Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Programowanie elektrycznych szyb z przodu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szystkich po raz pierwszy na forum. Od kilku dni posiadam megane II z 2005 roku i od kilku dni mam problem z szybami i jeszcze z klaksonem . Szyby nie dzialaly ale po analizie wszystkich bezpiecznikow lewa dziala skokami . Po zaprogramowaniou jej poprzez przytrzymanie 5 sekund przycisku komputer zapamietuje i wszystko jest ok. W momecie zgaszenia i zamkniecia samochodu wszystko sie rozprogramowywuje i szyba od nowa chodzi skokami . Moze ktos pomoze ztymi szybami .A jesli chodzi o klakson to bezpieczik ok ale nie moge namiezyc syreny pod maska zeby ja ssssprawdzic gdzie ona sie znajduje? z gory dziekuje i przepraszam jak zle umiescilem ten temat

Co zlego to nie ja. Pzdr.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

 

P_r_z_e_m_o

 

Dodano: 04 wrz 2011 - 00:45

To się więcej nie powtórzy . Tylko polskie znaki!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystko o co pytasz już na forum jest opisane. Podejrzewam, że masz kłopot z akumulatorem. Stary i wymaga albo naładowania albo wymiany na nowy. Co do klaksonu to znajduje się w zderzaku przednim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy szyba kierowcy ma zasilanie z bezpiecznika 25A w kabinie kierowcy (oznaczony "L" na schematach). Wyjmij ten bezpiecznik i zobacz czy szyba chodzi. Objawy wskazują na odłączenie zasilania sterownika szyby po wyłączeniu zapłonu i dlatego on traci swoje ustawienia. Może ktoś podłączył ją z innego źródła, np. z "+ akcesori".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeje starego kotleta. Znajomy w m2 CC ma taki problem ze przycisk dziala na odwrót a więc zamiast zamykać to otwiera i zamiast otwierać to zamyka. Problem pojawił się po tym jak cos grzebał przy tej szybie-chyba mial uszkodzony przekaźnik. Znalazlem info jak zaprogramowac szyby poprzez przytrzymywanie przycisku przez 10 sekund na górze. Ale jak zaprogramowac szybe na górze jak zeby byla na górze trzeba wciskac przycisk w dół? Czytałem kiedys cos na temat takiej sytuacji z zamienionymi funkcjami przycisku ale nie moge tego znaleźć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może ktoś mi pomoże. U mnie przycisk sterowania szybą kierowcy działa odwrotnie ale dodatkowo szyba na dół schodzi skokami a do góry podchodzi normalnie do wysokości 3/4 później dalej skokowo, wszelkie próby doucznia kończą się tym że szyba skokowo działa w górę i w dół. Przeszukałem forum i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi gdzie szukać rozwiązania, co sprawdzić ??. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również mam problem w megi 1.5 dci 2005 2 szt. drzwi. Spalił mi się moduł wymieniłem go lecz szyba opuszcza się tylko w dół bez względu czy naciskam do góry czy do dołu i nie chce się przyuczyć i cały czas opuszcza się na dół ... jeszcze żeby tego było mało zdjąłem sterowanie z drzwi kierowcy chcąc na krótko połączyć styki, lecz nic to nie dało oprócz problemu teraz z prawą szybą która wcale przestała działać. Może wiecie co mogło się stać z prawą stroną na krótko łączyłem tylko po 2 przewody z sterownika- bezpieczniki przy kierowcy całe. Może znacie jakiegoś mechanika co się tym zajmuje w Warszawie i okolicach mieszkam w Legionowie Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jutro umówiony na 8 w warsztacie przez forum się nie udało zrobić, na pewno jutro opisze moją wyprawę.

Ogarnia ktoś co on zrobił zastąpił moduł

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby ogarnięte czyli jak nie mogłem przyuczyć to padło w upc- a w nim część odpowiedzialna za szyby, mogłem od razu oddać chłopakom z www.motoklinika.auto.pl/ więcej napsułem samemu próbując, najpierw musieli po mnie poprawiać, polecam ich ogarnięci jeśli chodzi o renault i cenowo spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dono-na spokojnie wyjaśnij co było problemem....co zostało zrobione itp...

 

Dodano: 07 kwi 2013 - 22:37

Dono...prosimy o info-co zostało zrobione. jaka przyczyna usterki?

 

Dodano: 10 kwi 2013 - 00:41

Dono zaniemówił. Więc ja powiem co udało się ustalić. Podobno któryś z elementów podczas składania musiał zostac obrócony. Poniewaz rozwiazaniem było fizyczne obrócenie jednego z elementów przy szybie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A jakiś pomysł na taką sytuację, że szyba prawa przednia musi być przyuczana raz na jakiś czas? wszystko działa normalnie tylko ta jedną szyba jakby zapomina co trochę, że była uczona i otwiera się/zamyka skokowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawić styki na wszystkich kostkach w tej linii. Coś się gdzieś rozłącza w czasie jazdy albo przy zmianach pogody i moduł przy napędzie szyby odczytuje to jako zanik zasilania, jak przy odłączeniu akumulatora.

Może to też być wina samego modułu i jego wewnętrznych połączeń.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!