Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem z plipem (pilotem) Megane Scenic 1997 pilot na podczerwień , dioda nie wysyła sygnału, sprawdzałem połączenia, baterie wymienione, lecz na diodzie nadawczej nie pojawia się napięcie (dioda sprawna) może ktoś maił podobny przypadek, będę wdzięczny.

(posiadam kod do awaryjnego odpalenia i za każdym razem muszę go wklepywać przed odpaleniem silnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam scenica z 99/00roku 2.0 16 benzynka i od kiedy rozładował mi sie akumulator to wygląda na to że mam rozkodowany imo. Centralny zamek mi działa tak samo radio navigacja wbudowana orginalna i wszystkie odbiorniki pozostałe.Rozrusznik kręci ale silnik nie odpala i ciągle mryga ta przeklęta dioda czerwona. W ASO powiedzieli po VINie ze mój Scenic ma kody tylko do wyciagnięcia przez podłączenie do ich interfejsu i musze auto do nich zaholowac. Pierwszy raz mam coś takiego!!! Zawsze w bmw,seacie kodowałem sobie sam samochód a w renault takie badziewia wychodza zeby kody jakies przez aso zdobywać!!! Bzdura totalna!!! Nie wiem teraz co mam robić zakupiłem nowy akumulator i auto nie moge odpalić. Jak moge zdobyc w tym roczniku auta kod ??? Czy tylko przez aso??? czy jakis magik może mi go wklepać sam i nauczyc imo. Bo czytałem ze po wprowadzeniu kodu co jakis czas znowu się go wprowadza żęby odpalić Scenica.Może mi ktoś dać cyna jak i tanio to zrobić. Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2011-01-11, 17:08 ]

Dzisiaj był u mnie spec od imo i podłanczał się do mojego softa w aucie i zakodował kluczyki 8 cyfrowym kodem i lipa nadal dioda mryga a auto nie odpala!!! 50zł jestem w plecy i nie wiem co dalej.macie jakieś pomysły co to może być???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestudiowałem cały temat i nie wiem czy dobrze zrozumiałem... czym dokładnie jest PLIP?

p1080430.jpg

 

to ten scalak po lewej? czy elektronika centralki po prawej?

 

bo pomyślałem, że gdyby do mojego kluczyka(tego po lewej na zdjęciu) przełożyć tę elektronikę(po prawej) z innego kluczyka to czy wtedy otworzę moje auto z pilota?

 

chodzi mi o to, czy centralka jest powiązana z immo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym dokładnie jest PLIP?

To jest całość bez grota kluczyka - czyli te obie połówki z elektroniką, z bateryjką i ze "scalakiem" który to nie jest scalakiem :)

Czy tylko przez aso

Co wy się tak boicie tego ASO :) Czasem udaje się za free zdobyć.

Podjedź dobrze zagadaj i będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej wersji 99/00rok scenica jest kod 8 cyfrowy.Okazało sie ze mam go na takim małym świstku z kodem kreskowym i przez program serwisowy renault on się wklepuje ale nie może komputer go wczytać.Czyli kod jest w 100% ok. Mam błąd typu uszkodzony pierścień imobilajzera czy coś w tym stylu.I chyba decyduje się na wyciencie imo na stałe. Nic nie moge zdziałać a już popłynełem troszke z tym autem i ostatni raz francuza kupiłem :evil: Sprawdzałem stacyjke bezpieczniki zakupiłem nowy akumulator było juz 2 speców i nic. Zostaje mi wycinka imo i bedzie git a na wiosne sprzedaje ten wynalazek. Pozdrawiam i dzieki wszystkim za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam taki kłopot mam centralny i imo. w kluczyku. Mam tylko 1 kluczyk. Wymieniałem akumulator i nagle nie działa ani centralny ani imo nie idzie odblokować z klucza. Wymieniałem już wiele razy akuś i nie było z tym nigdy kłopotu co sie mogło stać ?? Nie odpali się go bo imo miga. Ale silnik kręci wiec akuś dobry ten nowy jest. Centralny działa z kokpitu nie mam kłopotu ale już sie go nie otworzy normalnie pilotem... Porsze o pilną pomoc !

 

 

PS Może jest jakiś kod od środka ?? że tyle razy nacisnąć to a tyle to ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!