Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

PawelKservius, Nie wiem w jaki sposób masz IMMO zdezaktywowany, jednakże nawet przy nieruszanej instalacji odpięcie aku. nie stanowi problemu dla IMMO. Bardziej prawdopodobnym następstwem odłączenia jest wołanie radia fabrycznego o kod odblokowujący. Ale o tym w innym dziale i temacie przeczytasz w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przeczytałem wszystkie posty i możliwe że od nadmiaru informacji troche mi się to wszystkopomieszało, może temu że nie jestem specem od elektroniki...

Postanowiłem troche odświeżyć temat związany megane I ph II... Kupiłem meganke z 2002 roku i oczywiście jeden kluczyk.. W Białymstoku za dorobienie klucza z immobilizerem chcą 300 złociszy, a w serwisie 450 kluczyk + 60 synchronizacja.

Rozkręciłem kluczyk i na obudowie (a nawet na obudwu połówkach) znalazłem numer tylko że inny niz wcześniej opisywane, bo litera litera cyfra cyfra - litera litera cyfra cyfra. Wpisywałem do programu "Key/Immobiliser" i kicha :-( Próbowałem zarównoprzez "zero" jak tez i przez "o" jednak skutek taki sam, a właściwie brak..

Czy może ktoś naprowadzic jak można i czy wogóle można samemu zsynchronizowac kluczyk w tym roczniku?

Niewiem czy mój pilot to radiówka czy IR ale patrząc przez telefon dioda się świeci.

Jeżeli można samemu to załatwić to wziołbym z serwisu i sam się pobawił z synchronizacją, jeżeli nie to jeszcze musze trochę pomysleć czy warto wydawac 200 za centralny z kluczyka...

Może koledze @Radeck się udało coś więcej dowiedzieć?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem troche odświeżyć temat związany megane I ph II... Kupiłem meganke z 2002 roku i oczywiście jeden kluczyk..

Niestety programik do generowania kodu działa tylko w Megane I PH I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, a ja mam taki problem-wszystko było w mojej megance ('98) ok i nagle po pracy probuje ja odpalic a tu nic z tego!!! Teraz juz 5 dzien stoi u mechanika-podlaczona byla do komputera,ale on nic nie wykazal. Swieci sie dioda od immob.

 

Generalnie miala miejsce taka sytuacja: zostailam wlaczony samochod a w nim moje dziecko, ktore zablokowalo drzwi (jst przycisk wewnatrz centrany;)) wiec odblokowalam drzwi 2 kluczykiem (centralny zamek ster. z kluczyka) jechalam nim dalej i wszystko bylo ok, przed praca wylaczylam silnik a za 8h (po pracy;)) samochod nie chcial odpalic!!! Nie wiem czy ta sytuacja ma cos wspolnego z uszkodzeniem-bo nie wiem nawet co jest uszkodzone;)) Mechanik jest bardzo dokladny,ale bardzo malo komunikatywny-i tk naprawde nie wiem co jest zepsute-to sa tylko "domysly/pomysly" kolegow ktorzy cos tam o samochodach wiedza;))Genralni nastepny punkt to odtawienie meganki do elekrtryka sam.

 

Czy ktos mial taki problem i wie o czym mowie??:P)))) No i czy ktos moze mi cos pradzic??:P) Czekam na szybka pomoc;))))) pozdrawiam.....

 

:P

5. Użytkownicy forum muszą stosować się do zasad poprawnej pisowni, ortografii i sposobu logicznego formułowania myśli pełnym zdaniem. Nie jest stosowana żadna taryfa ulgowa dla użytkowników z różnymi dysfunkcjami w tym zakresie. Zwracamy przy tym szczególną uwagę na pisanie polską czcionką aby wypowiedź była czytelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

Może odświeże temat i może tu mi ktoś podpowie co robic.

Przeczytalem wszystkie posty w tym temacie i innych podobnych.

Zainstalowałem nawet polskie literki żeby być tu legalnie. Jednak odpowiedzi na mój problem jeszcze nie znalazłem.

 

Po odłączeniu akumlatora na dwa dni i podłączeniu na nowo, nie pali mi się kontrolka imobilizera. Kluczyk działa dzwi otwiera bez problemu, rozrusznik też kręci a auto nie odpala.

 

Co to może być, dodam że ta dioda juz nie mruga na tablicy.

Sądze , że to imobilizer ale dlaczego nie działa, czy po prostu nie ma zasilania czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dargosan, trochę to nietypowe, połowa działa, połowa nie. Przed odłączeniem aku. przypuszczam było wszystko tak jak należy??

Podaj jeszcze w jakim to aucie, rocznik, model, pojemność, rodzaj paliwa. Łatwiej będzie odpowiedzieć mając to sprecyzowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem w posiadaniu firmowego autka Megane I phI (10.1995-03.1999)

 

Nie mam dodatkowego klucza (ten który mam jest na podczerwień i działa właściwie - testowane na oscyloskopie).

