Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

mutig, Jak już napisano z plipem nikt sobie jeszcze nie poradził - przynajmniej nie ma takiej informacji na forum.

Nie musisz całego kluczyka tylko sam plip - grot jest przecie dobre :)

Słabo czytałeś albo wybiórczo :)

Już na drugiej stronie poruszano tą kwestię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Prezes za nakierowanie na właściwe miejsce. :)

 

Wygląda na to, że nie da się przyuczyć dla swojego samochodu kupionego używanego kluczyka od innej meganki. Zycie :-/ Zanim jednak poddam się i udam do ASO W Długołęce to chciałem załatwić tą sprawę lepiej i taniej.

 

Dlaczego lepiej? Bo uważam, ze załatwienie nawet drugiego kluczyka w ASO nie rozwiązuje problemu dość dziwnie rozwiązanej dezaktywacji immo z kluczyka ( który jak wiadomo lubi się psuć, a kosztuje jakby był ze złota). Pada zatem wizja aby pozbyć się immo z samochodu, bo jak ktoś będzie chciał go ukraść to i tak to zrobi, a na razie to immo jest skutecznym zabezpieczeniem samochodu... ale przed właścicielem :roll:

 

I tu pierwsze pytanie:

 

Czy może ktoś podać namiar na dobrego "magika od demontażu immobiliserów we Wrocławiu lub okolicach?

Chłopaki pisali, że taka impreza kosztuje około 300 zł, ale nie robi jej byle kto. Ja znalazłem kilka takich punktów we Wrocławiu i mam zamiar podzwonić, ale może ktoś już zjadł na tym zęby i poleciłby sprawdzonego fachurę... Będę wdzięczny za pomoc w tym temacie.

 

Po dezaktywacji immo nie będę potrzebował kluczyka bo centralkę w drzwiach od kierowcy mam zamiar sobie przerobić tak aby centralny otwierał się z kluczyka. Wystarczy tylko zamienić dorzucony przez francuzików siłownik typu SLAVE na MASTER. A koszt takiego urządzenia to kilkanaście złotych :shock: Zakładam ze montaż t o pewnie coś koło 100 zł.

I tu też pytanko czy zna ktoś kogoś pewnego od centralek, kogo mógłby polecić?

 

(+)Zazwyczaj magicy od immo robią centralki, więc przy odrobinie szczęścia pozbędę się problemu z kapryśnym immo i centralnym za jednym zamachem :)

 

(-)Stracę natomiast zabezpieczenie w postaci immo. Bo centralny z kluczyka bedzie działał, aż transponder w kluczyku się zepsuje.

 

Myślę że koszt całej imprezy w najgorszym wypadku osiągnie wartość 600 zł, czyli jednego kluczyka w ASO, a problem raz na zawsze z głowy. :)

 

Po dokonaniu modyfikacji podzielę się wnioskami i pełnym kosztorysem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mutig, Jak już napisano z plipem nikt sobie jeszcze nie poradził - przynajmniej nie ma takiej informacji na forum.

Co masz na myśli @Prezes pisząc, że z plipem nikt sobie jeszcze nie poradził ??

Mam kluczyk od megane coupe 98r. i próbuje go przyuczyć do megane HB 96r. i coś mi nie wychodzi... końcowy etap: czyli pierwszy kluczyk po naciśnięciu 3x - zamki zamyka i otwiera, naciskam 3x w drugim kluczyku (od coupe) i nie reaguje :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wachman, w Twoim przypadku też nic z tego ale nie z powodu różnic w typach ale że kluczyk pochodzi z innego auta, jego kość pamięci jest zaprogramowana dokładnie pod inny egzemplarz, Twoja cewka odczytująca przy stacyjce nie rozpoznaje go i takie inne bzdety, jak sparowanie z immo, oraz z komputerem, które wchodzą w system zabezpieczenia auta.

DO Twojego auta nadaje się tylko kluczyk zakupiony w ASO który z Francji przychodzi częściowo zaprogramowany na podstawie numeru VIN, programowanie dokańczają w ASO juz pod konkretne auto. To wszystko jest opisane w tym temacie, zalecam czytanie ze zrozumieniem. Ewentualnie kilkakrotne. :) Te wszystkie kluczyki sprzedawane w Allegro to można sobie w buty włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Małe ale pomocne sprostowanie tego co napisał gojgien. Posiadając tylko jeden rozsynchronizowany kluczyk jest możliwość przyuczenia go (nie ma żadnej przerwanej procedury przyuczania ;-) ). Przyuczanie odbywa się wg. pierwszego opisu w tym temacie (nie pamietam która strona). Więc

Informacje te potwierdzone są na dwóch megach z '96 ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rustu, jasne, że tak - w 100% Cię popieram,

gojgien widocznie ma inny cel niż z założenia powinno mieć to forum i próbuje odstraszyć fanów megi od tego świetnego źródła wiedzy....

 

ta procedura ogólnie działa, tak jak gojgien napisał:

...To wszystko jest opisane w tym temacie...

;)

 

ps. u mnie niestety przyuczanie się nie powiodło (nie wiem czy to nie przez to, że próbowałem przyuczyć kluczyk od Coupe do HB ) ale poradziłem sobie w inny sposób: w kluczykach do megi na podczerwień jest stosowany mikrokontroler Motoroli HC05, wystarczy posiadać odpowiedni programator i soft do niego, aby skopiować zawartość pamięci z oryginalnego kluczyka do tego, który przysparzał problemy w przyuczeniu - na własnym przykładzie potwierdzam - DZIAŁA !! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wachman, podziel się wiedzą i uchyl rąbka tajemnicy nt tego programatora, jak to wygląda, jak tego użyć itp, Każda informacja sie przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe ale pomocne sprostowanie tego co napisał gojgien. Posiadając tylko jeden rozsynchronizowany.......

