Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów.

Mam pytanie -przeszukałem to i inne forum ale nie znalazłem jednoznacznej i pewnej odpowiedzi .

Czy w scenicu I ph2 z 2002r jest jakiś kod serwisowy/awaryjny czy jakby go tam nazwać i do czego mi on może służyć?

Po przeczytaniu wszystkiego co dostępne zrozumiałem że jest kod 8 cyfrowy (znakowy) ,mogę go załatwić w ASO (tylko?) ew jest na jakiejś kartce z kodem kreskowym (mam dokumenty poprzedniego właściciela ale nie widzę takiej kartki)

Dobra jak go załatwię to do czego go mogę użyć?

1.Do odpalenia awaryjnego ?(przerabiałem w scenicu I z pilotem IR -to dla mnie jasne -i nie ma problemu)

2.Do kodowania kluczyka?

3.Do czegoś jeszcze?

Pomoże mi to coś gdyby samochód się unieruchomił gdzieś w polu?

Czy i tak potrzebuję serwisu-bo bez profesjonalnego clipa to ten kod mogę sobie jedynie palcem na zakurzonej masce napisać :-P

Czy mogę go wykorzystać ew jak posiadam jakiś amatorski kabelek OBD ?

Może ktoś napisze kto wie na pewno jak to jest -bo ludzie piszą myląc piloty IR z radiówkami kodowanie pilotów,kluczyków ,modułów uhu itp

pozdrawiam Flat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeczytałem te prawie 30 stron wątku i nie widzę odpowiedzi na moje pytanie więc je zadam.

Posiadam Megane I ph II z oryginalnym centralnym zamkiem (pilot radiowy) + oryginalny alarm Renault. problem w tym, że nie mogę otworzyć samochodu pilotem.

Kluczykiem oczywiście otwieram samochód bez problemu (centralny działa), cały czas w tym momencie miga kontrolka immo. Po włożeniu kluczyka do stacyjki samochód normalnie odpala i kontrolka immo gaśnie. Wynikałoby z tego że immo działa tak jak powinno (chyba że się mylę).

Ciekawe jest dla mnie tez to, że w moim poprzednim megane jak otworzyłem kluczykiem (nie pilotem) to nie mogłem odpalić samochodu - musiałem pilotem rozbroić immo, a w obecnym nie muszę i to mnie trochę dziwi. No chyba że to normalne.

Ale do rzeczy. nie mogę za groma zsynchronizować pilota z samochodem. Robię wszystko jak w instrukcji samochodu. Mam auto z polskiego salonu z wszystkimi papierami w tym z kodami do immo i alarmu. Czy istnieje jakaś procedura (nie opisana w instrukcji) która pozwoliłaby mi sparować pilota z samochodem ?

Czy pozostaje mi:

- ASO i ich chore ceny ?

- instalacja chińskiego centralnego zamka z pilotem ?

- jakiś magik który zrobiłby to za stówkę ?

czy może jakoś sam bym sobie poradził (oczywiście z wasza pomocą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałem pilotem rozbroić immo
pilot nie rozbraja immo, steruje centralnym i rozbraja alarm

masz dodatkową diodę od alarmu?

centralny działa jak naciśniesz klawisz na konsoli?

pilot (bateria) sprawne ?

Jeżeli z pilotem wszystko jest Ok, to ja bym obstawiał centralkę od alarmu.Dziwne jest to, że jak otworzysz drzwi kluczykiem to nie zaczyna wyć alarm a powinien :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mogę przyciskiem na konsoli zamknąć samochód. Mało tego zamyka się automatycznie jak ruszę (osiągnę jakąś tam prędkość).

Jest tez dodatkowa kontrolka od alarmu ale nie świeci się (ani jak drzwi są zamknięte ani jak otwarte) - bardzo prawdopodobne że alarm jest odłączony.

W pilocie jest dioda, która po naciśnięciu przycisku zapala się (miga) więc myślę, że bateria jest ok.

