Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem :-/ padł mi kluczyk albo centralny zamek w kazdym razie nie moglem zamknąć auta :-/ a więc dałem komputer mechanikowi żeby odłączył immo i będzie po sprawie , ale jak sie okazało wcale nie jest. To ze kontrolka mruga od immo to chyba normalne bo trzeba ja odłączyć osobno, ale mruga mi kontrolka od silnika (spirala) i autko wcale nie pali :-/ mechanik mówi że mógł paść komputer, ale po tym jak padł mi centralny( a może kluczyk) to autko jeszcze dałem rade odpalić bo był rozkodowany immo. A więc jaka może być jeszcze przyczyna tego ze moja renia nie che palic??? Po sprawdzeniu autka mechanik powiedział że niema iskry na przewodach :-/ tylko jaka przyczyna ????? Wygląda mi na to że immo dalej blokuje zapłon ale jakim cudem???? Proszę o pomoc.

P.S. jestem w ciągłym studiowaniu tego tematu ale jest on tak obszerny że powoli już się gubię i póki co nie spotkałem się z podobna sytuacja :-/ a może coś przeoczyłem :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem :-/ padł mi kluczyk albo centralny zamek w kazdym razie nie moglem zamknąć auta :-/ a więc dałem komputer mechanikowi żeby odłączył immo i będzie po sprawie , ale jak sie okazało wcale nie jest.

Moim zdaniem mechanik uszkodził komputer. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak też mi sie wydaje. Mechanik mówi że jak podłączał sterownik pod komputer do coś mu nie pasowało, i że może być padnięty ale jakim cudem mógł już wtedy być padnięty skoro auto jeszcze odpaliłem jak był immo rozkodowany. I mam takie pytanie do kolegów co mają immo usunięte czy macie PIN 37 w sterowniku usunięty czy pozostawiony. U mnie mechanik go odgiął twierdząc że jakby go zostawił to immo mogłoby się zakodować ponownie. Teraz mechanik szuka innego komputera, a mi autko jest potrzebne i jeszcze obawa co do większych kosztów :-/

 

 

 

I autko pali z powrotem :) tylko za taka cenę że szok :-( bez wymiany sterownika się nie obeszło :-(

A i jeszcze pytanie czy jeżeli miałbym uszkodzony sterownik w momencie kiedy siadł mi centralny zamek, a immo był rozkodowany to czy odpalenie auta było możliwe , tak jak to było w moim przypadku czy poprostu mechanik zje..... mi sterownik??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, przeczytałem 3/4 tego tematu ale nei znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie.

 

mam problem z synchronizacją - chyba - a dlaczego chyba: bo z kluczyka w którym wymieniałem baterie (ten który nie działa) nie moge otworzyć samochodu - centralny, ale moge odpalić samochód. dioda na zegarach normalnie gaśnie jak przekręcam do zapłonu. z zapasówki robie i to i to. ale jak mi zapasówka padnie to znowu będzie problem...

 

czy metoda synchronizacji dotyczy też otwierania/zamykania samochodu z centralnego?

w jednej z opisów metody synchr było napisane

1. Przekrecasz kluczyk w stacyjce (lampa immo mruga szybko)

2. Naciskasz klawisz centralnego i trzymasz (lampka immo gasnie i zaczyna mrugac w tych samych odstepach czasu - kazde mrugniecie to kolejna liczba - czyli czekasz az mrugnie 1 raz i puszczasz klawisz.

który klawisz centralnego mam nacisnąć ewentualnie? ten na kluczyku czy zamknięcia w środku samochodu, czy otwarcia w środku samochodu?

 

dzięki z góry.