Co do przyuczania jednego jedynego, zbuntowanego, choć oryginalnego kluczyka, to to co opisuję pisze na podstawie własnych doświadczeń i prób. Nawet nie tak dawno chyba przed miesiącem miałem właśnie taki przypadek i wyjecie kluczyka ze stacyjki przerwało procedurę przyuczania.

gojgien widocznie ma inny cel niż z założenia powinno mieć to forum i próbuje odstraszyć fanów megi od tego świetnego źródła wiedzy....

Dywagacje co ja mam na celu proszę pozostawić dla siebie, tym bardziej, że te które przedstawiasz są całkowicie błędne.

wystarczy posiadać odpowiedni programator i soft do niego, aby skopiować zawartość pamięci z oryginalnego kluczyka do tego, który przysparzał problemy w przyuczeniu

No właśnie- "wystarczy posiadać...." niestety mało kto posiada wiec taki sposób nie może być traktowany jako coś co może przeprowadzić każdy, według opisanego w temacie sposobu.

Masz nową, szerszą wiedzę- pochwal się i podaj sposób dla wszystkich,. Nie chcesz sie dzielić a tylko nadmieniasz jako post komercyjny- to uważaj, reklama w takiej formie działalności zarobkowej na forum jest zabroniona.

To także jedna z dobrych zasad tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było nie pisałem tego aby powstał jakiś problem bądź kłótnia. ;-) dwukrotnie przyuczając kluczyki robiłem to tylko korzystając z pojedyńczej sztuki. gojgien być może kluczyki które mialeś posiadały jednak jeszcze jakaś inna usterkę.

 

co do programatora - czy coś takiego jak willem obsłuży tą kostkę ? (sam go nie posiadam, ale mam dostęp u znajomych i mogłbym potestować). Co prawda mam tylko jeden kluczyk, ale wątpię żeby odlutowanie układu i zgranie jego zawartości mogło by go uszkodzić ;]

druga sprawa że problem będę miał ze zdobyciem drugiego klucza na szrocie - w bytomiu ciężko o megany, a jak już są to ceny części bywają większe od nowych ;]

jak by ktoś miał gdzieś dostęp do kluczyka ze szrotu za niewielkie pieniądze byłbym bardzo wdzięczny za przesyłkę (oczywiście płacę za wszystko). możliwe że problem z kluczykami by się wtedy rozwiązał nie tylko u mnie ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

programator: XPROG-m

software: "Device programmer desktop"

 

Nie posiadam takowego, ale kumpel prowadzi autoelektronikę i ma go na stanie, więc dlatego udało się go przeprogramować.

Nie trzeba było wylutowywać układu - kumpel podlutował linie do układu, "na pająka". Skopiował zawartość oryginalnego kluczyka i zapisał w drugim, dokupionym przez giełdę tego forum ;)

Wspomniany programator odczytuje nawet zabezpieczone mikrokontrolery więc nie ma niebezpieczeństwa, że przy próbie odczytu jego zawartość zostanie skasowana.

 

Programator kosztuje "nie mało"...

wiec taki sposób nie może być traktowany jako coś co może przeprowadzić każdy, według opisanego w temacie sposobu.

 

ps. czyżbyś sugerował, że jednak "można" przez opisany w tym temacie sposób ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. czyżbyś sugerował, że jednak "można" przez opisany w tym temacie sposób ;)

Po pierwsze cytat wyrwany z kontekstu co zmienia jego brzmienie i sens. Powinno być:

No właśnie- "wystarczy posiadać...." niestety mało kto posiada wiec taki sposób nie może być traktowany jako coś co może przeprowadzić każdy, według opisanego w temacie sposobu.

I do tego się mogę odnieść

Ja nic nie sugeruję, to Ty piszesz że można i jest na to sposób, oceniłem tylko, a Ty ostatnim postem potwierdzasz, że nie dla każdego, kto nie ma dostępu do odpowiednich zabawek.

Ja jestem zdania, że nie wszystko co było "wczoraj" niemożliwe, nie jest do zrobienia "dzisiaj". Nauka idzie do przodu i co chwila pojawiają się nowe sposoby na rozwiązanie nierozwiązywalnych do tej pory problemów. Tak wiec skoro jest taka nowa możliwość to dobrze, że została opisana. Szkoda tylko, że sposób jest tak skomplikowany i wymagający dodatkowych "zabawek", że zapewne będzie niewiele tańszy od usługi w ASO z nowym kluczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przepraszam że tak odgrzebuje ale nie chce zakładać nowego tematu. Mianowicie padła mi stacyjka u swojej megi 1.4 z 97 roku, kopiłem używana ale od laguny i jest tak że zamontowałem do tego kluczyka moduł (kosteczke) z oryginalnego, awaryjnie się uruchomi ale nie wiem jak przyuczyć immo żeby odpalał normalnie a kluczyk tak nowy jak i stary mam bez centralki tzn. w ogóle nie mam w megi centralki. Jakoś da rady to zrobić ? Z gry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie !!

 

Dzisiaj w mojej megance r.96 pojawił się problem z kluczykiem. Mianowicie nie da się nim otworzyć samochodu przez centralkę oraz zapalić auta gdyż ciągle mryga czerwona kontrolka od immobilizera a nie da się go wyłączyć przez pilot. Z tego co się orientuję to kluczyk się rozkodował. Na razie odpaliłem auto przez kod awaryjny ale on się dezaktywuje po jakiś 20 minutach. Czy mógłby ktoś dla mnie wygenerować kod aby zaprogramować kluczyk ?? Posiadam kod numeru nadwozia oraz kod kluczyka lecz nie wiem jak go wygenerować . Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!