Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie wszyscy :)

mam Renault Megane 97r, posiadam do niej dwa kluczyki na podczerwień. Jeden działa, a drugi podejrzewam że się rozkodował, ponieważ jak kupiłem autko miesiąc temu to baterie w nim były rozładowane, a po wymianie bateri czerwona zewnetrzna dioda reaguje(świeci się) na nacisk, irda także działa (sprawdzałem aparatem) ale samochodzik kompletnie na niego nie reaguje :-( tzn ani centralny, ani immobilajzer, chyba ze najpierw odblokuje immo drugim kluczek to wtedy odpale...

 

Uff... Rozpisałem się, a teraz do rzeczy :)

Konkretnie przestudiowałem ten temat jak i kilka innych nawet na innych forach ;-) ale nigdzie nie doczytałem konkretnej odpowiedzi. Próbowałem wygenerować swój kod przy udziale programu Renault Immo Test Kit. Wpisywałem swój numer Vehicle Type, jak i numer który jest na wewnętrznej obudowie kluczyka, czy nawet na chipie Motoroli i nic z tego nie wychodziło :-?

 

Może ktoś bawił sie tym programem i pomoże mi ustalic w jaki sposób wpisać te kody w program, na prawde wydaje mi się że próbowałem różnymi sposobami, czy ma mieć to 4 cyfry czy może 5 :)

Wiecie, zawsze lepiej mieć ten drugi kluczyk w zapasie w razie "W", a płacenie 600zł w ASO raczej nie wchodzi w gre.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś bawił sie tym programem i pomorze mi ustalic w jaki sposób wpisać te kody w program, naprawde wydaje mi się że prubowałem różnymi sposobami, czy ma mieć to 4 cyfry czy może 5

Ja generowałem kod dla swojego auta.

Vehicle Type to początek numeru Vin w moim przypadku JA0 (zero) K (pomijamy np.VF1)

Co do kodu z kluczyka to jest to zlepek cyfr i liter, w moim przypadku 5 pozycji. (litera, 2 cyfry, litera, cyfra)

Warto rozebrać działający kluczyk i odczytać jego wnętrze, w obu kod powinien być ten sam i to właśnie ten wprowadzamu do programu.

Nie jest ważna w czasie wprowadzania wielkość liter, małe czy duże kod jest generowany poprawnie. (sprawdzone)

Wygenerowany programem kod awaryjny ma tylko 4 cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien, a jednak nie ;-) dzisiaj mi sie udało i zakodowałem 2 kluczyk, teraz oba dzialaja :)

u mnie zamiast numeru VIN zadzialal własnie ten Vehicle Type. Nawet duzo czasu zajelo mi doczytanie wszystkiego zeby wiedziec co do czego, tak wiec jezeli bedzie zapotrzebowanie to postaram sie zrobic jakis maly poradnik krok po kroku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzy, Przecież ten Vehicle type jest w numerze Vin zamieszczony.

Chyba łatwiej spisać to z numeru Vin w dowodzie rejestracyjnym, niż biegać do auta i sczytywać z tabliczki na słupku z miejsca oznaczonego jako poz. "9".

http://bba-reman.com/content.aspx?content=...mergency_recode

Przynajmniej tak mnie się wydaje i tak bym zrobił. :roll:

A co do poradnika to jest przecież odnośnik do podanej stronki już wcześniej, w prezentacji programu Immo Test Kit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam znów taką sytuację. 2 miesiące temu zgubiłem kluczyk. Jeździłem na zapasowym, rozkręcając go przed każdą wyprawą i wyciągając ze środka kawałek papieru który miał za zadanie rozłączyć obwód przy baterii, w przeciwnym wypadku po tygodniu rozładowywał mi je (tak załatwiłem 3 kpl). Dziś chcąc zawieźć dziewczynę do pracy okazało się, że auto nie reaguje na kluczyk (dioda sie pali i wysyła sygnał). Ani centralny, ani immo, nic. Odpaliłem auto na kod ale ile można się bawić (dodam, że wieczorem wszystko było w porządku).Zajechałem do kolesia w mieście który dorabia klucze, i zapytałem co może być przyczyną, odpowiedział, że to możne wina auta. przypomniałem sobie poprzednie posty o tym, że czasem cieknie woda spod anteny. Sprawdziłem jest sucho. Co może być przyczyną takiej sytuacji?? Opłaca się usunąć immo i zamontować zwykły centralny zamek z alarmem?? Jaki może być koszt całego przedsięwzięcia, bo już nie mam nerwów do auta.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak czytałem o tym. Tyle że mi centralny zamek też nie działa i przez te 30 sek raczej nic się nie będzie działo tzn drzwi sie nie będą raczej ani otwierały, ani zamykały. No chyba że się mylę i ta operacja pomoże na obie przypadłości tzn. immo i centralny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, stosując się do rad zawartych na Forum, postanowiłem zakodować kluczyk do swojej Renault Megane 97' Classic. Pewnego dnia okazało się, po oględzinach pracownika serwisu

, że kluczyk się rozkodował, tudzież "zgubił kod i samochód

nie jest w stanie go widzieć", kazał zdobyć 4

cyfrowy kod poprzez właśnie różne sposoby. Udało mi się dzięki zawartemu tutaj programowi... W trakcie kodowania podałem wszystkie dane ... Czerwona dioda od immo się paliła potem zgasła na koniec odpaliłem silnik

... Ok... Mogę jechać, nie przerwał zapłonu jechałem cały czas lecz z awaryjnymi. Zawiozłem Megi do domu i znów wykonałem

tą samą operację, tym razem już awaryjne nie świecą...

 

Lecz jest jedno ale...

 

Kluczyk w dalszym ciągu nie działa

( nie otwiera / nie zamyka z pilota ) nie wiem może źle coś synchronizuje te piloty ... Co do kodu sądze że podałem dobry, gdyż samochód jest w stanie jeździć bez awaryjnych, alarm się teoretycznie wyłącza bo po 10 sekundach dioda gaśnie... została kwestia otwierania z pilota... Czy mógłby mi ktoś z Was krok po kroku wyjaśnić jak to się robi ?? Próbowałem metod opisanych na forum lecz nie działają. Proszę o szybką odpowiedź.

 

Pozdrawiam.

 

PROBLEM ROZWIAZANY !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupiłem auto z Niemiec z 1 kluczykiem. Zamówiłem sobie już drugi w ASO Łódź - Jaszpol ul. Brukowa 2.

Po lekturze tego wątku zapytałem o kod do immo, ale serwisant powiedział mi, że w Scenic II '04 przy pomocy kodu się nie da odpalić auta tak czy siak - może to zrobić tylko serwis po podpięciu do kompa.

I teraz już nie wiem, czy jest to możliwe, czy nie? I nadal nie mam pojęcia gdzie ew. go w tym aucie wklepać jeśli jednak jest to możliwe.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam uszkodzone dwa kluczyki (megane 1). Gdzie można naprawić w kuj.pom. Proszę o pomoc na pw. Kluczyki uszkodzona i nie daja sie zakodowac raczej myślę o nowym, ale 600zł :shock: . Może gdzies można taniej??? Wyczytałem na allegro że można kupic czysty kluczyk za 199 ale jak wprowadzic kod pin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!