Podczas procedury parowania podanej w instrukcji obsługi jest napisane, że po przytrzymaniu przyciśniętego przycisku przez ok 10 s dioda powinna zgasnąć po czym dwa razy należy wcisnąć przycisk i powinno się sparować. U mnie jest tak, że i owszem dioda gaśnie, ale w momencie kiedy puszczam przycisk to dioda zapala się na stałe (o czym w instrukcji nie ma słowa) i po naciśnięciu dwa razy przycisku nic si nie dzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w scenicu I ph2 z 2002r jest jakiś kod serwisowy/awaryjny czy jakby go tam nazwać i do czego mi on może służyć?

W twoim aucie znajomość kodu przyda się tylko ASO, samemu nić nie zdziałasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dostęp do programatora XPROG-m jednak nie udaje się zaczytanie jak i zapis układu w kluczyku na podczerwień motoroli 68hc05k3 (S105078003). Proszę kol. wachman o pomoc w poprawnym zaprogramowaniu (PLIPA).

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odgrzeje temat bo znalazłem w sieci ciekawą, może nawet przełomową informację. gdzieś czytałem że w megane można wprowadzać kod imo pedałem gazu. I znalazłem potwierdzenie. Plik wygląda na jakąś notę technologiczną renault. Pisze tam nawet, że kod można wprowadzić za pomocą przycisku manetki komputera. Zresztą przeczytajcie sami. Szczególnie strona 10. Opis z angielskiego przetłumaczyłem translatorem.

Plik znalazłem przy okazji poszukiwania odpowiedzi na pytanie dlaczego u mnie nie da sie wprowadzić kodu w wersji z centralnym bez plipa. Imo zintegrowane z UCH, nie ma centralki nad schowkiem.

1. Drzwi zamknięte, Zapłon włączony (światła ostrzegawcze Injection (V1) lub IMMOLED (V2) miga, gdy wyjścia jest zablokowany)

2. Wcisnąć pedał gazu (światła ostrzegawcze Injection (V1) lub IMMOLED (V2) zgaśnie)

3. Naciśnij przycisk Komputer pokładowy, ile razy jako pierwszą cyfrę w kod zabezpieczający (4 = 4 prasy)

Lampka ostrzegawcza Wtryskarki lub IMMOLED zapali się po każdym naciśnięciu przycisku

4. Zwolnić pedał przyspieszenia, gdy pierwsza cyfra jest gotowy, lampka wstrzykiwań lub IMMOLED miga

5. Powtórz kroki 2-4 aż do kodu bezpieczeństwa jest zakończona. Pojazd może teraz być uruchomiony jeśli kod był prawidłowy.

Nie zaczynaj jeśli resynchronising klawiszy, wyłączyć zapłon

i przejść do METODA RESYNCHRONISING KEYS w ciągu 10 sekund

RENAULT_IMMO_KEY_MEMENTO.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sytuacja naprawdę awaryjna. Auto pilnie potrzebne do dojazdów do lekarza mojemu ojcu i tylko dlatego zdecydowałem się podać publicznie te dane. Czy ktoś może potwierdzić poprawność PINU? Do auta mam 30km więc w ciemno wolę nie jechać.

 

kolo196Dziękuję Ci bardzo za pomoc. Sytuacja opanowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też nie znam angielskiego, a mimo to poradziłem sobie bez instrukcji po polsku, bo takowej nie posiadam. Jedynie co potrzebujesz to dane z pliku .txt, gdzie są hasła do pootwierania plików z programem. Reszta jest w formie graficznej, na angielskojęzycznej stronie, do której link też jest w tym temacie.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema w mojej megance kod wprowadzam na desce rozdzielczej i przez to tracę nerwy

kluczyk jest jakiś normalny bez śladów po diodzie w środku tylko mała czarna kosteczka (samochód w takim stanie kupiłem) w podsufitce nie widać żadnego znaku o czytniku immo (słyszałem że tam zazwyczaj się znajduje bądź pod kolumną kierownicy)

 

i chciałbym się dowiedzieć czy tak mogło być czy to zostało "zmodyfikowane"?

doszły mnie słuchy że niekiedy immo czytało kod kiedy kluczyk zostaje włożony do stacyjki tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem.

Wygenerowałem Kod programem. Auto odpala po wpisaniu kodu przez przyciski centralnego zamka.

Niestety ciągle by uruchamiać auto muszę wklepywać ten kod, nie wiem jak ustawić to na stałe, prosił bym o pomoc. Przeczytałem 35 stron i inne tematy i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!