Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj przyciskać przycisk, a nie go trzymać.

To nie kluczyk zapamiętuje kod, tylko układ w samochodzie.

Kluczyk ma nadajnik działający w jedną stronę.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wciskalam i jak wcisne pierwszy raz to zamyka sie i otwiera potem puszczam wciskam drugi raz zeby znowu sie zamknelo i otworzylo czyli w sumie pstryka cztery razy no ale nie zapamietuje tego kodu kluczyk potem nie dziala jak powinien

Edytowane przez Aleksandra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, jak mam wprowadzić kod immobilajzera jeśli nie działa mi ta czerwona kontrolka? (nie działa też zegar, termometr i "mały" licznik kilometrów, wszystko w jednym czasie przestało działać) z jaką częstotliwością mruga ta kontrolka przy wprowadzaniu kodu? może uda mi się "wyczuć"

dioda w kluczyku nie świeci(patrząc przez aparat), ale kontrolka na pilocie działa, zawsze tak jest przy rozkodoaniu?

baterie w pilocie są nowe

nie mam samochodu na miejscu, więc chce uzyskać jak najwięcej informacji żeby nie jechać do niego na darmo

auto to Megane `97 1,6 75KM

Pozdro

Edytowane przez marcinwaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że odlutowała się dioda w kluczyku, bo powinna zawsze świecić.

Bez mrugającej kontrolki raczej nie wprowadzisz kodu na czuja.

Sprawdź bezpieczniki w skrzynce przy lewym kolanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi jak zrobiłem tak:

Zamknąć dobrym pilotem samochód, będąc w środku auta

-włączyć stacyjkę, dioda w przełączniku centralnego zamka powinna szybko mrugać

-przycisnąć LEWY przycisk centralnego zamka i trzymać aż mrugnie tyle razy ile wynosi pierwsza cyfra

-puścić przycisk

-postępować tak samo dla następnych cyfr

-po wprowadzeniu ostatniej cyfry (czwartej) dioda powinna zapalić się na dłużej (około 5s) i zgasnąć.

-wyłączyć stacyjkę

-nacisnąć na LEWY przycisk centralnego zamka i czekać aż zamki zamkną się i otworzą,

-nacisnąć kilka razy pilotem, zamki powinny się otworzyć i zamknąć u mnie zadziałało jak się uzbroił alarm (czerwona dioda na podsufitce)

Sposób poprawiony bądź jak kto woli przerobiony od kolegi CzEkCzEk ze strony 5 tego wątku. Sorki za wielkie litery ale w niektórych sposobach opis jest że zamknąć centrala

z pulpitu czyli prawy przycisk. U mnie nie działało, ale lewy tak.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu zepsuł mi się przycisk w kluczyku, oddałem go do naprawy, lecz sam kluczyk się rozkodował. teraz żeby odpalić auto muszę wpisać kod blokadą drzwi. Po czym powinien działać już przycisk w kluczyku... lecz tak się nie dzieje... mechanik za zdjęcie immo chce 300zł a za naprawę tego co zepsuł 700zł... nie wiem gdzie szukać przyczyny kluczyk rzekomo naprawiony...

Edytowane przez Matuszi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecz sam kluczyk się rozkodował. teraz żeby odpalić auto muszę wpisać kod blokadą drzwi. Po czym powinien działać już przycisk w kluczyku.

Samo jednorazowe obejście immo, przez wprowadzenie kodu nie jest tożsame z przyuczeniem kluczyka.

By przyuczyć kluczyk, trzeba postępować zgodnie z procedurą opisaną w tym temacie. Nawet 2 posty wyżej jest ponownie przytoczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie Meganka z 1996 r. działa jeden kluczyk, drugi zdechł po wymianie baterii. Już powziąłem kroki do uzuskania kodu, ale nie działa wógle dioda w przycisku centralnego (w samochodzie nie w pilocie centralny działa bez zarzutów), która zgodnie z opisem z 6 strony powinna świecić, żeby spróbować wkodować jeden kluczyk lecz bez kodu (podobno to możliwe).

UWAGA

ja synchronizowalem jeden kluczyk ktorz nawalil.