 

p.s kluczyk na radiowe a nie na diode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czytałem temat ale nie znalazłem takiego problemu:

1.najpierw świeciła sie cały czas lampka od przycisku ogrzewania tylniej szyby- po przekręceniu kluczyka i włączeniu świateł,

2.dziś po 3 z kolei odpaleniu auta przejechaniu ok. 30m zgasło auto i włączył sie imobilajzer wyłaczyłem kluczykiem i nie mogę odpalić auta , rozrusznik kręci ale jak by niebyło iskry, - objaw jak przy włączonym imo, ale imo nie mruga, poza tym przy próbie zamknięcia za którymś razem zamknie dżwi i za którymś otworzy czasem w ogóle nie reaguje na kluczyk czasem kilka razy z rzędu jak kliknę to mrugnie światełko podsufitki

3.nie można zamknąć elektrycznych szyb ? czy to j est powiązane ?

dzis sprawdziłem bezpieczniki przy akumulatorze były całe zaśniedziałe i jeden 60A urwana miał nużkę wiec wymieniłem wszystkie tylko nie przeczyściłem kontaktem bo sie skonczył i teraz wogule nic sie nie wyświetla na zegarach zadne kontrolki nawet immobilajzer a silnik nie kręci ,a lampy świecą wiec zasilanie jest tylko gdzieś nie dochodzi ,stacyjka to nie jest bo awaryjne tez nie świecą ? jutro sprawdzę jeszcze wszystko kontaktem

akumulator sprawny , benzyna jest ,. :-( jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już mętlik w głowie. Potrzebuję drugi kluczyk do MIphII. Mam tylko jeden. Gdzie i jak najtaniej wejdę w jego posiadanie? Na czasie mi nie zależy. Najlepiej w UK, ale może też być w Polsce - pod warunkiem, że nie trzeba samochodu dostarczyć. Wszelkie dokumenty zakupu, książkę, etc mogę dostarczyć. I jak zdobyć kod ten do uruchomienia samochodu gdyby immo wysiadło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziekowania wszystkim z tego forum dzieki opisa znajdujacym sie na tym forum

wygenerowalem kod immo i zaprogramowalem kluczyki oszczedzajac 150 funtow

bo tyle mialem zaplacic w Menchester w serwisi

za wprowadzenie kodu po wymianie baterii

przepraszam za moj polski przyjechalem tu majac 7lat a bylo to 35 lat temu

pozdrawiam Rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję drugi kluczyk do MIphII.

Już różnie próbowali ale tylko ASO sprowadzi ci oryginalny kluczyk (plip + grot). Droga impreza bo nawet do 700zł. Może w ASO w UK taniej ;)

Jeśli chcesz sam grot to dorobisz nawet w zwykłym punkcie gdzie dorabiają.

julio, Poczytaj ten temat, to się dowiesz co z tym kodem.

emigrantUK, Proszę bardzo :mrgreen:

Gratulacje ;)

marcinpoz, Przeglądnij ten temat. Wymień bateryjki w pilocie. Zrób przegląd odbiornika w podsufitce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kluczyk na radiowe

1.Wejdź do autka, kluczyk w łapce, przytrzymaj 10 sek. aż dioda na nim zgaśnie

2. Puść przycisk i wciśnij go 2 razy.

Prezes: A nie da się zrobić kluczyka z samym immo za 1/2 ceny ? ZTCW to da się bo immo nie jest dynamiczne. Najtaniej i uruchomi.

emigrantUK - Twój polski is almost perfect ;-) - popatrz jak piszą niektórzy "miejscowi" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes - ja się mogę najwyżej podzielić namiarem na firmę która to robi (a przynajmniej tak twierdzą - dokładnie chodzi o skopiowanie samego immo (bez centralnego) dla wersji kluczyka na radio. Cena klucza z immo (bez radia CZ) miała być 280- 320 zł. Nie drążyłem tematu dalej bo nie potrzebowałem. Jak znajdę to się pochwalę.

Chyba to inna firma ale można obadać np. tu : http://www.ewand.com.pl/dorabianie_kluczy_RENAULT.htm

lub tu (też karty) http://www.hatvid.vns.pl/index.html albo http://www.dorabianiekluczy.com.pl/ http://www.autoklucz.pl/klucze-samochodowe-rzeszow.html chyba też tu http://www.autoklucz.pl/klucze-samochodowe-rzeszow.html Jak ktoś zainteresowany to trzeba sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!