajniej.

Jak auto stało na słońcu 5 godzin to nie ma bata aby zaraz po włączeniu climatronika szyby ci oszroniło :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A świstak siedzi i zawija w sreberko... Tak na marginesie należy sprawdzić filtr kabinowy i go wymienić jak jest zapchany. Sprawdzić i uzupełnić czynnik w układzie klimatyzacji o ile nie ma uszkodzenia i nie ucieka czynnik. A na jaką temperaturę ustawiasz na początku jak włączysz klimę :applause:<ok> ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

Jak samochód jest mocno nagrzany to nie ma możliwości żeby ot za 2 minuty było zimno jak w lodówce.

Musisz mu dać czas na to żeby napierw wychłodziły się przewody wentylacyjne, itp.

 

A czy spręzarka Ci się odpala odrazu po załączeniu ?

Czy filtr pyłkowy wymieniony ?

No i czy jest wystarczająca ilość środka chłodniczego ?

 

To ze był uzupełniany w ASO - to nie znaczy że jest zrobione jak należy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić taki mały teścik, tylko że potrwa to jakieś 10 minut. Odpalić auto, ustawić klimę na 16st.C, włączyć obieg zamknięty i czekać. Po tym czasie w aucie powinno być już chłodno, a pod autem powinna być woda z układu klimatyzacji. Ja tak robię jak na dworze mamy ponad 30st.C. I aby szybciej schłodzić kabinę auta zawsze na początku należny używać obiegu zamkniętego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I aby szybciej schłodzić kabinę auta zawsze na początku należny używać obiegu zamkniętego.

Nie, najpierw powinieneś otworzyć wszystkie okna, aby temperatura w samochodzie spadła, a dopiero po chwili uruchomić klimatyzację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

odświężę temat klimy. Otóż mam Megi 2003r. serwisowana regularnie w ASO jak również sprężarka była u nich regenerowana. a klima raz w roku odgrzybiana. Ale do sedna: Porównując temperaturę powietrza z wylotu w Loganie a u mnie - w tym samym momencie - klima w Loganie dosłownie mrozi a u mnie jest delikatnie chłodno.

Muszę przyznać że takie działanie klimy mam od początku czyli od 2006 roku. Niby nic bo w upalne dni chłodzi zadowalająco jednak mam pewną obawę że jednak nie jest to co powinno być.

Doradzicie coś ?

Edytowane przez gomez.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!