PRZYGOTOWANIE:

samochod musi byc odblikowany zatem odblokowac manulanie immo za pomoca przycisku blokady jak wczesniej opisane.

po odblokowaniu wyciagnac kluczyk ze stacyjki.

 

SYNCHRONIZACJA

wsadz kluczyk do stacyjki i przekrec az zapala sie kontrolki.

czerwona LEDblokadyzgasnie.

czekaj az LED blokady zapali sie i zaswieci ciaglym swaitlem.

wyciagnij kluczyk ze stacyjki.

wcisnij przycisk blokady-otwarcie az centralny zamek zamknie sie i otworzy* oraz dioda LED blokady sie zapali.

teraz nacisnij w odstepach kilkusekundowych przycisk kluczyka skierowanego do jajeczka obiornika podczerwienie az centralny zamek zamknie sie i otworzy*

i jeszcze raz to samo naciskajac w odstepach kilku sekund czekaj az centralnz zamek zamnknie sie i otworzy*

teraz kluczyk jest zsynchronizowany.

Moje pytanie - jak uruchomić tą diodę bo próbowałem zastosować się do ww. instrukcji a dioda ani drgnie.

 

Dodano: 30 wrz 2011 - 20:07

Dobra ogarnąłem moc i kluczyki zakodowane, na przyszłość zamieszczę precyzyjniejszą procedurę tzn. w poprzednich nie było napisane jak krowie na rowie, który przycisk centralnego i w którym momenice naciskać:

Zakładamy, że Twoj kod odblokowujacy immo to 1234.

 

1. Przekrecasz kluczyk w stacyjce (lampa IMMO mruga szybko)

2. Naciskasz klawisz ZAMKNIĘCIA centralnego i trzymasz (lampka IMMO gaśnie i zaczyna mrugac w tych samych odstepach czasu - każde mrugniecie to kolejna liczba - czyli czekasz aż mrugnie 1 raz i puszczasz klawisz).

3. Naciskasz klawisz OTWARCIA centr. i czekasz aż mrugnie 2 razy, puszczasz klawisz.

4. Naciskasz klaw. OTWARCIA centr. i czekasz aż mrugnie 3 razy, puszczasz.

5. Naciskasz klaw. OTWARCIA centr. i czekasz az mrugnie 4 razy, puszczasz.

6. Wyciagasz kluczyk ze stacyjki, naciskasz klawisz ZAMKNIĘCIA centr. i trzymając cały czas czekasz aż zamek centr. zamknie się i otworzy (jedno po drugim), a dioda IMMO będzie świeciła na stałe. PRZYCISKU NIE PUSZCZASZ.

Teraz przy odbiorniku szybko naciskasz kilka razy kluczykiem (po którymś razie zadziała pilot i otworzy lub zamknie drzwi), a nastepnie drugi kluczyk i tak samo.

Po drugim kluczyku puszczasz przycisk centr. i sprawdzasz czy dzialaja oba kluczyki.

 

Naszukałem się tego, ehhhh ale dla potomnych niech będzie. I jeszcze jedno, nie wiem czy było - pod nw. linkiem macie do pobrania program generujący KOD IMMO na podstawie numeru VIN i nr seryjnego z kluczyka (jest w środku obudowy po rozkręceniu go i ma 5 znaków litery i cyfry). U mnie wygenerował kod bez pudła do Megany I ph I 1996 rok prod.

http://www.bba-reman.com/content.aspx?content=Test_for_Renault_Key_Immobiliser_failures_emergency_recode

HASŁA:

Do rozpakowania pliku hasło jest: reman

Do uruchomienia programu: trantir

ENJOY

Edytowane przez Budniu
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszukałem się tego, ehhhh ale dla potomnych niech będzie. I jeszcze jedno, nie wiem czy było - pod nw. linkiem macie do pobrania program generujący KOD IMMO na podstawie numeru VIN i nr seryjnego z kluczyka

Budnou- przecież to wszystko już jest w tym temacie i to kilkakrotnie powtórzone. Sam w załączniku do mojego posta ten programik zamieszczałem. Należy jeszcze dodać, że program DOS-owy i bez dokładek pod Win7 nie chodzi. O czym zresztą też jest na poprzedniej stronie tego tematu, wraz z opisem co trzeba zassać i doinstalować do "siódemki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!