Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też kiedyś padł kluczyk. Miałem tylko jeden :evil:

Nie opłacało się podobno tego robić :roll:

Koszt wywalenia imo plus nowy centralny to 300zł :shock:

Ale już po kłopocie, chociaż tego jestem już spokojny, jak nawet padną baterie to otworze kluczem a i nic mi już nie będzie blokowało zapłonu ;-) A i myślę że na Megane już złodzieje nie łase, nie ten czas już :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, odświeżę trochę temat bo mam problem ze swoim Renalut Megane Coupe 96r. otóż nie mogę rozbroić immobilisera z kluczyka. Dwa dni temu nie mogłem otworzyć samochodu z kluczyka prawie z pół godziny chodziłem dookoła samochodu i klikałem przycisk na pilocie i w końcu jakoś się udało rozbroić i odpalić, natomiast po zgaszeniu silnika i powrocie do samochodu po około 10 minutach już rozbroić immobilisera się nie udało i jak do tej pory samochód w ogóle nie reaguje na sygnał z kluczyka. Oba kluczyki są sprawne bo wysyłają sygnał i odbiornik w samochodzie też jest sprawny i co ciekawe odbiera sygnał z pilota bo skacze napięcie gdy próbuję go rozbroić, ale niestety nie ma żadnej reakcji bo immobiliser się nie rozbraja. W związku z moim problemem mam kilka pytań.

 

Czy ktoś się orientuje co może być nie tak ?

 

Próbowałem nawet uzyskać kod awaryjny używając programu zamieszczonego w tym temacie, ale bez rezultatu wyskakuje mi komunikat "incoherent data" przeczytałem ze trzeba wpisać 4 znaki z numeru nadwozia i 5 ostatnich liczb z chipu z kluczyka, czy robię coś źle że wyskakuje mi taki komunikat ?

 

Podam przykładowy nr nadwozia i kluczyka oraz zaznaczę te cyfry które wpisuję do programu jeśli to nie te znaki proszę o poprawienie.

 

NR Nadwozia: VF1(ZKIA)0R84596125

Chip w kluczyku zawiera dwie linie: S8496(54879)

ZERHA8470

Ująłem w nawiasy te dane które wpisuję do programu.

 

Mam nadzieję że ktoś będzie w stanie mi pomóc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj 7568 <szukaj>

 

a co to są za liczby ?? i gdzie to wpisać ? jako vehicle type ? czy jako key kode ??

 

cytat
Ale jaki kod ? bo nie rozumiem.

 

Tutaj wpisałem przykładowe kody nadwozia i kluczyka z zachowaniem schematu (w miejscach gdzie są litery wpisałem litery a gdzie liczby tam liczby) tylko zmieniłem te numery na losowe.

 

NR Nadwozia: VF1(ZKIA)0R84596125

Na chipie w kluczyku są dwie linie: S8496(54879)

ZERHA8470

Ująłem w nawiasy te dane które wpisuję do programu.

 

Czy mógłby ktoś dokładnie wytłumaczyć które znaki trzeba wstawić do programu aby wygenerować poprawny kod ? Przedstawić w podobny sposób na wymyślonym kodzie z wyszczególnieniem tych właściwych znaków, bo nie chodzi mi o podanie konkretnych liczb/liter tylko o nakierowanie które z tych numerów są znakami właściwymi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem te cyfry i litery które podałeś, ale nic z tego nie wyszło.

program wywalił następujący błąd

***caractere incorrect dans code***

***incorrect character in code***

czy znów coś źle wpisałem ??

 

Pozostaje ostatnia możliwość, jeśli komuś już udało się wygenerować kod i poprawnie wprowadzić co zaowocowało rozbrojeniem immo prosiłbym o pomoc, podam swój nr nadwozia i nr z chipu z kluczyka aby ktoś wygenerował kod za mnie bo ja nie wiem dlaczego, ale nie jestem w stanie tego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer powinien być nie na chipie, tylko na obudowie kluczyka.

Dokładniej jest nadrukowany pod oczkiem na breloczek, na tej połówce z zamocowanym grotem.

Powinien mieć chyba 2 lub 3 litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam panowie zaoszczędziłem 300zł na demontażu immobilajzera !! Moją bolączka okazały się 2 piloty nie wysyłające sygnału do odbiornika , które wystarczyło przeczyścic i na nowo zakodowac. Dzięki wszystkim i pozdrawiam <szukaj>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem, kupiłem Renault Megan Scenic 1.9 TDI 1997 rok i denerwuje mnie dioda od immo, miga wolno a jak uruchamiam silnik to miga szybko, mam jeden kluczyk i są na nim dwie diody, jedna przy przycisku a druga przy grocie kluczyka, centralny z kluczyka nie działa, chyba bateria padła bo po naciśnięciu diody się nie palą, co zrobić aby działał centralny z pilota i czy jak zmienię baterię to immo nie zablokuje odpalania silnika? Teraz auto działa ok tyle że muszę zamykać je centralnym od środka a potem drzwi kierowcy z klucza od zewnątrz, boje się że jak włożę nową baterie to się zakoduje. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PawelKservius, w tym przypadku jaki opisujesz nic Ci się nie zablokuje ponieważ już masz coś z IMMO namieszane. Prawdopodobnie jakiś magik IMMO odłączył. Przy migającej diodzie, niezależnie czy miga szybko czy wolno, auto nie powinno odpalić. Jeśli wszystko było by tak jak powinno, to najpierw gaśnie dioda w liczniku i dopiero jest możliwy rozruch silnika. Tak więc nie wiadomo czy wymiana baterii umożliwi zdalne sterowanie zamkami przez podczerwień. Co do diod w kluczyku, ta przy grocie jest to dioda podczerwieni, nie będziesz widział czy świeci, jedynie przez aparat foto cyfrowy, może być taki z fona. Druga, ta obok przycisku, powinna świecić na czerwono i sygnalizuje, że nadajnik w kluczyku działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PawelKservius, łatwiej i taniej będzie do instalacji centralnego zamka dokupić i podpiąć centralkę radiową , a do kluczyka podpiąć dodatkowy breloczek pilot. Jak masz trochę pojęcia o elektryce w samochodzie to zrobisz to sam.

Układów szukaj w Allegro, nie są za drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!