 

Zdobyłem samodzielnie kod awaryjny, odpaliłem auto i poszedłem trochę dalej, bo podczas pracy wyjąłem bezpiecznik F39 podczas pracy silnika i ponownie go wsadziłem. Dzięki temu nie muszę już wprowadzać kodu awaryjnego (chyba, że zdejmę klemę). Auto w tym momencie odpala bez problemu, w momencie zapłonu na jałowych obrotach i hamowania miga mi lampka diagnostyczna elektronicznego systemu sterowania i nie ukrywam, że najprostsze dla mnie byłoby zdjęcie deski rozdzielczej i przerwanie obwodu tej lampki, ale nie potrafię uzyskać jednoznacznej odpowiedzi na pytanie odnośnie konsekwencji jazdy z taką kontrolką ? Co może się stać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Gojgien - Tak wszystko przed działało jak należy. Podałem już dane.

Prezes - Uzupełniłem profil

sprawdziłem bezpieczniki F8 5 A i F 18 15 A i są dobre.

Sprawdziłem też szyby wszystkie są ok - nie wale tak maską, że one wypadają.

Sprawdziłbym ten wyłącznik ale jestem w trakcje jego szukania.

Nie rozumiem już nic wszystko działa, wszystko tylko kontrolka immobilizera nie mruga jak jest auto zamknięte. Może to coś z alarmem ale co alarm to tylko immobilizer ?

No tak ci w niebie już o to zadbali, żeby mój problem był jak najbardziej nietypowy.

Houston mamy problem.

Właśnie wróciłem z garażu i wszystko, dokładnie wszystko działa. Z wyjątkiem małej piekielnej czerwonej diody ze środka tablicy, i pewno przez to nie odpala

Jak zrobić, żeby to działało, przecież gdzieś ten immobilizer musi być żeby go można było sprawdzić, czy jest zepsuty, czy po prostu nie dochodzi do niego zasilanie.

Dziwne ze w książce nie ma nic na temat tej diody.

[ Dodano: 2011-03-20, 14:25 ]

Witam jeszcze raz.

Houston mamy dalej problem.

Sprawdzilem już na 100 % bezpieczniki. To bezpieczniki

ALIM UCH odpowiedzialny za pilota i immobilizer

bezpiecznik MEMO INJECT odpowiedzialny za wtryski i system immobilizera

wszystkie są ok

Sprawdziłem wyłącznik stukowy i jest wciśnięty.

Sprawdziłem też wtyczkę czujnika na wale

Choć te dwie ostatnie operacje, nie są chyba przyczyna, bo gdyby nawet to kontrolka immobilizera wciąż by mrugała na pulpicie

W książce serwisowej nic nie jest napisane na ten temat. Piszą tylko, ze po wymianie baterii w kluczu, czasem trzeba go zinicjalizować ale ja nic z kluczem nie robiłem i zamki działają bez zarzutu.

W książce nie piszą też również, że po zmianie akumulatora trzeba jakieś kosmiczne rzeczy wyprawiać, więc to nie powinno się wydarzyć ?

Brak mi już pomysłów

Houston proszę o pomoc,

Dziękuje,

 

[ Dodano: 2011-03-21, 18:51 ]

Witam

Usterka naprawiona.

Zrobiłem wszystko co w mojej mocy, jednak musiałem skorzystać z usług warsztatu.

W warsztacie podłączyli komputer i po 15 minutach wszystko było ok.

Na komputerze wykazało:

puste pola w rubryce kod klucza

puste pola w rubryce immobilizer.

Po wpisaniu wszystko wróciło do normy.

Wniosek:

Jeżeli bateria podłączona dobrze

Jeżeli bezpieczniki są dobre

Jeżeli wyłącznik stukowy włączony

Jeżeli kable od instalacji nie poprzecinane

To przy braku kontrolki immobilizera tylko interwencja z komputerem pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Nie wiem co Ci w tym programie nie działa... U mnie działa bo go przed chwilą ściągnąłem i uruchomiłem za pomocą DOSbox'a na Windows 7 64 bit...

A mam pytanie do znawców. Chcę przełożyć tylko immo do innego kluczyka. Mam kluczyk z podczerwienią. I czy mnie się wydaje czy immo jest zintegrowane z samą podczerwienią? Czyli, że nie przełożę tego do nowego pilota z kluczem [pilot z grotem od alarmu].

W skrócie to nie chciałem już otwierać auta na podczerwień tylko za pomocą alarmu. Czyli radiowo, ze zmiennym kodem. Do alarmu jest pilot z kluczykiem [coś w stylu scyzoryka]. Więc chciałem przełożyć immo.

Tylko im więcej czytam tym bardziej mi się wydaje, że tutaj immo jest z podczerwienią. Tym bardziej, że wydaje mi się iż jak za długo siedzę w aucie i uaktywni się immo to muszę zamknąć i otworzyć auto podczerwienią.

To jak to jest? Da radę to jakoś przełożyć, czy sobie to podarować i alarmu przykładowo nie podłączać do centralnego?

Dzięki.

Zdjęcia takiego klucza jak ja mam:

t_pict0040_157.jpg

8e1000kluczyki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!